106 Shares 5092 views

Przegląd płyta główna ASUS Sabertooth Z77: opis, cechy i recenzje

Płyty główne do gier zawsze przyciąga uwagę potencjalnych nabywców, którzy są zainteresowani nie tylko potencjał przyspieszenie podstawowych elementów i dostoyal i stabilności całego systemu z wygodnej funkcjonalności. Ale cena takich rozwiązań nie są drogie dla przeciętnego nabywcy. Naturalnie, rynek wymagał kompromisu, i stwierdzono. Nazywa ASUS Sabertooth Z77. Płyta dla graczy, których wartość nie przekracza bariery psychologiczne 10 000 rubli. W tym artykule czytelnik zapoznał się z tego wspaniałego produktu, który wyszukuje wszystkie jego wady i zalety, a także zobaczyć pełny opis, cechy i opinie właścicieli.


konkurować serię

Użytkownicy od dawna przyzwyczajeni do faktu, że elita produkty ASUS ROG umieszczonej pod logo (Republic of Gamers), więc wielu potencjalnych nabywców z pewnością może pojawić się założenie, że ASUS Sabertooth Z77 – specjalna płyta z powodu tej serii. W rzeczywistości sytuacja jest nieco inna.

seria ROG jest pozycjonowany jako najlepsze produkty z najlepszych produktów na rynku światowym. Oznacza to, że im wyższa klasyfikacja po prostu nie może być cokolwiek. Ale między segmentu high-end i low-end, istnieje kilka warstw, w którym ma przyzwoity jakości produktów w przystępnej cenie dla wielu konsumentów wartości.

Po pierwsze, mówimy o produktach z logo Deluxe (podobne oznakowanie WS lub Gold). Płyty główne klasyfikacja ta jest szanowany wszystkich użytkowników, którzy rozumieją technologię komputerową. Następnie, w malejącej schodach, znajduje się klasa TUF (The Ultimate Mocy). Jest w nim i jest częścią serii płyt Sabertooth głównej.

Pierwszy znajomy

Fani militarnych gier tematycznych w swoich opiniach, że opakowanie z płytą główną, jego konstrukcja i aranżacja wnętrz jest silnie przypominający interfejs interesująca gra, która była popularna u progu XXI wieku. Wydaje się, że projektant firmy nie był przeciwny młodzieży do udziału w walkach II wojny światowej.

Jeśli chodzi o design, jest to dość pouczające i szczegółowo opisuje większość funkcji i technologii. To dezorientuje sam fakt, że w celu zbadania użytkownika ASUS Sabertooth Z77 musi otworzyć okno (przy głównej informacji wyświetlacza nie jest w zestawie).

W oparciu o opinie użytkowników, każdy cieszył ochronę zastrzeżonych płycie przed uszkodzeniem podczas transportu. Podstawowe urządzenie ma nie tylko własną kartonowe opakowanie, ale również wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie w postaci okładziny z tworzywa sztucznego, które producent udało się zabezpieczyć wszystkie elementy zasilające płatności.

Zestaw młodego technologii

Nie jest zaskakujące, że producent dostarczył przyzwoity pakiet płyty fundamentowej ASUS Sabertooth Z77, którego cena wynosi około 10 tysięcy rubli. Wręcz przeciwnie, kupujący zwracają uwagę na fakt braku jakiegoś montażu podzespołów lub śruby.

Oprócz standardowych instrukcji kable SATA i zatyczki na tylnej ściance modułu systemu w kupującego skrzynki znajdują się: zbiór wtyków do szczelin dylatacyjnych, zbiór kart (interfejsów i zasilania) SLI mostka dwa małe wentylatory (regulator chłodzenia), ogromny zestaw śrub i śruby do wszelkiego rodzaju elementów złącznych.

Wady to brak CrossFire Bridge – jest to bardzo dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że produkty AMD są często wykorzystywane do budowania platformy gier, opartych na wielu kart graficznych. Również kupujący mylić niewielką ilość kabla SATA (w sumie 4 sztuk).

Konstrukcja i ergonomia

Tak, w tym zajęcia z pudełka Płyta główna ASUS Sabertooth Z77 jest w stanie spowodować zachwyci każdego użytkownika z jego wyglądem. Mówimy o plastikowym wykończeniem, która powstała z jego producentem w fabryce, aby chronić płytę przed uszkodzeniem podczas transportu. Jednak w jednostce systemowej montażu urządzenia w taki niemożliwe, więc piękny wygląd odmówi.

Tutaj także jest świadomość dla użytkownika, że przed nim zwykła płyta, która nie jest znacznie różni się wizualnie od 99% produktów prezentowanych na rynku komputerowym. Jest to, że podkład pierwsza szczelina PCIex16 przypomina zasila urządzenie do klasy wyższej. A jeśli mówimy o rozmieszczenia elementów płyty systemowej i ergonomii, nie ma po prostu nic zaimponować potencjalnych nabywców. Jakoś to wygląda brzydkie i nieprzyjemne. Wydaje się, że właśnie dlatego producent postanowił ukryć elementy planszy pod plastycznego wystroju.

Sercem całego systemu

Przegląd płyta główna ASUS Sabertooth Z77 to lepiej zacząć od gniazda procesora. Tak, to ma zysk gniazda przez płytkę metalową, która jest przymocowana do tylnej części jednostki systemowej, jednak wszystkie udogodnienia i na tym koniec. To ciekawe, co sądzą o producenta urządzenia do gier, który koncentruje się przede wszystkim na przyspieszeniu, zaśmiecania przestrzeni wokół gniazda 1155 dziesiątki kondensatorów elektrolitycznych.

Zainstalować potężny system chłodzenia będzie to trudne, a pasywny radiator w ogóle można zapomnieć na zawsze. Bardzo dziwne i niepraktyczne podejście negatywnie witany przez wszystkich użytkowników, w zależności od ich opinii w mediach. Wydajność tej sytuacji oczywiście jest i to, że użytkownik będzie zrozumieć nauki obróbki metalu (zmieni chłodnicy). Z drugiej strony, kryształy tej platformie jest dość oszczędny, a użytkownik ma wszelkie szanse na pozyskanie ogromnych rozmiarów układu chłodzenia.

Pamięć jest wszystko

Zabawne, że około czterech gniazd DDR3, wręcz przeciwnie, użytkownik nie znajdzie klaster kondensatorów. Jakoś nawet dziwne, aby zobaczyć to, bo to moduły pamięci są często podparte dużo baterii. ASUS płyta Sabertooth Z77 obsługuje DDR3 moduły 1,5 V. w 4 rowku jest przewidziany dla systemu pamięci płyty, które mogą działać w trybie podwójnej i utrzymania całkowitej objętości platformy do 32 gigabajtów. Prawie jedna szczelina może pracować tylko z modułem pamięci do 8 GB.

W odniesieniu do rzekomej częstotliwości DDR3 samej opony, to istnieje granica – 1066/66 MHz. Ponownie, istnieje wiele pytań, na które producent jest mało prawdopodobne, aby być w stanie odpowiedzieć na użytkowników. Na przykład, nie jest jasne, ograniczenie objętości. Po 32 gigabajtów stały się normą dla wielu platformach, odpowiednio, wkrótce po wydaniu kolejnej zabawki, wydajność platformy może nie wystarczyć. Iz częstotliwością magistrali nie jest jasne – i jak superszybkie pamięci DDR3 wsparcie 2133-2400 MHz?

System zasilania

Ale w odniesieniu do dostaw energii jest mało prawdopodobne, aby znaleźć usterkę z przyszłym właścicielem Płyta główna Asus Sabertooth Z77. Badanie przeprowadzone przez ekspertów pokazuje użytkownikom, że platforma jest stabilna i nie boi przeciążeniem i przegrzaniem. Wszystkie karty rozszerzeń na platformie mają swój własny system zasilania (12 faz producent zainstalowany na płycie). Oczywiście, w przypadku awarii dowolnego elementu lub w nagłych przypadkach innych zainstalowanych komponentów nie są naruszone.

Ponadto godne uwagi jest system chłodzenia płyty. Wszystkie elementy nośne zestawiane w dwóch oddzielnych jednostek, a na nich zamontowane grzejniki pasywnych, które są połączone ze sobą za pomocą rury miedzianej. Na południowym mostu ma mocną radiator wykonany z miedzi, na której użytkownik może zainstalować i wentylatora (w zestawie występuje).

potrójna wydajność

Że zdolność do gier nabywców zainteresowanych najbardziej, który zwrócił uwagę na Płyta główna Asus Sabertooth Z77. Ponieważ oprócz możliwości przetaktowywania, produkt ten pozwala graczom ustawić system do trzech kart graficznych. Jak na gniazdach PCIEx16, konieczne jest, aby oddać hołd producenta, który jeszcze udało się prawidłowo umieścić trzy interfejsy na płycie głównej. Użytkownik nie musi się martwić, że potężne karty graficzne do gier będzie kolidować z każdym innym systemem chłodzenia.

Z drugiej strony, ja nie bardzo rozumiem szczeliny instalacja PCIex1. Ich lokalizacja jest tylko w systemie chłodzenia karty graficznej do gier. Może producent powinien mieć coś do zajmowania miejsca, ale popularne porty tam po prostu nie jest to miejsce. Alternatywnie, otwory mogą być obracane o 90 ° do dołu i są specjalne wypełniacze opłaty.

knacks

Zalety obejmują obecność trzech SATA sterowników, z których dwa obsługują macierzy. Ten podsystem dyskowy może znacznie zwiększyć wydajność platformy. Zadowolony z wbudowanego wyjścia wideo (zintegrowane grafiki zależy od procesora). Advantage tutaj, oczywiście, jest uruchomienie komputera po nieudanej podkręcania użytkownika.

Dotknięcie na poprawę wydajności platformy, warto zauważyć, że płyta główna ASUS Sabertooth Z77 wyposażony jest w specjalnej powłoce 1155, który jest ładowany z BIOS i umożliwia dostrojenie systemu do uruchomienia systemu operacyjnego. Narzędzie jest bardzo wygodny i ma dużą funkcjonalność. Wszystkie elementy mogą być instalowane oddzielnie jako rozproszyć częstotliwości i żywienia.

Jak i entuzjastów „piaskownicy”. Środowisko wirtualne w oparciu o strukturę skorupy umożliwia właściciel przeprowadzenie badania platformy podkręcony wydajności i trwałości identyfikacji braki. A nawet jeśli nie było awarii, zawsze można rozwiązać problemu resetowania BIOS domyślnie, ponieważ płyta posiada specjalny przycisk do tego.

Konkludując

W rezultacie produkt ASUS Sabertooth Z77 okazał się bardzo atrakcyjny: przyzwoity funkcjonalność, doskonałe wyposażenie, stabilna praca i przystępna cena z pewnością przyciągnie wielu użytkowników. Kupujący może zrozumieć tylko cele, dla których potrzebuje takiej płyty, ponieważ często wielu właścicieli mając pod ręką tylko jedna karta graficzna nie jest gotowy, aby odpowiedzieć na to, co jest takie wspaniałe i uniwersalne platformy.