811 Shares 7854 views

Modlitwy za każdy dzień, który musisz wiedzieć

Osoba stale wypowiada wewnętrzny monolog, a czasami wściekle sprzeciwia się wymyślonemu przeciwnikowi. Jest rozdarty sprzecznymi uczuciami, uciska potrzebę podejmowania decyzji. Bezsensowne myśli, duże problemy i drobne sprawy, strumień codziennych, nieskończonych zmartwień. I już wydaje się, że nikt nie może pomóc, a życie przechodzi i nic dobrego nie czeka na przyszłość. I nagle pamiętamy, że mamy kogoś, kto się zwróci, polegać na kim i czekać na pomoc.


W końcu lepiej nie czekać na specjalny nastrój, porażkę, Boże zabraniać, nieszczęście, ale codziennie modlić się i regularnie czytać modlitwy.

Codzienna wizyta w kościele dla nowoczesnej, aktywnej osoby pracującej jest prawie niemożliwa, ale każdy może czytać modlitwy rano, powierzając swoje przeznaczenie Bogu. Rytuał kościoła zakłada, że pełne czytanie codziennej modlitwy za każdy dzień trwa co najmniej 40 minut. Nie każdy może sobie na to pozwolić, poza trudnościami w zrozumieniu słów słowiańskich Kościoła. To utrudnia czytanie i zapamiętywanie. Księża parafialni, spowiednicy pozwalają i radzą zredukować liczbę modlitw, pozostawiając tylko takie, które, jak mówią, "padły na duszę". Ortodoksyjne modlitwy na każdy dzień są apelami do Boga, Jezusa Chrystusa, Trójcy Świętej, Świętego, Wielebnego, Archaniołów, Apostołów, aniołów stróżów. Każdy czciciel może zwrócić się do kogoś, kto jest bliżej niego. Modlitwa nie jest prośbą, a nie wymogiem: robić, dać, organizować, leczyć. Głęboko odczuwana, prawidłowa poranna modlitwa pomaga skoncentrować, będąc, jakimś medytacyjnym narzędziem. Modlitwy za każdy dzień dyscypliny umysłu i duszy, daj nam możliwość czucia się chronione, przechowywane. Jeśli nie ma szczególnego przypadku, zwykle codzienny rytu prawosławny zawiera kilka podstawowych modlitw.

Nie nauczono nas modlić się, ale wiele znanych jest bezpośrednie odwołanie do Boga, głównej modlitwy na co dzień. To jest nasz Ojciec. Kościół prawosławny jest kościołem katedralnym, a gdy wiele osób czyta modlitwę jednocześnie, jego siła staje się nieodparta. Dlatego usługi modlitewne, modlitwy, które zostały przeczytane podczas usług kościelnych, są tak skuteczne.

Anioł Stróż może skontaktować się w ciągu dnia, zawsze tam jest, trzyma, chroni, prowadzi.

Modlitwa do Anioła Stróża

Anioł Boży, mój święty opiekun, dany mi przez Pana, proszę was każdego dnia: każdego dnia unikaj mnie od wszelkiego zła, poprowadz mnie w dobre czyny i prowadzisz mnie drogą zbawienia. Amen.

Bardzo ceniona w Rosji, św . Mikołaja . Ikony z jego wizerunkiem można znaleźć w domkach zamożnych ludzi iw ubogich mieszkaniach. Inteligentni i głupi, wykształceni i nieświadomi, ludzie w różnym wieku i zawodach rozważali i uważali go za własne. Wielki Święty nie odmawia pomocy nikomu, a pomoc ta jest zawsze aktualna i skuteczna.

Modlitwa do Nikołaja Zbawiciela

O Ojcu All-Dobry Mikołaju! Pasterz i nauczyciel wszystkich z wiarą modli się za wasze wstawiennictwo i modlitwę, gorące powołanie do ciebie! Wypróbuj stado Chrystusa od wilków, które niszczą ziemię chrześcijańską. Strzeżcie się i pilnuj świętych modlitwami z buntu, wojen i wojen domowych, z głodu, powodzi, ognia, piłki i śmierci na próżno. I tak jak przebacziliście trzech mężów w lochach tych, którzy siedzieli, i wyrwali ich z gniewu króla i miecza przy krzyżu, tak zmiłuj się też nad mną, a uwolnij mnie od gniewu Pańskiego i wiecznej męki. Przez wasze wstawiennictwo i pomoc, przez wasze miłosierdzie i łaskę, Chrystus wyda dla mnie ciche życie, wydostanie się z kłopotów i nieszczęść. Amen

Dla kobiety nie ma lepszej modlitwy na co dzień niż odwołanie do Najświętszej Ofotokos . Pomaga w chorobach, chroni przed rozpacz i złe myśli.

Mistrzyni, Najświętszej Teotokos. Wszystkimi mocami i świętymi błaganiami przed Panem zabierzcie mnie ode mnie, pokornego sługi Bożego, myśli twoje są złe i zło. Proszę cię, wzmacnia mnie w mojej wierze! Moja dusza jest słaba, a moje serce jest winne rozpaczy i rozpaczy. Nasz wstawiennik, Najświętsza Theotokos! Niech złe myśli i czyny nie są grzechem. Błogosławiona Imię Twoje na wieki wieków. Amen.