653 Shares 1303 views

Porzucenie dziecka


Idealny do wszelkich nieprawidłowych działań nie tylko odpowiedzieć na własnym sumieniem, ale czasami spłacić resztę swojego życia. I odpokutować za taki grzech jako odrzucenie dziecka jest po prostu niemożliwe.

Według statystyk, dziś jeden w Rosji trzydziestym ósmym dziecko mieszka w instytucji państwowej, rodzinie zastępczej lub opiekunów. Najczęściej dzieci porzucone w pierwszych dniach ich życia. A Powodów jest wiele: wady wrodzone lub poważna choroba niemowlę, słaba sytuacja finansowa, brak mieszkań, młody wiek matki, gwałtu i, w wyniku urazu, niechęć do uznania dziecka. Podjąć taką decyzję bardzo trudne, ale pozostaje faktem, że – przeciwnicy w szpitalach pojawiają się coraz częściej.

Jak mogę usunąć dziecko

Co dziwne, ale rosyjski kodeks rodzinny nadal nie dostał artykuł, który może sprawić, że porzucenie. Zgodnie z prawem do porzucenia własnego potomka jest niemożliwe, ale na życzenie – proszę. Jest on oparty na aplikacji i rozważyć przypadek pozbawienia praw rodzicielskich pisanych przez rodziców.

Jeśli matka biologiczna postanowił zostawić noworodka w szpitalu, następnie konieczne jest napisanie aplikacji. Informacja o dziecku przeniesiony do opieki, a od dziecka przeniesiony do domu dziecka. W ciągu sześciu miesięcy od matki odmówił utrzymują się praw rodzicielskich, a ona może odebrać jej dziecko czy jej decyzja pozostaje taka sama, wtedy dziecko może przejść do przyjęcia lub wychowanie w rodzinie zastępczej.

Ma prawo do podjęcia noworodka i umieścić go na pieczy, a także mąż odmówił kobiet, babć i dziadków dziecka, innych bliskich krewnych.

Porzucenie pozbawia rodziców prawa do niego, ale nie zwalnia od odpowiedzialności. Dopóki dziecko nie przyjmie, sfrustrowani rodzice są zobowiązani płacić za jego utrzymanie.

Odmowa ojca dziecka

Istnieją przypadki, gdy dziecko odmawia tatą. Jeżeli decyzja dobrowolnie, ojciec musi zwrócić się do notariusza i napisać oświadczenie na specjalnym formularzu. Odmowa musi być poświadczone przez notariusza, przekazany do oświadczeniu sądu. Sesja sąd dokona odpowiedniej decyzji, po którym ojciec pozbawieni praw rodzicielskich do dziecka.

Mężczyźni mają swoje powody odrzucenia. Główne argumenty zazwyczaj dwa: niechęć do płacenia alimentów, a brak zaufania do swego ojcostwa. Co do drugiego powodu, aby rozwiązać ten problem może być mniej bolesny sposób – wystarczy do przeprowadzenia odpowiednich testów. Jeżeli badanie potwierdza obawy ludzi, to dla niego, nikt nie ma prawa do dokonywania roszczeń materialnych, a nie zapisem aktu urodzenia formularza ojcostwo zniesione.

Jeśli mówimy o alimenty, odrzucenie dziecka nie pozbyć się ojca z obowiązku uiszczenia jej zawartości. Pozbądź alimentacji rodzica biologicznego może jedynie w przypadku, gdy ich dziecko będzie podjąć, aby podnieść inną osobę.

Odmowa przysposobionego dziecka

Istnieje dzisiaj i odmowy z przyjętych dzieci. Kodeks rodzinny daje równe prawa i rodziców biologicznych i adopcyjnych rodziców. Jeśli dziecko, które przyjęła rodzina postanowiła wydać odrzucenie dziecka, to jest konieczne, aby zapewnić stosowanie tego na notariusza i złożyć go do sądu. Sesja sąd w obecności przedstawicieli władz opiekuńczych i prokuratora rozpatrzy wniosek i podejmie niezbędne decyzje. Jednakże, nawet jeśli przyjęcie jest odwołany na mocy decyzji sądu, fakt ten nie zwalnia z obowiązku płacenia alimentów na rzecz dziecka, którego rodzina nie wstydzi się odmówić.