541 Shares 6110 views

Skit – to … Czernihów i Nicholas Skete

Tamtejsi ludzie mówią „w klasztorze, ale w tym samym życiem.” Skit – jest warunkowo zamknięty rozliczenia. Zostały one stworzone przez mnichów i pustelników. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w historii.

historia

W dawnych klasztorów Rus były domy położone daleko od osiedli, nieprzebyte terenu. Zamieszkali w pustelników, którzy protestowali przeciwko reformom i dominacji świeckiej i religijnej władzy.

Skit – była to rezydencja dla konserwatystów uchodźców, pustelników. Zbudowali sobie komórki lub drewniane domy. chroniony one palisadę.

Było kilka osób ubiegających się w wielu krajach Eurazji. W Rosji, duża liczba osiedli pojawiły się po 988 latach, gdy wprowadzenie nowej oficjalnej religii – chrześcijaństwa. Inne Impulsem do powstania klasztorów było dziełem Ivana Groznogo, Petra Velikogo, reżimu sowieckiego.

Wiele klasztorów zostało zniszczone w 18 wieku, a ich dawne budynki zostały przekształcone w 20 wieku w muzeów, archiwów, magazynów. W dzisiejszych czasach klasztoru – to zabytki, które mają ogromne znaczenie kulturowe i historyczne. Są świadkami sprzeczne przeszłości i teraźniejszości.

Interpretacja słów

Skit – pojęcie, które może być różnie interpretowany. Istnieje kilka wersji pochodzenia tego słowa:

  • „Ascetic” – słowo pochodzenia greckiego, które oznacza miejsce dla ascezy;
  • od nazwy osady w Egipcie, gdzie mnisi osiedlili;
  • ze starej rosyjskiej „skytanin”, czyli „pustelnik”;
  • ze starego rosyjskiego słowa „wieloryba”, co oznacza integralność coś rozdrobniony.

Nowoczesne klasztory są wartości kulturowe i historyczne i gospodarcze.

Czernihów klasztor

Założył klasztor był w połowie 19 wieku i szybko stał się znany wśród pielgrzymów. Legenda głosi, że został on odwiedzany przez Mikołaja II w 1905 roku, którego starszy Barnaba przewidywana śmierć męczeńską.

On stoi w środku lasu. Początkowo nazywany Getsemani Skete. Dokładna data jego powstania był w 1844 roku. Początkowo składała starego drewnianego kościoła, przyniósł ze wsi Podsosene. Kiedy nie było komórek jaskini, to stał się znany jako klasztoru w Czernihowie. Wszystkie z nich przeżyło.

Wraz z powstaniem klasztoru połączonego z nazwą oszukać Filipa, który chodził wiele klasztorów, ale założył podziemny schron w pobliżu powstającego klasztoru. Z biegiem czasu, komórki zaczęły pojawiać się na powierzchni i pod ziemią mnisi zstąpił, aby się modlić.

Pod koniec 19 wieku architekta Sultanov zlecono budowę jaskiń w górnym kościele, tak aby nie zniszczyć podziemne komórki. Później, dzięki wysiłkom architekta Latkova wyrafinowanej konstrukcji została uzupełniona przez pięć-piętrowy kamienna dzwonnica.

Życie Elder Barnaba

imię świeckie Elder – Wasilij Merkulov. Urodził się w 1831 roku w rodzinie chłopów w prowincji Tula. Przez 20 lat udał się do św Sergiusza z Radoneża, pozbawiony mnicha, nadano imię Barnaba, co oznacza „pocieszyciel”.

Monk posiadał, oprócz daru komfortu, zdolność do zrozumienia duchowej przyczyny duchowe i doczesne mądrości. Pielgrzymi często odwiedzał swoją komórkę, a starzec przyjął ich wysłuchał, dał dobrą radę, która często stał proroczy. Barnaba przewidział, że wkrótce będą prześladowani za wiarę.

duchowymi dziećmi starszego:

  • Ivan Shmelev – pisarz;
  • Seraphim Vyritsky;
  • Konstantin Lavrentyev – filozof w świecie, znany również jako mnicha Klemensa;
  • Wasilij Rozanow – pisarzem, filozofem.

Relikwie starca przechowywane w klasztorze Czernihowie, a raczej w jego głównej świątyni.

Nazwa historyczna

Nazwa klasztoru Czernihowie związanego z ikoną Matki Bożej. Zasłynęła w 1662 roku w pobliżu klasztoru w Czernihowie. Mnisi modlili się przed ikoną i uratował ją od Mongołów-Tatarów, którzy przez jakiś nieznany siła uciekł. wiele kopii zostały stworzone z wizerunkiem ikony.

Jeden z tych obrazów w 1852 roku, Aleksandra Filippova dał klasztor, który stał się znany jako Czernihowie, choć wiele pamiętają go jako Getsemani.

Jest w niej i drugiej cudownym obrazem, który jest nazywany „nienaruszalne ściana”. Przedstawia Dziewica w otoczeniu aniołów. Ludzie sugerują, że ikona nadal pojawiają się nowe twarze aniołów. Mnisi wytłumaczyć to mówiąc, że może to być pomysł malarza ikon.

Nicholas skete

Położony na wyspie Valaam w sercu klasztoru. Prowadzi do niej droga ułożonych w 18 wieku. Pierwsi mnisi mogli osiedlić się tu w tym samym czasie. Na początku były one dwanaście, a ich głównym zajęciem jest rybołówstwo.

Mnisi mieli również zapewnienie, że wyspa nie importuje wyroby tytoniowe i spirytusowe parafian. Jeśli użytkownicy dał takie rzeczy dobrowolnie wrócili je po wyjściu z terytorium klasztoru. Przy wyjmowaniu przedmiotów zabronionych na wyspie zostały podjęte i wrzucony do wody.

Ściany świątyni, który stoi na szczycie wyspy, malowane przez mnichów, którzy tam mieszkali. Głównym tematem było życie Nikolaya Chudotvortsa.