426 Shares 9976 views

Maść różni się od żelu i kremu: Właściwości porównawcze

Wiele leków są dostępne w różnych formach, to znaczy o tej samej nazwie są w postaci maści, kremu lub żelu. Wszystkie te odmiany mają swoje własne cechy i właściwości. Dlatego kupując jakiegokolwiek leku, konieczne jest, aby wiedzieć, co krem jest różny od kremu i żelu.


Maść: opis postaci

Mazi jako leku stosowanego w starożytnym Egipcie, Chinach i Rzymie. Są one wykonane na bazie lanoliny, masło, wyciągi z roślin leczniczych: migdałów, oliwek, sezamu, różnych kwiatów i ziół, wosku.

Nowoczesne maści w strukturze mają leku i zasady, jak te, które są zwykle tłuszcze pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, a także produkty naftowe. Często dodawać składniki pomocnicze, które pomagają maści lepiej wnikają w skórę, takie jak nitrogliceryna.

Takie łagodne postać leku preparat jest stosowany do zastosowania do różnych ran, skóry, błon śluzowych. Aby zrozumieć maść różni się od kremu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę charakterystykę tych drugich.

Cecha krem

Historycznie rzecz biorąc, krem dostaje swoją nazwę z faktu, że jest on oparty na dłuższy czas używany krem i wosk. Nowoczesne łagodną również składa się z głównego leku i podstawy, który jest lekki, zawierający emulsję i wodę. Charakterystyczną cechą kremu jest uważany za jego zdolność mieć silny wpływ na szczeblu lokalnym, ale ma praktycznie żadnego systemowego wpływ na cały organizm. Wynika to z faktu, że łagodna forma nie przenika do krwiobiegu.

Biorąc pod uwagę temat różnicy między kremem maści i musi określić, że pierwszy jest szybko i całkowicie wchłaniany przez naskórek, nie pozostawia tłustych pozostałości na odzież. Ponadto, taka forma nazywana jest miękki nie tylko leki, ale także kosmetyki i wyroby cukiernicze.

Żel, jego funkcje

Inną formą miękkich narkotyków jest żel, opis, który pomoże Ci zrozumieć różnicę pomiędzy kremu, żelu i maści. Jest to rodzaj maści na bazie wody, żelatyna, celulozy i innych substancji leczniczych rozprowadzanych składników.

Żel charakteryzuje plastyczności i elastyczności, jest utworzona przez rozpuszczenie polimeru w postaci cząstek i środka neutralizującego, w małych ilościach. Wszystkie składniki są dobrze wymieszane, zagęszczania i tworzą miękką, lepką postać.

W swojej strukturze jest blisko maści żelowej, ale nie zatyka porów, nie pozostawia tłustej warstwy równomiernie rozprowadza substancję bazową. Z zastrzeżeniem, co różni się od kremu maści i żelu, jest bardzo ważne dla zrozumienia użycia tego ostatniego. Takie miękkie postać dawkowania jest najbardziej efektywny, gdy ból mięśni i stawów, osteochondroza kręgosłupa i szyi, stłuczeń, skręceń, osadzania soli.

Żele do stosowania na zewnątrz i wewnątrz, doocznie, doodbytniczo i pochwy, jamy ustnej.

Co wybrać – kremu lub maści? Porównanie miękkich form leczniczych

Porównując kremu i maści, jest to niemożliwe, aby powiedzieć, że jedna forma jest lepsza niż inne, ich różnice są zatrudnieni podstawy, ma wpływ przenikliwy moc. Poniższa tabela pokazuje wyraźnie różni się od maści śmietany.

Opcje porównania

maść

krem

leki na bazie

Główne składniki – różne oleje, wazelina, lanolina, nie zawierające wody

Substancje czynne – emulsja woda

tekstura

oleisty

łatwy

moc przenikliwy

Słabo absorbowane, część oznacza pozostaje na powierzchni skóry i dlatego wymaga specjalnego opatrunek na miejscu za pomocą

Dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustej pozostałości, może być bezpiecznie stosowana do niego pod ubraniem

mieć wpływ

Tworzy powłokę na skórze, która zapewnia efekt cieplarniany, który promuje głębszą penetrację leku

Przyjemnie chłodzi skórę z powodu obecności wody w składzie środków

Efekt terapeutyczny

Wnika głęboko do naskórka i przepływ krwi, a więc wpływ na organizm jako całość

Opóźniony tylko w górnych warstwach skóry, prawie nie dostaje się do krwiobiegu, a więc ma silne działanie lokalne

Użycie terminu

Jest czysto termin medyczny oznacza narkotyki

Jest on używany nie tylko w medycynie, ale także w innych dziedzinach: Kosmetyki i gotowanie

Tabela wyraźnie pokazuje różnicę między kremem maści, więc przy wyborze postaci dawkowania powinny koncentrować się na cechach danych, aby zrozumieć, co jest konieczne do osiągnięcia efektu jaki lek będzie bardziej wygodny w użyciu.

W ten sposób, pojawienie się na rynku farmaceutycznym różnych form tego samego leku z powodu unikalnych efektów terapeutycznych każdy, więc dla uzyskania najlepszych rezultatów trzeba znać ich charakterystykę i właściwości.