240 Shares 4517 views

guz mózgu – jeden z najgroźniejszych chorób nowoczesnego człowieka

Jednym z najbardziej przerażających chorób w dzisiejszym świecie jest uważany za nowotwór mózgu. Choroba ta jest w stanie stanąć na krótki kaleka życia chorego i jego rodziny. Wyleczenia jest bardzo trudne, nawet z najlepszych neurochirurgów z całego świata jest niezwykle rzadkie cuda się zdarzają.

Więc co to za choroba? Guz mózgu – ogólna nazwa różnych grup struktur mózgowych, które różnią się w pierwotnych i wtórnych rodzajów nowotworów. pierwotne nowotwory powstają bezpośrednio z mózgu, ale nie wnikają inne narządy. To może być łagodny lub złośliwy guz.

Łagodny nowotwór mózgu jest umiejscowione w określonej części mózgu, nie rozciąga się poza nią i nie niszczą tkankę. Różni się on dość powolny wzrost i pewne objawy, które zależą od położenia samego nowotworu. Często to zaburzenia widzenia, utrata, bóle i epilepsji słuchu. Częściej jednak nie istnieją żadne objawy choroby pojawiły się, i to jest wykrywane przypadkowo podczas badania lekarskiego VHN. Lub dna.

Leczenie guzów łagodnych nowoczesnej wyposażone centrum neurochirurgicznym nie jest szczególnie trudne, ale czasami trudno jest niedostępność guz lub niebezpiecznie blisko znalezienia ważnych struktur mózgowych. Rzeczywiście, w takich sytuacjach, w trakcie operacji może spowodować uszkodzenie, które spowodują powstanie nieodwracalnych ubytków neurologicznych. W niektórych przypadkach, nowotwory łagodne wznowione wzrostu po jej usunięciu, co oznacza konieczność ponownego wycięcia lub radioterapii.

Złośliwy guz mózgu mózgu (rak) jest zdolny do szybkiego rozprzestrzeniania się do pobliskiego zdrowej tkanki mózgowej. Jej wielkość jest szybko wzrasta, co jest już we wczesnych stadiach choroby powodują obrzęk i kompresji mózgu. Wyraźne sygnały pojawiające się w początkowym stadium choroby. Ale jeśli nie ujawniają one czas, kiełkują w najważniejszych organów ludzkiego ciała, gdzie nie będą one w stanie całkowicie usunąć. Nawet usunięcie raka całkowicie, to wydaje się ponownie.

Główną różnicą w porównaniu z pierwotnych nowotworów wtórnych jest to, że one uchwycić cały mózg z innych części ciała.

Najczęstsze objawy guza mózgu zależy od jego lokalizacji, wielkości i rodzaju. Wszystkie z nich pojawiają się po renderowania szkodliwe działanie na tkankę guza mózgu lub nerwów i w wyniku uszkodzenia wewnątrzczaszkowe przepływu płynu i pod wysokim ciśnieniem. nowotworów mózgu, takich określa najbardziej typowych objawów:
• Problemy z pamięcią;
• Wymioty, nudności;
• niemożność koncentracji;
• częste zmiany nastroju;
• Naruszenie koordynacji chodu;
• Słabosłyszący, mowy, wzroku;
• Bóle głowy;
• mrowienie lub drętwienie kończyn pełnych;
• Drgawki i drgawki.

Widząc w tych objawów, nie panikuj i podejrzewam najgorsze, ponieważ odpowiadają one na wiele chorób. Na początku lepiej jest przejść badania lekarskie i dowiedzieć się, co spowodowało wystąpienie takich objawów.

Aby zidentyfikować guza mózgu, objawy mogą być prowadzone narzekali człowieka dane inwazyjnych, jak również metody badań nieinwazyjnych. Zasadą jest, aby ustalić dokładne rozpoznanie jest wystarczająca, aby korzystać z takich technik jak biopsje, elektroencefalogramu, angiografii, MRI i CT.

W leczeniu takich metod:
Leczenie chirurgiczne;
• Promieniowanie i radioterapii, jak i gamma-noża;
• Chemioterapia.

Przepisać odpowiednie traktowanie chorego jest lekarzem, który zna swoich wyników badań i stanem faktycznym. Optymalne leczenie zależy bezpośrednio od stanu zdrowia i wieku pacjenta, a także umiejscowienia i rodzaju nowotworu.