570 Shares 5209 views

Instalujemy ogrodzenie z proffami własnymi rękami

Dzisiaj, gdy życie osobiste staje się tak bezbronne, chcę się ukryć przed wzrokiem. Szczególnie taka potrzeba powstaje w prywatnym domu lub na terenie kraju. Aby zapewnić, że obserwatorzy zewnętrzni nie kolidują z pracą i odpoczynkiem, zainstalowane są ogrodzenia wokół witryny. Dla nich wybrać różne materiały: pręty metalowe, drewno, cegłę, kamień. Jednak najbardziej popularnym materiałem do płotów jest płyta falista lub profilowana.

Ten materiał jest popularny ze względu na swoją niską cenę. Ponadto, profista ma również wiele zalet. Zewnętrzni użytkownicy nie będą mogli śledzić tego, co dzieje się w Twojej witrynie przez płot profilowanego blatu, który w razie potrzeby może mieć wysokość do 7 metrów. Ten płot doskonale odzwierciedla wszystkie dźwięki. Ponadto nie trzeba zatrudniać profesjonalistów, aby zainstalować ogrodzenie z profilowanego blatu. Z twoimi rękami, mając odpowiednie narzędzie, łatwo jest to zrobić. Ponadto czas spędzony na instalacji tego ogrodzenia nie jest duży. Szybko można określić, gdzie linia ogrodzenia minie, ustaw słupki i zlewozmywaki i zszyj arkuszem profilowanym. Ponadto płyta falista jest znana ze swojej wytrzymałości. Do 20 lat będzie blachą falistą ocynkowaną, a ponad 30 profilowaną powłoką polimerową. Asortyment obejmuje kolor i wymiary profilowanego blatu.

Aby zainstalować ogrodzenie z profilistki własnymi rękami, potrzebujesz wspólnych umiejętności i narzędzi budowlanych. Proces instalacji ogrodzenia rozpoczyna się od pomiaru obwodu zamkniętego obszaru, a także lokalizacji bramy i bramy oraz wysokości ogrodzenia. Od razu są miejsca, w których będą montowane słupy ogrodzeniowe. Kolejnym etapem jest montaż regałów wsporczych. Podstawą podparcia mogą być rury stalowe. Zalecane jest stosowanie ich ze średnicą 57 mm. Można również użyć rur profilowych, których przekrój poprzeczny nie powinien być mniejszy niż 60×60 mm. Długość słupków zależy od wysokości ogrodzenia.

Po zainstalowaniu wsporników narożnych i wyciągnięciu przewodu pomiarowego reszta wsporników jest zaznaczona. Muszą być ściśle wzdłuż linii w odległości nie większej niż 3 m od siebie, a następnie wykopujemy otwory dla każdego podłoża o głębokości 0,6 m lub więcej i szerokości 20 cm. Każda rura w wykopie jest wypoziomowana. Kolumny można zamocować tymczasowymi metalowymi lub drewnianymi słupkami. I tylko teraz można wylewać betonem. To jest w połowie drogi, jak zrobić ogrodzenie z prof. Jeśli zaniedbasz to i po prostu młot wsporniki w ziemię, będą stale pod wpływem wilgoci i szybko uległy awarii, a ogrodzenie wykonane z profilowanej blachy, z własnymi rękami zainstalowanymi, nie potrwa w pełnym okresie.

Trzy dni po nalewaniu betonu konieczne jest spawanie kłód – żyły poprzeczne. Najlepiej jest stosować stalowe rury profilowe o przekroju 40×25, 60×40. Jeśli wysokość ogrodzenia nie przekracza 2 m, to wystarczy tylko dwa. Jeśli ogrodzenie blachy profilowanej, zbudowanej własnymi rękami, jest wyższe, musisz dodać jeszcze jeden środek. Do metalowych części ramy serwowanych przez długi czas, bez korozji, należy je poddać gruntowaniu metalicznemu i malować dwukrotnie emalią.

Gdy rama jest gotowa, przymocuj falistą deskę za pomocą samogwintujących wkrętów tego samego koloru. Musi być przykręcone do zagłębienia profilu w odległości 25-35 cm.

Teraz wiesz, jak zbudować ogrodzenie profilowanej blachy. Jeśli na powłokę tworzą się małe uszkodzenia, można je łatwo usunąć za pomocą farby w puszce. Możesz kupić farbę w odpowiednim kolorze w tym samym miejscu co tektura falista.