208 Shares 2512 views

Chcesz odwiedzić słone jezioro? Region Moskwa jest idealnym miejscem dla tego

Kulata – to nazwa nadana do Salt Lake. Region czelabińsk został uznany za pomnik przyrody staw, decyzja Komitetu Wykonawczego Rady Regionalnej Czelabińska Deputowanych Ludowych № 361 z 10 października 1987 r. Poziom pomnik przyrody – „Hydrologii”.


Położenie geograficzne jeziora soli Kulata

Pomnik przyrody reprezentowane przez jeziora znajdującego się na terytorium dzielnicy Krasnoarmeyskiy, w dwa i pół mil na wschód od wsi Petchenkin, trzy kilometry na południowy-zachód od jeziora Lavrushina, na północnym skraju wsi Kulaty.

W tej dziedzinie jest to słone jezioro. regionu Czelabińsk ceniona za jej balneologicznych cech, ma ważną środowiska, środowisko, naukowej, edukacyjnej, zdrowia i wartości rekreacyjnej. Salt Lake Tower znajduje się wśród jezior Miass-Chumlyakskogo interfluve.

Wielkość jezioro sześćdziesiąt jeden hektar w pełnej wartości etykiety 179,2 m struktury Bałtyckiego średniej głębokości około 0,57 m, maksymalne ilości do 2 metrów, ilość masy wody około 0,35 miliona metrów sześciennych.

Charakterystyka jeziora soli

Słony Kulata jest terminal jezioro o niskiej wymianie wody. Przyczynia się to do znacznego mineralizacji wody, około 116 – 118 g / l. W zależności od ich właściwości chemicznych, to w rankingu umysłu chlorku sodu jako mułu i osadów jeziornych, ma właściwości lecznicze. Kiedy pora sucha, to odbywa się na brzegach akumulacji soli. Woda jest trochę gorzki, ale całkiem nadaje się do stosowania w żywności.

Zlewnia jeziora ok 2,7 kilometrów kwadratowych i jest prawie w całości objęte flory stepowej; gleba soli. Każdego roku coraz bardziej popularne jest słone jezioro. Region Moskwa jest zawsze cieszę się z nim zobaczyć więcej turystów.

turyści odwiedzający

Co roku wielu turystów odwiedza miasto Czelabińsk. Salines maksymalnie przyciągnąć ich uwagę. Ogólnie rzecz biorąc, w regionie Czelabińsk mapy, można liczyć ponad trzy tysiące jezior. Są one nazywane „niebieski naszyjnik” Ural, elementarny lub „blue jezior”. Wyglądają po prostu idealny, kiwa swoją błękitną laguną.

rekreacji słone jeziora najlepiej spędzony w regionie Czelabińska. Ogromna liczba stawów tam w tym miejscu ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne między trzech głównych rosyjskich rzek – Tobol, Wołgą i rzece Kama. W rezultacie, to miejsce jest pełne drobnych strumieni przepływu są połączone ze sobą jezior. Przede wszystkim ze względu na ruch Uralu kratery powstały już w starożytności, stopniowo wypełniony wodą.

Spędzać czas na słone jezioro

Wśród wielu turystów, którzy udają się do soli jeziora. regionu Czelabińsk rocznie odbiera gości i zróżnicowana jego krawędzie. Większość jezior charakteryzuje się czystą i przewiewne, osiąga głębokość od trzech do czterech metrów. Istnieją również stawy, gdzie woda jest nisko zmineralizowana. I istnieje terapeutyczny, skoncentrowany lecznicze błoto jezioro, które jest ważne także dla turystów, którzy chcą leczyć i po prostu zanurzyć się w kąpielach leczniczych. Relaks na takich jeziorach mogą być przeznaczone do wędkowania, istnieje wiele ryb i poza nim jest zróżnicowana, lub opalać się na słońcu, relaksu na pięknych plażach w regionie Czelabińska. I jest nawet możliwe, aby zorganizować ślub, będziesz zadowolony dokładnie, bo to miejsce jest naprawdę piękne, doskonałe i smaczne. Wielu, którzy odwiedzili słonych jezior, więcej niż raz, aby odwiedzić danych miejscach. Gdzie można odpocząć zarówno dorosłych jak i dzieci.