806 Shares 5612 views

Jak zwiększyć prędkość WiFi? proste sposoby

Postęp w dziedzinie komunikacji cyfrowej stopniowo zastępuje zwykłych połączeń przewodowych między urządzeniami, zastępując ich odpowiedniki bezprzewodowych. Na przykład, obecnie prawie niemożliwe, aby kupić nowy router, który nie posiada wbudowane wsparcie dla standardu Wi-Fi. Aby korzystać z tego typu połączenia lub Wyłącz radio – to właściciela, ale zapłacić za koszt urządzenia w każdym przypadku konieczne jest w całości. Bardzo często użytkownicy połączeń bezprzewodowych zainteresowanych z pytaniem: „Jak zwiększyć prędkość WiFi” Rzeczywiście, czasami z komputerem z dostawcą sprzętu łączności poprzez kabel, aby pracować z zasobów globalnej sieci jest znacznie bardziej wygodne, ponieważ nie ma znaczącego opóźnienia pakietów, które nie jest bezprzewodowy -fi. Dzieje się tak pomimo faktu, że kanał jest 50 Mbps przez długi czas stał się standardem. Prawdopodobnie, tak długo jak nie zostaną opracowane nowe zasady działania protokołu sieciowego, użytkownicy będą zastanawiać się, jak zwiększyć prędkość internetu. Jednak, aby żyć i korzystać z sieci World Wide Web jest potrzebne teraz. Dlatego przyjrzymy się , jak zwiększyć prędkość WiFi. Gdzie zalecenia mogą poprawić charakterystykę działania urządzenia do każdego użytkownika, nawet nie mają specjalistycznej wiedzy na ten temat.


stary sprzęt

Często sytuacja, w której użytkownik ma stary router bezprzewodowy, który nie jest używany, pylyas na półce w szafie. W tym przypadku możliwe jest wykorzystanie go jako repeater (repeater, repeater) głównego sygnału. Czasami pozwala zasięg Wi-Fi zwiększyć prędkość, ponieważ intensywność sygnału zależy Ping (opóźnienie pakietów danych). Na przykład, wiele osób zaznajomionych z sytuacją, gdy smartfon „widzi” sieć bezprzewodową, ale pracuje z nim ogromne opóźnienia, jakby zapomniana przez bezpiecznie Dial-Up. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie może być na brzegu pokrycia. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć prędkość WiFi, powinniśmy pamiętać, że nie ma żadnych rezerw w urządzeniu dodatkowej.

umieszczenie

Czasami pozostawione bez należytej uwagi na miejsce położenia routera bezprzewodowego, przy założeniu, że fale radiowe przenikają żadnych przeszkód. Jest to częściowo prawda, ale niewiele osób wie, że czasami nawet zamknięte drzwi drewniane zmniejsza kilkakrotnie prędkość nadajnik małej mocy. Zatem w rosyjskich elektrowniach krajowych urządzeń Wi-Fi jest ograniczona do 100 mW, tak aby nie spowodować znaczne szkody dla zdrowia ludzkiego. Konkluzja jest prosta: urządzenie powinno być ustawione tak wysoko, jak to możliwe, co nie koliduje z propagacji fal, a my nie powinniśmy zapominać, że antena musi być ustawiona pionowo. Czasami nawet to wystarczy, aby zatrzymać szukają odpowiedzi na pytanie: „Jak zwiększyć prędkość WiFi?”.

sąsiedztwo

Istnieje wiele urządzeń gospodarstwa domowego, które generują swoją pracę z falami radiowymi lub hałas o wysokiej częstotliwości w powietrzu. W ten sposób, w pobliżu ruchomego routera lub w kuchence mikrofalowej może wprowadzać zakłóceń sygnału, co powoduje spowolnienie transmisji. Zasada jest prosta: Sprzęt Wi-Fi należy umieścić jak najdalej od urządzeń domowych.

ograniczyć dostęp

Jeśli nie dokonywać zmian w ustawieniach routera, a następnie każde urządzenie znajduje się w obszarze zasięgu i pracy z odpowiednią normą, ma możliwość, aby przejść do globalnej sieci. I nie ma znaczenia, kto jest właścicielem. Chociaż stawki nieograniczonym ruchu, nie można się martwić o szybkość jest podzielona między wszystkich zainteresowanych, że nie jest zbyt dobry. Rozwiązanie jest proste – włączyć ochronę hasłem WPA.

Te proste czynności mogą zwiększyć szybkość kanału bez konieczności zakupu nowego sprzętu.