240 Shares 4630 views

W Moskwie rozpoczęła pilotażowy projekt włączenia osób niepełnosprawnych w sporcie

W ciągu ostatnich kilku lat w Moskwie aktywnie pracuje nad stworzeniem środowiska bez barier dla osób niepełnosprawnych. Następnym krokiem w „złomowania barier” staje się projekt pilotażowy, który zostanie uruchomiony w jednym z Strogino siłowni w czerwcu 2016 r. Celem projektu – udostępnienie szkolenia biznesowe dla osób niepełnosprawnych, które nie mają zdolności finansowej na ćwiczenia.


Sport i fitness zajęcia jako lek

Według Aleksandra Shlychkova, urzędującego prezydenta Unii Europejskiej, para-taekwondo (EPTU) i część ideologicznej inspiratorem i popularyzatora tego rodzaju para-sportu w Rosji, zdecydował się rozpocząć z grupą ludzi, którzy są z rozpoznaniem zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Początkowo dano możliwość wzięcia wolnego udział w projekcie pilotażowym, który jest prowadzony 3 firm:

  1. Unia Europejska jest para-taekwondo;
  2. „Męstwo” Fundacja Charytatywna;
  3. centrum fitness World Class Network.

Shlychkov Alexander parathekvondo i zdrowy styl życia wsparcie nie jest przypadkowa: historia niego pod wieloma względami podobny do losu dzieci, parasportsmenov. Powstały niepełnosprawność w Afganistanie pod warunkiem, że impuls do samorozwoju i promocji para-sportu. Wybrał Aleksandr Gennadevich Shlychkov Woroneż, było tutaj, że był w stanie realizować wiele z ich projektów.

Alexander Shlychkov powiedział, że udział osób niepełnosprawnych w sporcie rozpocznie z delikatnym obciążeniem skierowanym w ogóle do wzmocnienia ducha i kondycję fizyczną. Obciążenie zostanie ustalona indywidualnie, na podstawie dowodów medycznych i fizycznych możliwości człowieka. Najważniejsze – zainteresowanie człowiekiem, aby pokazać, że jego zdolność nie jest tak ograniczony, jak uważa.

Shlychkov Alexander wie z własnego doświadczenia, że nie tylko problemy finansowe są barierą do ćwiczeń. Według jego spowiedzi, najważniejszą przeszkodę w sporcie jest brak:

  1. specjalne programy szkoleniowe i rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.
  2. coachingu pracowników, którzy będą pracować z tej kategorii osób;
  3. możliwość zorganizowania szkoleń dla szczególnych kategorii obywateli.

Według Aleksandra Shlychkova, trening fitness może być świetnym dodatkiem do rehabilitacji medycznej.

World Class jest gotowy do szkolenia osób niepełnosprawnych

Jednym z centrum fitness World Class jest gotowy do rozpoczęcia pracy na przywrócenie siły i ducha osoby niepełnosprawne. Profesjonalny sztab szkoleniowy i lekarze czekają na nowych użytkowników i mistrzów paraolimpijskie będą miały wsparcie moralne. Niestety, wiele osób z niepełnosprawnością, aby zaakceptować fakt ich nieodebrane społeczeństwa i wierzy, że droga do tego sportu jest dla nich zamknięte. Dla tych, którzy nie chcą pogodzić się z Dennis Ohanian opowiada o jego biografii: „Kiedy zacząłem studiować para-taekwondo, przeżyłem ogromne trudności z koordynacją – Mam porażenie mózgowe. Ale to nie przeszkodziło mi się drugim zwycięzcą Pucharu Świata. Nie należy zakładać, że niepełnosprawność zamyka drzwi dla Ciebie w świecie. Na moim przykładzie, można mieć pewność, przeciwieństwo ".

Poszukiwania

Podobne programy zostały z powodzeniem wdrożone w niektórych miastach Rosji, na przykład, w Niżnym Nowogrodzie i Iwanowo. W Iwanowo w 2012 roku, władze lokalne nawet wspierał lokalnego klubu, który pracował z osobami niepełnosprawnymi, zmniejszając stawkę podatku w wysokości podatku gruntowego.

Prezes „siłą ducha” Shlychkov Alexander i jego partnerzy uważają, że podobna inicjatywa mogłaby zostać zrealizowana w Moskwie. Autorzy i inspiratorem projektu nie zamierza na tym poprzestać i planuje spadek omówić z kapitału parlamentarzyści ewentualne preferencje dla klubów fitness, którzy zgodzili się wesprzeć projekt. I podczas poszukiwania nowych partnerów wśród innych centrów fitness w Moskwie.

W dłuższej perspektywie – do zdobycia poparcia u władz lokalnych i federalnych do realizacji projektu oraz w regionach w całej Federacji Rosyjskiej.