682 Shares 9636 views

Sałatki na utratę wagi i zasady ich przygotowania

Sałatki na utratę wagi z warzyw – najbardziej pewny sposób, aby pozbyć się dodatkowych kilogramów. W końcu nikt nie zaprzeczy, że podczas utraty wagi organizm musi nadal otrzymywać niezbędne ilości minerałów i witamin. W przeciwnym razie mogą wystąpić nieprawidłowe funkcjonowanie różnych organów i nieprzewidziane poważne konsekwencje dla zdrowia ludzkiego jako całości.

Często zdarza się, że po wytrąszczeniu diety osoba szybko zdobędzie kilogramy. Zaczyna szukać i spróbować innych diety, ale za każdym razem, kiedy wraca do poprzedniej wagi. Czy naprawdę nie ma wyjścia i musisz głodzić się przez resztę swojego życia?

W rzeczywistości wszystko jest o wiele prostsze, trzeba poprawić dietę i zwiększyć udział warzyw i owoców w nim. Włókno, ich główny składnik, jest w stanie poprawić trawienie, a jednocześnie zapewnia uczucie sytości przez długi czas. Inną użyteczną właściwością celulozy jest zdolność do wchłaniania tłuszczów, które są dostarczane z jedzeniem, a tym samym zapobiegają ich wchłanianiu. To na tej zasadzie, i sałaty na utratę wagi są bardzo przydatne z wszystkich punktów widzenia, ponieważ oprócz błonnika zawierają dużo witamin i mikro-i makro elementów niezbędnych dla ludzkiego ciała. Sałatki na utratę wagi mogą być niezależne naczynia i mogą wstępnie wprowadzić śniadanie lub lunch. A jeśli jeść sałatkę za każdym razem przed przyjęciem głównych potraw, to wszystko inne można jeść znacznie mniej.

Sałatka na utratę wagi z surowych warzyw jest bardziej skuteczna niż gotowana. Dietetycy zalecają przygotowanie sałatek z tartych marchwi, selera, kapusty, bułgarskiego pieprzu, cebuli. Użytecznymi składnikami są rośliny strączkowe. Jeśli chodzi o ogórki, którego głównym składnikiem jest woda, nie są one pożywnym produktem i nie dają poczucia sytości, ale jako dodatkowy składnik w sałatkach są bardzo przydatne. Ziemniaki to bardzo wysoko-kaloryczne warzywa i sałatki odchudzające lepiej gotować bez niego. Kalorii jest również buraki, ale należy je w sałatkach, ponieważ jest bardzo przydatne w żołądku i jelitach. W sałatce do odchudzania można dodać dużą ilość różnych zieleni, nasyca ją witaminami.

Warzywa są podstawą sałatki, ale można dodawać inne produkty. Może to być jajka na twardo, grzyby, ser o niskiej zawartości tłuszczu, oliwki, orzechy. W takim przypadku zawsze trzeba znać środek. Jajeczkę można dodać do sałaty odchudzającej tylko jedną, a w celu zmniejszenia spożycia kalorii zaleca się stosowanie tylko białka. Orzechy i oliwki też są bardzo wysoko kalorycznymi składnikami, więc trzeba je dodawać w małych ilościach. Aby wzbogacić sałatkę białkiem, można dodać do kawałków sałatkowych gotowanych filetów z kurczaka lub ryb.

Serwowanie sałatek jest bardzo ważne. Nie napełniaj ich majonezem lub śmietaną, ponieważ sałatki niskokaloryczne przekształcają się w sałatki wysokokaloryczne i nie można ich nazwać sałatkami do utraty wagi. Doskonałe tankowanie jest uważane za ocet lub odtłuszczony niesłodzony jogurt. Dopuszcza się wypełnianie sałat z olejem roślinnym, zwłaszcza tymi, w których dostępne są marchewki, ponieważ zawarta w niej zawartość substancji karotenu jest rozpuszczalna w tłuszczu.

Dzisiaj jednym z najbardziej popularnych sałatek warzywnych jest sałatka "Pędzel" dla utraty wagi. Nazwa mówi sama za siebie, ta sałatka doskonale oczyszcza jelita przed szkodliwymi substancjami, normalizuje jego funkcje, a co za tym idzie straty nadmiaru kilogramów. Najprostsza sałatka "Brushka" na utratę wagi jest przygotowywana z kapusty, buraka czerwonego i marchewki w równych częściach, a także koperku, natki pietruszki i zielonej cebulki. Powinna buraczana i marchewkowa ruszt, pokroić kapustę i zielenię i wymieszać wszystkie składniki. Aby wypełnić ten sałatka zaleca się sok z cytryny, a następnie umieścić go w lodówce przez 5-10 minut, a następnie dodać kilka kropli oliwy z oliwek i zjeść.

Regularne stosowanie szczotek do sałatek, jak i innych sałatek normalizuje pracę jelit i przyczynia się do utraty nadwagi.