865 Shares 9567 views

Jak zaparzyć herbatę z imbirem, aby przynieść maksymalne korzyści

Uniwersalne lekarstwo – tak w sanskrycie to tytuł imbiru, który jest domem dla wielu historycznych źródeł uznawanych za północne Indie. Zewnętrznie, roślina przypomina laskę, jej kwiaty jak irysów, znane na delikatny smak i nie uschnąć. Wartość imbiru w jego mięsiste, grube i rozgałęziony korzeń, który zawiera ogromną ilość składników odżywczych, minerałów, witamin i olejków eterycznych. Jeśli zaczną do listy byłoby nieskończona lista – prawdziwy koncentrat zdrowotnej.

Niezwykłe właściwości smakowe i lecznicze imbiru został oznaczony przez trzy tysiące lat temu. Jak drogie przyprawy, imbir jest importowany przez Fenicjan w basenie Morza Śródziemnego. Zastanawiam naukowcy korzeniowe studiował starożytności, opisując jego właściwości jako rozgrzaniem ciała i poprawia trawienie, z poczuciem świeżości w jamie ustnej, a nawet jako antidotum. Wspomniał w traktatach Konfucjusza, aw Koranie, aw arabskich opowieści, jako przyprawa, ekscytującą pasją.

W średniowieczu jednym z ulubionych dań był piernik. A w Rosji pierników powodu pikantny smak stał się znany jako marchewki.

Imbir znany jest jako środek do oczyszczenia organizmu i spowalniają proces starzenia się. Jest silnym antyoksydantem, który zwiększa przemianę materii i wspomaga utratę wagi. Ponieważ redukuje apetyt, herbata imbir najlepiej jest pić 30 minut przed posiłkiem.

Istnieje wiele przepisów kulinarnych, jak zaparzyć herbatę z imbirem.

Np parzonej (należy na 5 minut) i odsączono, zielona herbata jest wlewana do pojemnika ze stali nierdzewnej, dodać kardamonu (2 strączków), drobno posiekanej 3-4 cm imbir, szczyptę cynamon, goździki (opcjonalne). Doprowadzić do wrzenia, gotować przez 20 minut, a następnie dodać miód – 3-4 łyżki połowę soku z cytryny i skórki. Gotować przez 5 minut, pozostawić na 15-20 minut. Wlać przez sitko do innej miski. Opcjonalnie dodać mięty (cięte precyzyjnie). Otrzymujemy herbaty bursztynowo-żółty kolor, który jest pijany gorąco lub na zimno.

Jeśli taka technologia, odpowiadając na pytanie, jak zrobić herbatę z imbirem, wydaje się zbyt uciążliwe, można użyć prostego przepisu.

I bez zbędnych ceregieli, jak zaparzyć herbatę z imbirem, po prostu zetrzeć świeży imbir parzenia zielonej herbaty w kotle lub termosu. Po 20-30 minut, odcedzić. Wszystkie te korzystne właściwości imbiru są zapisane ze względu na niewielką obróbką cieplną.

Dzieła połowa ludzkości zastanawiasz się, jak zrobić herbatę z imbirem, wspomaga utratę wagi. Tutaj, podobnie jak wszystkie genialne, to jest bardzo proste. Najważniejsze, że miał wysokie stężenie herbata imbir. Imbir pocięte na małe plastry zalać wodą i gotować przez 15 minut na małym ogniu. Do ochłodzenia do 37 stopni i picia herbaty, dodając sok z cytryny i miód.

Na ten sam temat, jak parzenie herbaty imbir dla skutecznego odchudzania, nie ma innej unikalna receptura, ale nie dodaje się czosnek. Imbir (możliwe i suszone) czosnku są w stosunku od 1: 1 do 20 częściach wrzącej wody. Wszystko zamknięte w termosie i popijać w ciągu dnia jest używana.

Oto kolejny przepis jak zrobić herbatę imbir do detoksykacji i utrata masy ciała. Do tego dodać niewielką ilość Guaranna (kora) lub Senna (trawa). Umieścić miodu do poprawy smaku i magiczny napój jest gotowy.

Nie istnieje jeden przepis, jak zrobić herbatę imbir, no. Najważniejsze – nie do długiej obróbki cieplnej. Lepiej jest zaparzyć wrzątkiem i zaparzać ją – tak uczynić najbardziej korzystne właściwości są zachowane imbir. Aby nadal nie zastanawiać się, jak zrobić herbatę imbir, podnieś się sam przepis na jej przygotowanie, które będą dostosowane do preferencji smakowych.

Wielowiekowej historii tego cudu – korzenia dowodów: regularne stosowanie herbaty imbir trzeba będzie wspaniały lśniące włosy, gładką skórę, jasne oczy i dobrego zdrowia.