888 Shares 2554 views

Węgierski gulasz

Węgierski gulasz oznacza słowo pasterza, który już wskazuje na jego pochodzenie narodowe. Prawdziwi koneserzy tej zupy są pewni, że ten gulasz można gotować na wolnym powietrzu tylko w kotle, danie wchłonął cały smak powietrza i przypraw Dunaju. Gruby zupę mogą być przygotowane z jednego tylko mięso, lub z dodatkiem mąki ziemniaczanej kluski chipetok lub grzyby.


Ta węgierska zupa gulaszowa należy gotować tylko w kotle – tak jednogłośnie powtórzyć wszystkie książki kucharskie. Jednak w nowoczesnych warunkach, to danie z powodzeniem mogą być gotowane w grubej patelni. Ściśle mówiąc, węgierski gulasz w kotle miedzi jest teraz gotować bardziej dla turystów, tworząc wygląd romans pasterski. Do tej potrawy były obojętne, wiele znanych osobistości. Erich Mariya Uwaga opisał ją w przygotowaniu swoich powieściach, to zupa adorowany Książę Ferenc Rakotstsi II. Węgierski gulasz często podawane do stołu cesarza Frantsa Iosifa. Jego żona Elżbieta prosił ich, aby nie kusić to kulinarne dzieło kuchni węgierskiej i podawać niczego mniej kaloryczny.

Na pierwszy rzut oka gulasz węgierski kucharz po prostu. Jednak niezgodność ze wszystkimi zasadami i subtelności, w wyniku czego można uzyskać prosty sos mięsny, a nie prawdziwe kulinarne arcydzieło. Węgierski gulasz należy gotować tylko jakości mięsa. Do tej potrawy przypominają tylko wołowiny i mięsa wołowego. zupa cebulowa jest smażone tylko perekalennom smalec. Mięso pokroić w drobną kostkę i dodać do cebuli. Po wyglądzie pięknej zazharistoy skorupy, zalać niewielką ilością wody i dusić 10-15 minut. Następnie dodać pomidory, pokroić na duże plastry, papryka, kminek, trochę cukru. Gdy mięso jest już prawie gotowy, dodać ziemniaki w naczyniu, pokroić w dużą kostkę i dusić do miękkości. Węgierski gulasz serwowane w głębokich talerzy bardzo gorąco ze stertą Pálinkás lodu – rodzaj wódki. Aby przygotować cielęciny potrzeba 400g, 0,6 kg ziemniaków, cebuli, pomidorów 3, kminu papryką.

gulaszu zupę węgierski wystarczająco gruba tak, że ilość cieczy może być zmieniana. Gotową danie nalegać pod pokrywą przez około 15 minut. Jeśli zupa jest przygotowana z kluskami, to od razu jest lepszy. Aby przygotować pierogi muszą mąki i 1 jajko. W misce rozbić jajko, dodać sól i mąkę, tak aby uzyskać twarde ciasto. Jest on owinięty w folię i pozostawić na 10 minut. Od szczypta off małe kawałki wielkości paznokcia kawałek ciasta i wrzucić do wrzącej gulaszu. Ciasto można również wyciąć w postaci makaronu.

Rodzaj gulaszu jest PÖRKÖLT, który wytwarza się z papryki i różni się od konsystencji zupy gulaszu. PÖRKÖLT – bardzo gęsty ciemny czerwony sos, co czyni go nie zupę i danie główne. Te Węgrzy zastanawiają się, dlaczego wszystkie menu PÖRKÖLT restauracji liście gulaszu. Innym nieporozumieniem jest nazywany „zupa gulaszowa”, ponieważ dwa razy danie nie nazywa się zupa. Podczas przygotowywania PÖRKÖLT może zająć trochę więcej mięsa tłuszczu niż gulaszu. Nadaje się do tego jagnięciny, wołowiny, cielęciny, wieprzowiny, indyka, gęsi, kurczaków i nawet zająca i sarny. Są nawet przepisy na krabów i ryb PÖRKÖLT i pieczarek i warzyw. W zasadzie każdy PÖRKÖLT można wymienić danie, którego składniki są smażone w drobno krojone z cebulką, papryką, a następnie posypane i ugaszony.

Wystarczająco blisko podobieństwo do PÖRKÖLT węgierskie danie tokan. Składa się on zamiast papryki przyprawy mogą być majeranek i ostra papryka. Podczas przygotowywania tokani jeden rodzaj warzyw, mięsa, drobiu, ryb, drobiu, nie jest ograniczona. Tokani korzystać z różnych rodzajów mięsa, często duszony z różnych warzyw i grzybów.