460 Shares 8962 views

Sposoby sztucznemu oddychaniu: sekwencja działań. Cechy wykonać oddech ratowniczy u dzieci

CPR uratował kilkunastu życiu. Każdy powinien posiadać umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nikt nie wie, gdzie i kiedy będziemy potrzebować szczególnej umiejętności. Dlatego lepiej jest wiedzieć, niż nie. Jak mówią, uprzedzony – jest uzbrojony.


Sztuczne oddychanie odbywa się, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie nasycenia tlenu organizmowi. Czasami odbywa się to w połączeniu z ucisków klatki piersiowej.

Sposoby sztucznemu oddychaniu różnią się nieznacznie. W związku z tym, niezależnie od siebie może opanować te umiejętności.

Główne metody wykonywania sztuczne oddychanie

Potrzeba do tego powstaje pierwszy element pomocy bez możliwości samodzielnego nasycenia tlenem.

Oddychania (oddychanie) – jest naturalnym procesem ludzkiego życia. Bez tlenu, nasz mózg jest w stanie żyć nie więcej niż pięć minut. umrze pod koniec tego okresu.

Główne metody sztucznego oddychania:

  • Usta-usta. Klasyczny sposób, znany wielu.
  • Usta-nos. To jest nieco inny od poprzedniego, ale nie mniej skuteczne.

Zasady przeprowadzania sztucznego oddychania

Powody, dla których dana osoba przestała oddychać, może być wiele: zatrucia, porażenia prądem, utonięcia i tak dalej. Sztuczne oddychanie prowadzi się w nieobecności oddychania lub przerywany szlochami. W każdym z tych przypadków ratuje to konieczne, aby przywrócić normalny rytm wdechu i wydechu.

Oznaki braku oddechu są:

  • Twarz czerwony lub niebieski.
  • Drgawki.
  • Obrzęk twarzy.
  • Utrata przytomności.

Objawy te, w niektórych przypadkach istnieje kilka razem, ale częściej, jeden po drugim.

Stwierdzenia, że osoba zadławienia lub jest nieprzytomny i nie ma pulsu na tętnicy szyjnej, trzeba uciekać się do jednej z metod sztucznego oddychania. Więc można pomóc ofierze w celu przywrócenia normalnego procesu oddychania. Pulse sprawdzić tętnicy szyjnej na nadgarstku, ponieważ nie można znaleźć na jego błąd.

Przed rozpoczęciem ratowniczych oddychania poszkodowanego powinna być nakładana na twardą powierzchnię, z powrotem w dół. Rozpiąć ubranie na człowieka. Jest to konieczne, aby zapewnić, że nie utrudnia oddychanie ofiarę. Otwórz usta, żeby. Przesuń język dotkniętych palce rąk, które są pre-wrap serwetka. Od czasu do czasu w jamie ustnej u człowieka może być w obcych substancji – wymiocin, piasku, brudu, trawy i inne. Wszystko to zawartość uniemożliwi Ci udzielić pierwszej pomocy. Dlatego wciąż z jego palce zawinięte w serwetkę, po zwolnieniu usta dotknięte obcych substancji, wstępnie obracających głowy mężczyzny na bok.

Improwizowany zbudować małą poduszkę i umieścić je na swojej szyi. Tak więc, głowa ofiary jest wyrzucane z powrotem trochę. Pozwoli to wdychane powietrze dostaje się do płuc zamiast żołądka.

Po fazie przygotowawczej, trzeba zdecydować, w jaki sposób zastosować sztuczne oddychanie oddychanie będzie odzyskać ofiary.

Usta-usta

Ta opcja jest dobrze, klasyczny. Metoda sztucznego oddychania usta-usta wszyscy wiemy. Jednak nie każdy jest w stanie go wykonać prawidłowo, a tym samym ożywić ofiarę.

Po zakończeniu kondycjonowania, zejść na kolana przed człowiekiem na boku. Można umieścić jedną rękę na czole, drugi – na brodzie. Oglądaj uważnie, aby zapewnić, że język nie jest prysznic. Jeśli nie można go kontrolować, a to przeszkadza, to będzie musiał uciekać się do skrajnej metodą klamry. Z pomocą kołków nosisz swój język do kołnierzyka koszuli (koszulek i innych rzeczy) ofiary.

Zapisywanie bierze głęboki oddech. Opóźnienia wydech. Pochyla się do ofiary, zaciśnięte usta do jego ust. Uciska palcami nos człowieka. Wydycha. Wyciąga ręce i usuwa, pozwalając, aby pasywnego wydech. Przed kolejnym wdechu oszczędność oddycha cicho przez chwilę. Następnie powtórz cały proces jeszcze raz. W tej chwili jest to niezbędne, aby zrobić 13 do 15 oddechów na takie ofiary.

CPR jest wykonywana zawsze przez serwetkę czy coś takiego. Jest to konieczne ze względu na ochronę Zbawiciela. Ponieważ może on i być ofiarą pęknięcia lub rany na ustach, dzięki której możliwe jest przeniesienie różnych chorób. Więc zanim zaczniesz realizować na zasadzie obowiązkowej w ustach człowieka, który oszczędza wymaganej umieścić ściereczki lub gazy bandaż, uprzednio złożone w kilka warstw.

Sposób sztucznej jamy ustnej, do nosa oddychania

Opcja ta jest przydatna do sztucznego oddychania, gdy ofiara jest zaciśnięta szczęka, zęby lub wargi mają więcej obrażeń.

Jeden ratownik kładzie rękę na czole, drugą na brodzie, co lekko ściskając szczękę, tak że później powietrze nie wyjdzie przez usta. Następnie głębokie wdychanie. Opóźnione wydech. Ratowanie ofiar pochyla się i dmucha powietrze przez nos, wokół warg. Po uwalnia ręce i ciągnie dalej, umożliwiając sztuczne wydech wystąpić. Następnie trzeba powtórzyć sekwencję działań. Pomiędzy oddechów powinna być mniejsza niż 4 sekundy.

uciskanie klatki piersiowej i sztuczne oddychanie

Wykonywanie oddychanie przywracania, od czasu do czasu niezbędnego do sprawdzania impulsu. Jak już wspomniano, należy szukać w tętnicy szyjnej.

Nie można go znaleźć, trzeba zacząć robić sztuczne oddychanie i pośredni masaż serca razem. Jeśli ratownik jest jeden, a następnie co 2-3 oddechy powinny być 10-15 ucisków.

Aby rozpocząć wykonać sztuczne oddychanie i uciskanie klatki piersiowej należy wykonać całą procedurę przygotowawczą. Mianowicie włączyć pacjenta, się rozebrać, oczyścić drogi oddechowe.

Klęcząc na stronie ofiary, wnętrze pędzla umieścić na dolnej trzeciej części mostka. bend rękę w łokciu, muszą być proste. Podnieś swoje palce, dzięki czemu można uniknąć łamiąc żebra ofiary. Delikatnie naciskać na głębokość 3-5 cm.

Gdy algorytm dwa ratownicy powinni być następny oddech, następnie pięć ucisków.

Sztuczne oddychanie u dzieci

reanimacyjny dla dziecka różni się nieco od niego jest dla osób dorosłych. Sposoby sztucznemu oddychaniu stosowania. Ale zmieniając głębokość wydechu. Dla dzieci nie powinny robić jak najwięcej głęboki oddech, ponieważ ilość światła są znacznie mniejsze niż w przypadku osoby dorosłej. A warto zauważyć, że zastosowana metoda sztucznego oddychania usta-nos dla niemowląt i dzieci w wieku do jednego roku.

Reszta – klasyk. Częstotliwość nowonarodzonych dzieci do jednego roku – 40 oddechów na minutę, po 2 latach – 30-35, sześć lat – 25.