333 Shares 3479 views

Piękne calla: sadzenie i pielęgnacja

Domu do niezwykłego kwiatu jest gorąca Afryka, i z tego powodu pochodzenia od wielu lat profesjonalnych ogrodników unikać uprawy roślin na zewnątrz. Magia kalii, sadzenie i pielęgnacja, która zawsze zaczyna się od wyboru gruntu, może być wspaniałą ozdobą dla każdego klomb lub łóżkach. W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych i żywych odmian mieszańcowych przystosowanych w różnych warunkach pogodowych i klimatycznych. Tradycyjny kolor biały jest uważany za szlachetny, ale imponujący efekt dekoracyjny pokazać purpurowy, purpura i purpurowe odmiany.


Kwiaty kalie – sadzenie i pielęgnacja w środkowym pasie

Korzenie rośliny mają postać kulek, które często emitują gęste grzbiety na obu stronach. Od te pędy mogą rosnąć nowy kwiat, nie tracąc właściwości macierzystych. Plan podstawa idealnego kalii gleby lekko kwaśne, dobrze nawożone próchnicą. Kiełkujących korzenie w domu jest zazwyczaj na początku lub w środku kwietnia. Pojemnik dla bulw o wybranej średnicy 2-3 cm szerszego niż materiał docelowej. Garnki umieścić na lekkim południowym lub wschodnim oknie. Głębokość sadzenia statku nie powinna przekraczać 4 cm, ale podczas przeszczepu w otwartym terenie może pogłębienie otworu do 6 cm.

Główny nacisk na rosnące egzotyczny kwiat należy do nawadniania. Istnieje niewielka komplikacja, która pokazuje młodych Calla. Sadzenie i pielęgnacja powinna być skupiona na uprawie zdrowych liści, a nie kwiaty.
Jeśli nie dać gleby wyschnąć i nie pozwól gnicie bulw, roślin dba o silnych i jasnych kolorach. Pod koniec maja – początek czerwca, kiedy ostatnia groźba nagłego mróz przechodzi, calla przeniesiony do miejsca stałego wzrostu lub przeszczepione do dużego pojemnika ogród lub kwietnik. Aby pomieścić kwiat nadaje się nie bardzo gorący rano lub wieczorem, a miejsce powinno być tak mokro na miejscu.

Callas prawidłowo karmić

Ci, którzy chcą nawozić roślinę nie powinien to zrobić nie więcej niż trzy razy w ciągu całego sezonu. Jeśli potrzebujesz zdrowego kalii, sadzenie i pielęgnacja powinna być ostrożnym w odniesieniu do nawozów azotowych. Nadmierna ilość tego minerału może prowadzić do zmniejszenia liczby przyszłości łodyg, duże i szerokie płatki mogą deformować i zmieni kolor na zielony brzydkie. Jakiekolwiek kalii nie więdną prawie 1,5 miesięcy, co pozwala na stworzenie stałego składu ogród przez cały sezon letni. Po więdnięcie łodygi kwiatowe są usuwane w celu umożliwienia bulwę uaktualnić stare i rzucić nowe pędy.
to jest bardzo ważne dla udanego eksperymentu w ogrodzie, gdyż były one bardzo kalii, sadzenie i pielęgnacja. Zdjęcie przedstawia rzadkiego fioletową odmianę, która może być uzyskana tylko z nasion w Rosji. Doświadczeni hodowcy opuścić jeden lub dwa ogonek po miażdżący dla gromadzenia i wymiany nasion.

Przechowywanie bulw w zimie

Tak szybko, jak zimno, w okresie od początku do połowy października, roślina ostrożnie wykopać spod ziemi. Następnie kwiat myć w ciepłej wodzie, uważając, aby nie dotknąć korzeni i liści szerokich. Klubnekornevischa suszy w zimnym, suchym miejscu, ale nie jest to konieczne, przez miesiąc. Następnie odciąć liście i korzenie z bulw i uzyskać w pełni przygotowany do zimy Calla. Sadzenie i pielęgnacja w nowym roku będzie łatwiejsze, jeśli podzielić świeże guzki na poszczególnych roślin na wiosnę. W tym przypadku możliwe jest, aby dostać się do 6 wtórnych dzieci, odpowiednie do natychmiastowego uprawy w łóżkach ogrodowych i kwiatowych.