694 Shares 8869 views

Bacchanalia: co to jest i jak źle jest?

Bacchanalia. Co to jest, wiele z nich głównie płótna wielkiego malarza Petera Paula Rubensa. Jest mało kto nigdy nie słyszał tego słowa. A jego wartość jest o teraźniejszości. Ale pochodzenie tego słowa, a to oznacza zjawisko bardzo mało ludzi przychodzi do głowy, aby myśleć. Tak mocno, że weszła w świadomości wielu ludzi, wypowiedzieć się na to jest za zbędne dla niego i tak jest jasne dla wszystkich. Tymczasem, jest to dość ciekawe zjawisko starożytnego życia starożytnego Rzymu.


Bacchanalia. Co to jest?

W dzisiejszej rzeczywistości, słowo to jest używane dość często, ale często zupełnie nie przypadek. Szereg polityków i niezadowolonych obywateli na wszystko, co im się nie podoba, używane do powieszenia etykietę „orgia”. Co to znaczy, że zwykle nie wiem. I to jest – nie mniej – święty rytuał serwowania starożytny bóg wina Bachus. Jest to swego rodzaju manifestacją uczuć religijnych, a nie jakiś banalny gorzałka z drugiej lewdness, jak wielu pewnie myśleć, gdy słyszą nazwę tego starożytnego święta. W starożytnym Rzymie festiwal przyszedł ze wschodu, gdzie została poświęcona tradycyjnym koniec winobraniu i przetwarzanie go w wino. Ale w Rzymie, ten festiwal nabył szereg innych funkcji. Początkowo tylko kobiety uczestniczył. Zebrali się w gaju oliwnym na obrzeżach Rzymu, tylko w nocy. Duże dawki wina przynieśli się do stanu zakonnego szału i histerii. Akcja towarzyszyła niepohamowaną żywiołowość, okaleczenia i zabójstwa.
Więcej „zabawy” był kod w uroczystościach mężczyzn zaczął uczestniczyć, a zaczęli być przeprowadzane częściej, nie patrząc na kalendarz. Poziom zamachy właśnie nadzwyczajne. Na tych spotkaniach, między innymi, przyczepiane spiski polityczne i organizacje przestępcze zostały stworzone. Wszystko ujemny w Rzymie stopniowo stała się synonimem słowa „orgia”. Co się stało, stało się jasne, nawet nie cierpią z powodu skrajnego skromność arystokracji. Rzymski Senat był zmuszony wydać szereg przepisów mających na celu ograniczenie te śmieszne zwyczaje ludowe. To zmagał się z bacchanalia władz rzymskich przez długi czas. Z o takim samym powodzeniem jak w rosyjskiej pijaństwa.

Bacchanalia. Obraz starożytnego wypoczynku jak popularny wizerunek w świecie malarstwa

Ten temat został wykonany silne wrażenie na wielu pokoleń artystów. Malarze następnych stuleci skierowana na temat orgii z godną pozazdroszczenia stałości. To było modne, i twierdził, arystokratyczny publicznej w wielu krajach średniowiecznej Europy. Zamożni ludzie jako kupiec i tytułów szlacheckich, lubi dekorować swoje domy ze sceny Roman rozrywki. Wiele zazdrosny westchnienie, patrząc na to, jak Rzymianie żyli zabawy. A popyt cały czas tworzy podaż. Uznany za klasyka tematu był Peter Paul Rubens. „Bacchanalia” wielki mistrz flamandzki jest klejnotem Puszkina Państwowego Muzeum Sztuk Pięknych w Moskwie.