615 Shares 6032 views

Dlaczego w świecie muszą pluskwiaki wodne? Predatory bug wody: opis, zdjęcia

Pluskwy – rodzina owadów pluskwiaków. W świecie istnieją co najmniej 40.000 gatunków robaków. Żyją wszędzie, tylko nie zawsze zauważy im ludzi. Ale istnieją pewne istoty, które są w stanie zranić ludzi, zmieniając ich życie w koszmar.

Typy pluskwy

Wspomniane owady posiadają węzłów chłonnych, które są źródłem przykrego zapachu. One odstraszyć wrogów i obejmują one ich bliskim.

Indywidualne błędy (np mieszka w Japonii) łagodnie dbać o ich potomstwo, codziennie przynosząc jedzenie do gniazda, a niektóre składają jaja na grzbiecie samca, gdzie rozwijać aż larw. Moc tych istot zależy od środowiska.

Ludzie są dobrze znane łóżko i błąd wodę, ale nie wszyscy przedstawiciele tego gatunku. Faktycznie, przez długi czas uważano, że te stworzenia są krwiopijne pasożyty. Rzeczywiście, niektóre osoby są przystosowane do wysysają krew zwierząt, rzadko atakują ludzi. Jednak woda drapieżny błąd może spowodować panikę wśród ludzi, którzy nigdy nie spotkałem się z tak owada.

pluskwiaki wodne: łyżwiarze i wioślakowate

Wielkość tych małych owadów – od 2-30 mm. Są to cienkie i wydłużone tułowia długości nóg, z których mogą łatwo przenosić przez powierzchnię wody. Tego rodzaju błędy są drapieżnikami, nie pogardził nawet ciał martwych zwierząt.

Striders wodne, które żyją w wodach słodkich, jaj na roślinach zrobić, a owady morskie przeciągnąć je sobie. Często osoba, która kocha do wypoczynku nad wodą, przyciąga wzrok błędu wody. Zdjęcia z tych stworzeń, nawet umieszczone w podręcznikach szkolnych zoologii.

Długość ciała wioślakowate – około 0,5-0,6 cm, o krótkich nogach, o kształcie zbliżonym do łyżką. Świetna lokalizacja dla ich siedlisk jest w płytkiej wodzie. Ale nie tylko pływać, ale także latać.

Są roślinożerne i żywią się głównie na glony, detrytusu czasami. Mężczyźni wioślakowate śpiew tak, że kiedy zbierają się w dużych ilościach w tym samym stawie, można usłyszeć ich wiele głosie chóru wody. Ten błąd woda nie stwarza żadnego zagrożenia dla ludzi.

Kim są płoszczycowate i backswimmers

Innym rodzajem pluskwy – płoszczycowate. W końcu dorosną nie więcej niż 45 mm. Jednocześnie ciało znacznie wydłużony. Przednie nogi chwytania i oddychają za pomocą długiej rurki, który znajduje się z tyłu. Zamieszkuje ten błąd wody w bagnach. skorpiony wodne są mięsożerne, i służą jako pokarm dla narybku i małych zwierząt, które żyją w wodzie.

Jego ciało przypomina łódź, która szybko i sprawnie przecina słup wody. Tylne nogi są bug jak wiosła. Owady wybrany stawy stojącej wodzie, ale można je zobaczyć w kałuże, a nawet w beczce z wodą.

Gladysh również w stanie wykonać loty w poszukiwaniu pożywienia, a robi to w nocy. Jest drapieżnikiem z piercing ssące gębowego. Dzięki jego wielkimi oczami na niego, nikt nie ucieknie.

Jego ofiarą błędów woda Gladyshev zręcznie utrzymuje przednie nogi, a jego skórę piercing i wysysających soki z niego. Mężczyźni z tego gatunku, jak również wioślakowate emitują dźwięk chirping.

Olbrzymie robaki wodne

Olbrzymie robaki wodne są tropikalne mieszkańcy. Nie wybrali niemal wszystkie stawy z czystą wodą.

Owady te dorastają do 15 cm. Ich tylne nogi są wykorzystywane do kąpieli, a przednie są wyposażone w pazury, które pozwalają chwytając zdobycz i trzymaj go mocno. Giants poluje smażyć, kijanki, ślimaki, a czasami łapie małe ryby. Podkaraulivaya zdobycz, drapieżny bug woda może siedzieć przez długi czas bez ruchu. Po podejściu produkcyjnej, owad wyrywa go z wody i natychmiast zaczyna absorbować.

Giant bug woda może również latać, ale robi to bardzo rzadko, na przykład, gdy nagle pojawiła się potrzeba, aby przejść do nowego akwenu. Ludzi nie interesuje ich, ale podczas pływania błąd może nadal gryźć nogi mężczyzny. Ten zgryz dostarcza bardzo nieprzyjemne uczucie, ale nie szkodzi.

Dlaczego w świecie muszą pluskwiaki wodne? To pytanie dokucza ci, którzy mają negatywny stosunek do owadów pewnego rodzaju. W dużej mierze opisuje tworzenie zaangażowane w łańcuchu żywnościowym mieszkańców wodnych. Na przykład, żaby lubią jeść, a Striders wodne wioślakowate. A w Tajlandii, a dana osoba może spróbować gigantyczne robaki wodne, jeżeli jest to, oczywiście, jest miłośnikiem kuchni egzotycznej.

Ziemskie robaki: Miridae i smród

Jeszcze inni przedstawiciele bugs – Miridae wielkość 2-9 mm. Mają jasny kolor: ciemno brązowy, cegła, pomarańczowy lub słomy, a jeszcze ciemnych i jasnych pasków lub kropek na plecach. Mają długie czułki, trąba, ale nie mają oczu. Zasadniczo Miridae roślinożerne, a więc osiadł na trawie lub na drzewach. Wśród nich są też szkodniki, które są burak cukrowy i lucernę Bug.

odór rodzina obejmuje kilka podgatunki obrońców żółwie ziemikowate półkolistej itp korpusu o kształcie kołowym o wielkości od 1,4 do 45 mm .. Osoby jeść zarówno roślin i owadów, a są one szkodniki pól i ogrodów.

Jak widać, bug woda nie jest tak szkodliwy jak jego krewnych ziemskiego pochodzenia.

Jakie są pluskwy, koronki?

Błędy, koronki jej piękna nazwa nadana ze względu na kształt ciała, który przypomina koronki. Ich wymiary nie przekraczają 1,5-5 mm. Oni są nieaktywne i nie mają oczu. Koronka jeść soku owocowego i modrzewi, do czynienia z uszkodzeniem.

Wielu ogrodników są uparta walka te owady, bo można stracić upraw, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania. Pluskwy nie atakują ludzi, ale drzewa cierpią z nich, nawet istnieją przypadki, gdy duża liczba tych stworzeń „jeść” trójwymiarowe tereny ogrodowe.

Pluskwy-Reduviidae

Próbki Reduviidae rodziny osiągają długość 20 mm. Kochają obsizhivat miejsce w pobliżu skał lub w ptasie gniazdo. Często spotykane w domach. Żywią się wyłącznie na małych owadów.

Ale ten rodzaj Nabis i błędów Orius są bardzo przydatne dla ludzi. Pomagają one zniszczyć szkodniki takie jak mszyce i gąsienice i larwy wszystkich bezkręgowców na pola uprawne.

pluskwa

Dość dobrze znane pluskwy są krwiopijne owady. Ich korpus o wydłużonym kształcie wzrasta do 8,5 mm. Starsze osobniki mają czerwono-brązowy kolor, a ich larwy są białe. Oni są właścicielami tych samych gruczołów, które produkują nieprzyjemny zapach. Błędy wolą osiedlać się w domach bliżej ludzi, nadają się do gniazda nietoperzy i dziur mysich.

W ciepłych warunkach, krwiopijcy można rozmnażać przez całą dobę. Dzień kobiet pluskwa stanowi około 10 jaj, ale przez całe życie może ona dostać się do 260 jaj. Larwa jaj rodzą się po 17 dniach.

Gdy temperatura jest obniżana do poziomu + 10 ° C owady mogą przetrwać przez okres sześciu miesięcy bez jedzenia i ich larwy wejdzie w stan hibernacji, a może to być na rok. Gdy mróz w temperaturze poniżej -17 ° C błędów nie przeżyją więcej niż jeden dzień, i na temperatury powyżej 45 ° C w ciągu godziny matrycy.

Wszelkie bug trzeba naturę, chociaż nie wszyscy rozumieją. Oczywiście, istnieją przedstawiciele niebezpieczne, ale jeśli spojrzeć po domu i starannie wybrać miejsce do kąpieli, to nie będzie nic się martwić. Każdy rodzaj błędów jest szczególnie cenne dla innych organizmów żywych i przyrody w ogóle. Są one częścią łańcucha pokarmowego, więc ich wygaśnięcie może prowadzić do śmierci kilku różnych gatunków fauny i flory.