422 Shares 4253 views

Austriacki skrzypek i kompozytor Kreysler Frits: kreatywność

Świat sztuki muzycznej ma dziesiątki nazwisk prawdziwych geniuszy. Ich talent i wkład w rozwój sztuki na zawsze odcisnęły swoje piętno na historii, i dał światu wiele arcydzieł muzycznych, które są określane jako klasyki dzisiaj. Należne jej miejsce wśród wielkich muzyków wykonuje austriackiej skrzypek i kompozytor Kreysler Frits. Zasłynął nie tylko dla wirtuoza skrzypiec, ale także stworzyć wspaniałe dzieła, które są teraz odtwarzanych współczesnych i są zawarte w złotej kolekcji arcydzieł muzyki klasycznej.


biografia

Kreysler Frits urodził się w 1875 roku w Wiedniu. Jego ojciec pracował jako lekarz w kręgu znajomych był znany jako zapalony miłośnik muzyki. Być może to było powodem pasja przyszły wybór syna.

W ciągu czterech lat Kreysler Frits Studiował skrzypce i dość szybko udało się to. Dzięki możliwości pomysłowe i sprzeczne z zasadami w ciągu siedmiu lat, młody skrzypek zostało przyjęte przy Konserwatorium Wiedeńskim. To właśnie tam było jego pierwsze pojawienie się publicznie. Wśród jego nauczycieli był wybitny kompozytor i organista Antona Brucknera w czasie i znanego skrzypka i dyrygenta Yozef Helmesberger. Trzy lata później, Fritz ze złotym medalem Konserwatorium, a jako nagrodę otrzymał skrzypce wykonane przez słynnego włoskiego mistrza Amati – nauczyciela Velikogo Antonio Stradivari.

W 1885 roku, młody skrzypek wszedł Konserwatorium Paryskim. Tam doskonalił umiejętności muzyczne na lekcjach Zhozefa Massara i Leo Delibes. Po osiągnięciu wieku 12 lat zdał egzamin, otrzymał Grand Prix i postanowił rozpocząć karierę muzyczną niezależną.

Ameryka

W 1889 roku, Kreysler Frits wysłany we wspólnej trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych z pianistą Moritsem Rozentalem. Ale oczekiwania entuzjastycznym przyjęciem były pochopne. Amerykańska opinia publiczna reaguje z przymusu kreatywności młodego skrzypka. Później, w 1900 roku, Fritz podjął kolejną próbę trasę po Stanach Zjednoczonych. Tym razem otrzymaliśmy ciepłe powitanie i nawet otrzymał oferty współpracy, ale przenieść granicą skrzypka był w pośpiechu. Europejska opinia publiczna była bardziej rodzimych i reaguje na niego.

uznanie

W 1893 i 1896 Kreysler Frits koncertów w Rosji. Wraz z nim i wykonywane Siergiej Rachmaninow. W 1899 roku był solistą w Berlin Symphony Orchestra pod dobrze znany w momencie dyrygenta Artura Nikisha. Ten triumf Fritz otrzymał koncert w Londynie w 1904 roku, potem złoty medal London Philharmonic Society przyznano. Wybitny brytyjski kompozytor Edward Elgar poświęcony Kreisler Koncert skrzypcowy, który został powtórzony w 1910 roku przez Fritza.

Austriacki skrzypek, pomimo sprzecznych reakcji i krytyki, ale pozostał popularny i popytu do późnego wieku, ale z powodu postępującej ślepoty i głuchoty, nie musiał zakończyć karierę muzyczną.

tworzenie

Kreysler Frits jest uważany za jednego z najwybitniejszych skrzypków pierwszej połowy ubiegłego wieku. Miał wyjątkowy styl gry, w których łączny i technicznie poprawne, dźwięk i elegancja, rytm i żywa, a precyzyjne sformułowanie. Oczywiście, niektóre z technicznych „manewrów”, przejął od poprzedników kolegów, inwestowanie w nich ciepło własnej duszy i wirtuozerii. Na przykład, odbiór vibrato (naprzemiennie zmianę skoku, tonu lub natężenia dźwięku), zapożyczona z polskiego kompozytora Genrika Venyavskogo, stało się jednym z charakterystycznych cech jego twórczości.

Oprócz genialnego skrzypka, kompozytora Kreisler miał talent. Jego arcydziełem jest zasłużenie uważany operetka „Sissy” i „Kwiaty jabłoni”, kwartet smyczkowy i praca na skrzypce, czy rytm skomponował koncert Beethovena, Brahmsa i Tartini sonata „Diabelski Trill”.

Nie mniej fascynujące i wirtuoz są walce „wyrzuty of Love”, „chiński Tamburyn”, „Joy of Love” i „Wonderful rozmarynu.” Oni teraz usłyszeć w interpretacji jego współczesnych, a publiczność zawsze wita je z owacją na stojąco. Specjalna sympatia publiczności wywołuje grę „Little wiedeński Marzec”.

żarty

Kreysler Fryty są znane jako muzyka-fałszerzem. W latach 1905-1910 opublikował „Classic rękopis”. Były to utwory na skrzypce i fortepian, że kompozytor przedstawione jako zabieg działa Couperina, Pugnani, Francoeur and Boccherini – kompozytorów 17-18 th stulecia. Krytycy jego analfabetyzm wielokrotnie zauważyć wielki styl tych zabiegów, ścisłego przestrzegania autor tekstów oryginalnych. Dopiero w 1935 roku Fritz sam przyznał, że wszystkie te kawałki są jego własne pisma, a nie imitacje poprzedników muzycznych.

Ale nie było minusem takich niespodziankach. W związku z tym prace „wyrzuty Love” i „The Joy of Love” w momencie Kreisler dał stylizacja stare walce. Zostały one poddane miażdżący krytyki, przeciwległe transkrypcje jako przykłady prawdziwej muzyki. Ale fritsevskoe self-ekspozycja szoku naysayers i krytyków.

kolekcja

Na Fritz Kreisler była mała kolekcja zabytkowych skrzypiec, tworzone przez wybitnych lutników (takich jak Antonio Stradivari, Carlo Bergonzi). Później, narzędzia te zużyją nazwiska właściciela – wielki Kreisler.

Kolekcja Fritz skrzypiec się przydać nie tylko w licznych przemówieniach i twórczych poszukiwań. Przypadek, gdy dług podatkowy skrzypka nas miał dać prezent skrzypcach Guarneri (del Gesù) Biblioteka Kongresu. W jego schyłku, Fritz sprzedał wszystkie swoje antyczne kolekcji, pozostawiając jedynie skrzypcach przez Jean-Baptiste Villaume.

ciekawostki

  • W 1896 roku, starał się iść do orkiestry Wiedeńskiej Opery Dworskiej, ale nie przeszło do konkursu: Zapobiegać słaby odczyt z arkusza.
  • Po pierwszej wojnie światowej, Kreisler wezwany do przodu, ale wkrótce został ranny i rozładowany. Ze względu na niepewność skrzypka został zmuszony do opuszczenia Stanów Zjednoczonych. Ale po 10 latach tęsknoty za swoim rodzinnym Europie zmusiła go do powrotu. Początkowo mieszkał w Berlinie, a następnie przeniósł się do Francji.
  • W 1938 roku, ze względu na zyski z nazistowski nastrojów Fritz Kreisler musiał wrócić do USA i stał się obywatelem amerykańskim. W 1941 roku Austriacki skrzypek potrącony przez ciężarówkę, ale szybko odzyskuje się po katastrofie. Później jednak, skutki traumy nie dały o sobie znać, i zmuszony do opuszczenia karierę muzyczną.
  • Geniusz skrzypiec – Kreysler Frits – mieli żywy wesoły usposobienie. Pewnego dnia odwiedził sklep z antykami, aby pochwalić się swoim skrzypce i zaoferować go kupić. W odpowiedzi, właściciel zadzwonił na policję i poinformował, że nieznajomy okazał się niezgodny z prawem przez instrument „wielkiej Kreisler”. Aby udowodnić swoją tożsamość i niewinność, skrzypek wirtuoz musiał grać na skrzypcach.

PS

Kreysler Frits zmarł w Nowym Jorku w wieku 86 lat. Bał się go szybko zapomniane, a chwała jego dzieł zanikać i zapomnieniu. Jednak, podobnie jak większość geniuszy, talent wirtuoz skrzypek i kompozytor krytycy docenili znacznie później. A dzisiaj jest zasłużenie zajmuje honorowe miejsce na liście muzycznych geniuszy, których gra i działa to przykłady nieśmiertelnej muzyce klasycznej.