502 Shares 8754 views

Clumber Spaniel: opis, zdjęcia, opinie

Jest to stary i obecnie bardzo rzadkie rasy. Jego pochodzenie nie jest jeszcze wiadomo na pewno. Istnieje wersja, że Clumber Spaniel – najbliższy krewny bernardyna, blanhaunda, Basset Hound, jak również Alpine Spaniel, które do tej pory nie został zachowany. Eksperci twierdzą, że kolor pies dostał go od niego, a duży rozmiar, masywne – od pozostałych gatunków.

cecha

Clumber Spaniel – to nie tylko piękny pies. Jest silny i trwały przedstawicielem dużej rodziny spanieli. Ponadto, jest to prawdziwy arystokrata, który nosi dumny tytuł dla wielu pokoleń.

Do tej pory, Clumber Spaniel jest uważana za rzadkie rasy, zakup ten uroczy przyjaciel jest trudne.

Ten potężny i krępy pies porusza się powoli, z godnością. Całe jego wygląd, to pokazuje, że życie jest próżność nie może jej dotknąć. Zwierzę jest inny zrównoważony temperament i ekstremalne oddanie swemu panu. Pomimo faktu, że Clumber – obraz spaniel, które można zobaczyć w tym artykule – to pies myśliwski, okazuje się doskonałym towarzyszem.

opis

Rasa została opracowana w połowie XVIII wieku, książę Noel. Wybuch rewolucji zmusił go, aby dać psu do księcia Newcastle w Anglii. Od tego czasu, pies zaczął rosnąć w Anglii. To tutaj, że po raz pierwszy wprowadzono do ogółu społeczeństwa. Clumber Spaniel był wykorzystywany jako pies myśliwski w pogoni za duży ptak – kuropatwy i bażanty.

Clumber może pracować w smyczy i spokoju. On radzi sobie z pracą w gęstych zaroślach, pokazując wybitne umiejętności polowania na wodzie. Inne spaniele to jest ogromny. Z tego wynika jego powolność. Ale to jest kompensowane przez bystrym zmysłem węchu i wytrzymałości.

Teraz ten pies często wykorzystywane jako sypialnia. Clumber jak prawdziwy Anglik, powściągliwy i spokojny. Dorosły pies nie jest zbyt aktywny, gra nie podoba.

Drugi odnosi się do zwierząt lojalnie, zwłaszcza jeśli uprawia z nimi. Pies jest bardzo przywiązany do swego pana. Z obcymi Clumber zastrzeżone i zimno.

wygląd

Jak już wspomniano, Clumber Spaniel – najcięższy w swojej rodzinie. Jego wysokość w kłębu – 51 cm, ciężar – 39 kg. Głowica jest masywny, zazwyczaj posiada charakterystyczną półsennie miękkie „ekspresję wylotowy”. Kwadratowy nos, uszy są nieco przypominający kształtem liści winogron. Na przednich łapach i pysku – parku. Wełna jest dopasowana na uszach prostych, nóg i brzucha – długie i jedwabiste. Kolor jest zwykle białe z plamkami, pomarańczowy lub cytrynowy kolor na twarzy, wokół oczu, w przednich łapach i podstawy ogona. Standardowo pozwala czysty biały kolor, ale jest niezwykle rzadkie.

temperament

„Inteligentny” i miękkie Clumber Spaniel może pokazać nieufność wobec obcych. Jednak trzeba wiedzieć, że jest całkowicie pozbawiony agresywności.

zdrowie

Te psy mogą uwędzić wieku. Reszta Clumber spaniel doskonałego zdrowia jest inna.

charakter

Spośród wielu ras psów myśliwskich te piękności są najbardziej spokojny i powściągliwy. Są dobroduszny, bardzo miły i różnią się ostry umysł. Jest przyjemny w każdym względem psa, poza tym, z dobrymi manierami. Clumber charakterystycznym dla przetargu przyjaźni z innymi zwierzętami. Ten pies łagodny i życzliwy dla wszystkich członków rodziny, w których żyją, ale całkowicie daje swoje serce tylko jedną osobę – swego pana. Zdradził go w nieskończoność. Clumber bardzo łagodny i cierpliwy z dziećmi. Dla psów tej rasy jest ważna uwaga człowieka i współpracy z nimi.

uwodzenie

Clumber Spaniel ma bardzo solidną płaszcz – gęsta, dobrze chronią go przed kaprysami pogody. Płaszcz jest prosty i miękkie. Na uszy, nogi i brzuch są długie pasma, a szyja ozdobiona jest luksusowy grubym kołnierzu. Na Clumber dwiema warstwami wełny. Warstwa górna zawierają długie Włosy osłoną i dolną – jest miękki i gruby podkładową. Molting odbywa się dość szybko. Ten pies wymaga codziennej pielęgnacji przy użyciu szczotki i grzebienia. Sporadycznie spaniel wymagane i fryzjer.

Należy regularnie czyścić uszy i oczy psa. Dla tych zwierząt jest bardzo ważne dla utrzymania zdrowej wagi, ponieważ są one podatne na otyłość. Ze względu na jego ciepłym i gęstym runem, Clumber Spaniel szybko przegrzać, więc nie jest to zalecane przez długi czas w słońcu.

szkolenie

Clumber Spaniel jest chętny aby zadowolić swojego ukochanego pana. Zwierzę jest obdarzony doskonałą pamięcią, więc edukacja i szkolenie to nie jest trudne. Jest skromny i spokojny pies, który nie akceptuje metod ucisku i ropy. Bardziej efektywny proces uczenia się cicho z pozytywnej stymulacji, uwielbienia, miłości, sprawiedliwości i spójności. Wskazane jest przeprowadzenie wczesnej socjalizacji i szkolenia zwierząt.

działalność

Clumber równie komfortowo czują się w mieszkaniu miasta i wiejskiej. Muszą codziennie chodzenie aktywny, na przykład, będzie towarzyszyć właścicielowi spaniel na kolarstwie, grać w piłkę czy pływanie. Z brakiem aktywności fizycznej pies może zdobyć nadmiernej masy ciała, może to zanik mięśni i znacznie zmniejszoną długość życia.

Clumber Spaniel: żłobki

Jak już wspomniano, jest to stara i teraz rzadkie rasy. W Rosji, te psy nie są liczne. Jednak kilka szkółek zajmujących się tą rasą jest. Są w Gatczyna (Województwo Leningrad) w Moskwie, Saratowie Magnitogorsk w Kholmsk (Sachalin oblast), Komsomolsk nad Amurem i Nowosybirsku.

Clumber Spaniel: szczenięta

Te dzieci są bardzo aktywne, a oni bardzo szybko rośnie. Oczywiście, z wiekiem, wzrost spowalnia. Każdego dnia z szczeniaka trzeba iść na długie spacery, nie zapomnij, aby zawsze nosić smycz na swojego zwierzaka. Te urocze dzieci na spacer jak gra „bring-Doprowadzić”. Codzienne spacery są niezwykle ważne dla zdrowia psychicznego zwierzęcia. Nie pozwól psa na spacer pobiegł przed siebie. Szczeniak powinien zrozumieć, że lider jest osobą. Ponadto, te psy z miłości wczesnym wieku pływać, więc nie przegap swojej pet tyle przyjemności.

Liczba właścicieli

Nie byliśmy w stanie znaleźć opinie o ten pies myśliwych. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że obecnie są one coraz częściej wykorzystywane jako towarzyszy. Jeśli chodzi o odpowiedziach właścicielami są jednomyślni. Podczas czytania o rasie opinii Clumber Spaniel, można zauważyć, że właściciele oznaczyć ich oddanie, miły i posłuszny charakter, przyjazny dla innych zwierząt.