97 Shares 5499 views

Czy to możliwe, aby jaj podczas karmienia piersią?

Większość płci pięknej, które niedawno stały się matkami, stosować się do karmienia piersią. Nie jest tajemnicą, że mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze i mikroelementy, które są niezbędne do dziecka w pierwszym roku życia śladowe. Ponadto, wiele zależy od diety kobiety. Dlatego moms starają się jeść zdrową żywność i dania. W tym artykule skupimy się na, czy jest możliwe jaja piersią. Możesz dowiedzieć się opinie ekspertów na ten temat. Również rozważyć, jak mamusie są wprowadzane do diety jaj podczas karmienia piersią.


Odmiany produktu: jakie są jajka?

Zanim powiesz, czy jaj podczas karmienia piersią, warto przypomnieć, że jedzenie służy kilka rodzajów takiego produktu. Najbardziej popularne są białka kurze i żółtka. Ponadto, w ostatnich latach często można znaleźć w sprzedaży jaj przepiórczych. Ponadto dopuszczalne jest jeść jaja kaczek i gęsi. Jednak produkty te są mniej popularne.

Jaja piersią: zaszkodzić lub korzyści?

Do tej pory nie ma zgody w tej sprawie. Niektórzy eksperci twierdzą, że nie należy ograniczać się do jedzenia. Istnieje potrzeba wszystkie produkty począwszy od pierwszego dnia po urodzeniu. Inni jednak lekarze uważają, że jaja podczas karmienia piersią, aby korzystać niedopuszczalne. Wszystko ze względu na fakt, że produkt może powodować ciężkie reakcje alergiczne u dziecka i prowadzić do złego stanu zdrowia nowo rozwiniętego mama. Jest też grupa ludzi, którzy powiedzieli, że to danie jest możliwe. Jednak należy to robić bardzo ostrożnie, biorąc pod uwagę wszystkie cechy dla noworodka. Rozważmy szczegóły są różne opinie na temat tego, czy jest to możliwe do wykorzystania jaj podczas karmienia piersią.

Że dietetycy mówią o tym?

Jajka z karmienia piersią może jeść. Że ten pogląd jest podzielany przez ekspertów, którzy monitorują masę pacjentów i ich diety.

Większość matek po urodzeniu dziecka chcą schudnąć. Jest to całkiem naturalne. Jaja są stosunkowo niewielka wartość energetyczna. Jednakże, białka produktu absorbowane przez organizm w prawie 97 procent. Jedzenie jedno jajko na obiad z warzyw pozwala szybko wrócić do swoich parametrów „doberemennym”. Większość kobiet schudła w ten sposób.

Ponadto, lekarze mówią, że w jajo kurczaka zawiera witaminy D i E. Mają korzystny wpływ na organizm kobiety w okresie laktacji. Witamina E może przywrócić skóry po porodzie i poprawić jej elastyczność. Również ten element poprawia serce i naczynia krwionośne, co jest ważne w czasie karmienia piersią. Witamina D pozwala produktów zawierających wapń Zebrany na pełnym ekranie. Po tym wszystkim, nie jest tajemnicą, że podczas karmienia piersią cierpią paznokcie, włosy i kości kobiety.

Widoki pediatrów i innych lekarzy dla dzieci

Mogę gotowane jajka z karmienia piersią? Co ludzie myślą o tych ekspertów, którzy monitorują stan zdrowia dziecięcego?

Pediatrzy twierdzą, że do stosowania tego leku podczas karmienia piersią może być. Jednak zanim to powinien upewnić się, że nie ma alergii u dziecka. Wiele noworodki są podatne na negatywne reakcje na pewne pokarmy. W pierwszych miesiącach po urodzeniu okruchy nie zostały jeszcze ustalone mikroflorę jelitową. Wszelkie „złego” produkt, spożywane matkę, może mieć wpływ na jego zdrowie.

Pediatrzy twierdzą, że jedzą jajka podczas karmienia piersią nie jest zabroniona. Jednak trzeba wprowadzić to danie stopniowo, zaczynając od połowy żółtka.

Jako eksperci rozważyć karmienie piersią?

Mogę jeść kurczaka i jaj przepiórczych z karmienia piersią? Eksperci w tej dziedzinie, że produkt nie jest szkodliwy nie tylko, ale również użyteczne dla matek w tym okresie. Dotyczy to jednak tylko wtedy, gdy miękisz wykazuje negatywną reakcję na wprowadzenie żywności w diecie.

Jaja zawierają kwas foliowy, który jest zaangażowany w hematopoezy. Ten element pozwala kobiecie odzyskać szybciej po porodzie. Ponadto w skład produktu, to cynku i selenu. Te składniki wzbogacić mleko z piersi i uczynić go bardziej użytecznym dla dziecka. Wapń i magnez, które są obecne w jajach, pozwalają na wzmocnienie kości i organizuje pracę układu nerwowego. To, co sprawia, że nowo mama radzić sobie z depresją poporodową.

Których jaja nie powinny jeść podczas karmienia piersią?

Pomimo wszystkich zalet tego produktu, istnieją pewne wyjątki, w których niedopuszczalne jeść jajka. Rozważmy je:

  • Nie należy jeść surowego produktu. Naturalnie, większość hodowców drobiu przeprowadzenia szczepienia drobiu. Zapobiega to jaja z krajów rozwijających się w tych bakterii. Jednak nie warto ryzykować. Jedząc surowe jaja mogą rozwijać się zakażenia jelitowe lub salmonellozy. Ponadto, białko to jest praktycznie nie wchłaniane przez organizm ludzki.
  • Jajka sadzone z karmienia piersią i nie różnią się znacznie. Należy zauważyć, że produkty leczonych tą metodą, nie jest konieczne stosowanie w tym okresie. Podczas smażenia jajek większość składników odżywczych z niego paruje.
  • Należy powstrzymać się od wprowadzenia diety z gęsich i kaczych jajach. Mogą one zawierać dużą liczbę drobnoustrojów, które są obecnie nowo mama całkowicie bezużyteczne.

Jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z jaj podczas karmienia piersią?

Przed wprowadzeniem produktu, konieczne jest, aby skonsultować się z pediatrą. Jeśli lekarz jest włączona, to trzeba zacząć od żółtka jaja przepiórki. Używał go rano i obserwować reakcję okruchy. W ciągu dnia, można spróbować zjeść jajko, a dopiero po tym można wprowadzić do swojej diety produktu kurczaka.

Zacznij od pół żółtka również. Uważaj na dzień grudnichka reakcji. Jeśli okruchy mają lęk, ból brzucha, oraz wszelkie wysypka na ciele, konieczne jest, aby anulować tę substancję i spróbować wprowadzić go w ciągu kilku miesięcy w podobny sposób. Jeśli wszystko jest dobrze, kontynuować swoją politykę. Następnie (w ciągu kilku dni) zwiększenie dawki. Jednocześnie, należy upewnić się, że dziecko reaguje. Ten element musi być dla ciebie najważniejsze.

Podsumowanie i krótka konkluzja artykułu

Teraz wiesz, wiele ciekawych faktów na temat korzyści i szkodliwości różnych jaj podczas karmienia piersią. Należy pamiętać, że w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka do określonego produktu chcesz wykluczyć go całkowicie. Również nie zaleca się dać w przyszłości, gdy składnik ten jest wprowadzanie pokarmów uzupełniających do diety dziecka. Pediatrzy powinni czekać do wieku trzech lat przed ponownym dając produkt.

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania niezbędne do konsultacji specjalistów. Jedz dobrze i zróżnicowane. Jeśli karmisz piersią, to nie znaczy, że trzeba porzucić wszystkie smaczne jedzenie. Twoja dieta powinna być pomocne dla Ciebie i Twojego dziecka. Bądź zdrowy!