527 Shares 3831 views

Co jest prawem sparowanych przypadkach?

Każdy człowiek napotyka w życiu z powtórzeń lub podobnych sytuacjach. Takie przypadki, wiele przykładów można powiedzieć, psychologów i lekarzy. Czasami zbieżności może być tak niesamowite, że nawet trudno w to uwierzyć, ale fakt pozostaje faktem – sytuację podobną do siebie jak dwie krople wody … wydaje się działać jakieś prawa, niezależne od nas. Czy to możliwe, aby przewidzieć takie sytuacje i jak je tłumaczyć?


Case study jeden psycholog

Powtórzenie sytuacji w życiu nie liczą. A przede wszystkim jesteśmy zaskoczeni, kiedy to odbywa się w ciągu jednego dnia. Prawo podwaja przypadków nikt jeszcze udowodnione, ale nie uznają go jest po prostu niemożliwe.

Na przykład, psycholog przychodzi do odbioru tych pacjentów 70 lat. Do wykonywania zawodu w państwach poradzieckich jest dość niezwykła sytuacja. Klienci w tym wieku są bardzo rzadkie. Nie są przyzwyczajeni do zwrócić się do psychologa po pomoc z trudności w relacjach z bliskimi lub innymi problemami wewnętrznymi. Kobieta skarżyła się samotnością, poczuciem niezadowolenia, braku harmonii w duszy, swoich wnuków poświęcenie i dorosłych dzieci do pełnego oddania, ale relacje z nimi jest daleko od wygodne. Patrząc wstecz, wiesz: życie minęło, ale wisiał daleko w przeszłość. Obciążenie problemów jest duża presja na ramionach … Doprowadziło to do depresji, a negatywne emocje, a bukiet dolegliwości fizycznych, które miały negatywny wpływ na zdrowie.

Psycholog pomógł zrozumieć problem, aby pożegnać się z przeszłością (choć powinno być zrobione nawet 40-50 lat temu) i spojrzeć na świat w zupełnie nowy i inny sposób. Pacjent ze słowami wdzięczności i łzy czystek opuścił gabinet psychologa.

Ale po pierwszym pacjentem w recepcji innej kobiety przyszedł z absolutnie samych problemów i tym samym wieku! Załaduj sparowane przypadki Law – dwóch pacjentów, obaj bliźniacy mają te same sytuacje problemowe.

Inne przykłady powtórzeń

Bardziej prosty przypadek pracach takiej ustawy: często znajdujemy się w tym samym autobusem, pociągiem … I można również usłyszeć jakieś rzadkie słowo, nazwę, ale tu niespodzianka – nasze uszy złapać go nigdzie indziej ponownie! Powtórzenia nastąpić dosłownie w jeden dzień, a znacznie mniej z małą przerwą w czasie. Najczęściej prawo działa sparowanych przypadki lekarzy i pielęgniarek o tym wiedzieć, a większość z nich są bezpośrednio do czynienia z jego działania. Szczególnie lekarze przeprowadzający operację.

Przypadki, gdy szpital posiada dwie sale operacyjne. Nagle, w jednej ze zwykłych dni, konieczne jest przeprowadzenie procesu pomagania i ratowania pacjentów w tych samych dwóch komór w tym samym czasie, u pacjentów z rzadką chorobą, że lekarz, może nawet po raz pierwszy zobaczyć.

Reguła w praktyce lekarskiej

Prawo niewytłumaczalne przypadki sparowany działa, ale nie jest to w każdym podręczniku, choć słyszał o wszystkim.

Najczęściej mówi się o takich przypadkach, chirurdzy są sparowane. Czasem nikt na służbie nie może się obejść bez takich sytuacjach. Na przykład, dziecko zostało doprowadzone do kości utknął w nozdrza z wiśni (wiśnie) – czekać, po powrocie drugi „amatorskie” Push przez nos żadnych głupstw. Dlatego też, gdy pacjent przychodzi z ciężkim diagnozy, lekarze są gotowi powtórzyć: prawdopodobnie po to trudny i żmudny operacja będzie musiała znosić drugą zmianę.

Prawo sparowanych przypadkach może działać w wariancie śmiesznego, na przykład działać na dwóch pacjentów z nazwiskami „ptasiej”, potem „Fish” coś innego z zabawy i wypaczone.

synchronizacja

Innym interesującym punktem: zasady parowania pracować w każdej dziedzinie – materialne i niematerialne. Nie ma logiczne wytłumaczenie dla tego.

Ale również z religią, ten wzór nie jest podłączony. Jednakże istnieją sceptycy, że ustawa z pary przypadkach – opowieści karetek i ludzi wrażliwych, którzy są podatni na fantazjach … Niektórzy naukowcy próbowali zrozumieć genezę i przebieg wydarzeń, kiedy to przypadek podobny do innych modeli. Jednakże, podczas gdy te badania były bezowocne.

Można złożyć wniosek: istnieje pewne oczywiste synchronizacja pary, zwykle występujące w życiu większości ludzi. Bardziej niż cokolwiek zobaczyć w psychologii i praktyki medycyny. Badacz, skłonność do kłótni, stara się wyjaśnić, w jaki sposób prawo parę spraw z punktu widzenia filozofii, ale teraz to jest zredukowana tylko do opisu osobistych doświadczeń i opinii obliczeń przez pryzmat własnego świata …

Znajdź odpowiedzi

Jak wiemy, dlaczego jesteśmy posłani przez takich sytuacjach i co świadomie lub nieświadomie wchodzić na ten sam błąd dwa razy? Prawie każdy wie, że nasz wszechświat, co może wydawać się ogromna, ale ograniczone w czasie i przestrzeni. Jest on uważany za wiek 13,8 miliarda lat. Co jest poza? Wiele pytań ludzkości nie można jeszcze odpowiedzieć.

Może to i nie wyglądają? Jednak umysł ludzki jest dociekliwy, i jest mało prawdopodobne, ponieważ Ziemia obraca się, przestajemy szukać odpowiedzi na kwestie naszego niepokoju.

Uważa się, że zdanie, zwany inaczej przez prawo – nie jest niczym innym, jak fuzja ezoterycznych pomysłów i programowania automatycznego psychologiczny recepcji.

Internet

W internecie można znaleźć wiele opisów takich maksym. Wynika z tego, że prawo pary przypadkach – jest przejawem podobnych (synchroniczne) psychologicznych relacji z udziałem obserwatora.

Uważamy takie przypadki najczęściej w kontekstach:

  • Uraz lub rzadkie patologie napotkał po raz pierwszy lub jest niezwykle rzadkie;
  • Odbywają się jedna po drugiej globalnej katastrofy, o charakterze lokalnym lub małych tragedii osobistych (które mogą osobiście dla osoby, aby przekształcić się w prawdziwą apokalipsę).

W każdym przykładzie wykonania jest ważnym parametrem – ekspozycji między pierwszym i drugim przypadku. Im jest mniejsza, tym bardziej przekonująco brzmi prawo dla nas para przypadków. Że wciąż nie okazało się to wyjaśnić, ale stwierdzić fakt o jego wyraźnej suschestvoanie w nasze życie.

Filozofia i zasady parowania

Powyżej odkrycie podobnych meczach poczęte znany filozof Pico della Mirandola (Renaissance). Uważał wszystkie obiekty świata stanowią nierozdzielną całość, która oddziela je czasami, a czasami łączy się ponownie. W 1665 roku, materialista filozof Thomas Hobbes twierdził, że nawet wynik, który jest otrzymywany w wyniku rzucania kostką, jest regularność. Nie możemy przewidzieć, to tylko dlatego, że nie posiadają wszystkie kompletność informacji.

Niemiecki filozof XIX Arthura Schopenhauera było stanowisko koincydencji zaprzeczające (Random). Wierzył, że związek ten jest konsekwencją globalnego harmonii, która prowadzi do wzajemnego krzyżowania losy ludzi.

Ale Carla Gustava Junga, wraz z Wolfgangiem Pauli wykonane hybrydowy interpretację zbiegów okoliczności i opublikował swoją pracę teoretyczną „Synchronicity lub przypadkowego zasady komunikacji.” Mówi o koincydencji jak manifestacji uniwersalnej zasadzie, nie jest jeszcze zainstalowany, ale łączy ze sobą wszystkie kanony fizyczne.

Nauka i powtarzanie

W naturze też nie jest prawem parę spraw. Brzmienie jest następująca: jest stabilny i zawsze powtarza się jako niezbędnego związku między zjawiskami. Na przykład, zasada ciężkości wskazuje, że korpusy mają siłę przyciągania, odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości pomiędzy nimi.

dobór naturalny, prawo mówi, że w toku ewolucji przetrwania słabego zginął i tylko najsilniejszych osobników. Prawa natury zestawie. shtudirovanie one na instytucje edukacyjne stanowią naukową światopogląd uczniów.

rzeczywistość

Ale poza naturalnymi prawami natury są zasady w prawdziwym życiu praktycznym, które nie są opisane w podręcznikach. Przykładem jest prawo parę spraw. Psychologia, medycyna i wielu innych dyscyplin uznają istnienie takich faktów, gdy występują nieprzyjemne sytuacje, wypadki i incydenty i osobliwości, czyli podwojenie występujące w parach. Przede wszystkim takie zjawiska są skierowane do służb ratunkowych, dział odbioru szpitala pogotowie. Z naukowego punktu widzenia, to prawo jest niewytłumaczalne, a on jest z obszaru mistycyzmu.

Wiele osób uważa, że ustawa o parę spraw – Historie ludzi, skłonnych do przesady. Zgodnie z ogólną zasadą, chyba że są one w obliczu podobnych incydentów w jego życiu.

teoria prawdopodobieństwa

W tej dziedzinie nauki mówić o równomiernym rozkładzie przypadków w czasie i przestrzeni. Nawet udane wygranych na loterii, brakujące statków w Trójkącie Bermudzkim, eksplodujące magazyny amunicji – to wszystko musi być jakoś regulowane i równomiernie rozłożone na całym świecie zgodnie z kalendarzem. Oczywiście, mówimy o przypadkach, w których żaden człowiek nie będzie interweniuje.

Według teorii dwukrotnie pocisku prawdopodobieństwem nie trafi lejka. Ale zgodnie z prawem sparowanych przypadkach much i często! Światowej literatury, historii, raportów wypadków, osobistego doświadczenia wielu zwykłych ludzi, a prawo został uruchomiony, na które odzwierciedla pokolenie naukowców, filozofów i wszelkiego rodzaju ludzi myślących.

Ludzie i prawem sparowanych sytuacjach

Masy dawna widać efekt tej reguły, choć większość ludzi nawet nie wie, że ustawa dała nazwę zjawiska porównywania parami. Ale dobrze znane przysłowie: „nigdy nie pada, ale leje”, „Życie jest rozłożony. Czarny pas, białą opaskę” Można powiedzieć, że to prawo jest potwierdzenie pojedynczej interakcji i połączenie bycia w określonym obszarze lokalnym, aw szczególności czasu lokalnego.

Dlaczego tak wielu katastrofalnych wypadków są sukcesja od siebie? Przypomnijmy czarnobylskiej katastrofy statku „Nakhimov” i „Vasev” i wiele innych tragedii.

Analiza danych statystycznych, to będzie można dokonać imponujący obraz spójnego systemu są połączone jako jeden organizm, posłuszeństwo nie tylko materiał, ale nadal nie jest do końca jasne dla nas prawa niematerialnym świecie. Dlaczego tak wielu podobnych imprezach czasami tak gęsto skupione w czasie?

Nie wiemy i nie racjonalnie zrozumiana. Można mówić o różnych przyczynach i zbiegów okoliczności, ale czasami niektóre mistyczne połączenie tak oczywiste, że nawet wielkie umysły naukowców wyciszony przed niewyjaśnionych faktów. To daje do myślenia …