853 Shares 6539 views

Gorset dla skoliozy kręgosłupa: opis, rodzaje cen

Jednym z najczęstszych schorzeń kręgosłupa, który znajduje się zarówno u dzieci jak i dorosłych – do skoliozy. Cure krzywizna leków nie jest możliwe, szereg środków służących do jego korekty, która obejmuje fizjoterapię, masaże, i nosi specjalny gorset. W wielu przypadkach działania te przyczyniają się do zatrzymania postępu choroby i prowadzić do wyprostowania kręgosłupa u dzieci. Gorset dla skoliozy – jest jednym z najważniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia. Takie urządzenia do uwolnienia mięśnie pleców są używane od czasów średniowiecza. Ale teraz jest tam duży wybór gorsetów do różnych celów. Dlatego przy wyborze odpowiedniego urządzenia medyczne trzeba skonsultować się z lekarzem.


Skolioza: Leczenie

Gorset w tej chorobie jest używane dość często. Po tym wszystkim, skrzywienie kręgosłupa wymagają sztywne zamocowanie i częściowe rozładowanie mięśni. Pomaga złagodzić ból i dalszy postęp choroby. Skolioza charakteryzuje się nie tylko przez krzywiznę kręgosłupa. Pacjenci często doświadczają bólu pleców, trudności w oddychaniu i naruszenie narządów wewnętrznych. Dlatego pożądane jest, aby zatrzymać postęp choroby w czasie. Jednak niektórzy eksperci twierdzą, gorsety dla pleców skolioza tymczasowy. Mówią, że takie urządzenia może doprowadzić do zaniku mięśni i pogorszenie po ustaniu ich zużycia. Dlatego też decyzja o metodach leczenia skolioz należy podjąć w każdym przypadku indywidualnie. A poza tym na sobie gorset, należy stosować inne sposoby korekcji krzywizny masażu, gimnastyki i ćwiczeń oddechowych. Im wcześniej rozpocznie się leczenie tym lepsze wyniki można osiągnąć. Szczególnie nadaje się do korygowania kręgosłupa u dzieci w wieku poniżej 18 lat. Dlatego w tym wieku najskuteczniejszym nawiasów dla skoliozy. Ale, aby zatrzymać skrzywienie kręgosłupa, trzeba przestrzegać kilku zasad:

 • wykonywać specjalne ćwiczenia i ćwiczenia oddechowe;
 • użyteczne ćwiczenia, zwłaszcza pływanie i taniec;
 • Regularnie trzeba przeprowadzić kurs masażu;
 • aby wybrać twarde łóżka z materacem pianka;
 • podczas pracy przy biurku co godzinę trzeba robić przerwy i jak często zmieniać pozycję.

funkcje gorsety

Tylko w niektórych przypadkach noszenie urządzeń ortopedycznych jest konieczne. Iw zasadzie ma drugoplanową rolę. Dlaczego nosić gorset dla skoliozy:

 • zatrzymuje postępu choroby;
 • przechwytuje kręgosłup w prawidłowej pozycji;
 • rozciąga i prostuje go;
 • polepsza funkcjonowanie narządów wewnętrznych;
 • łagodzi ono mięśnie pleców i zmniejsza obciążenie kręgosłupa;
 • To pomaga w korekcji przewozu.

Jakie są gorsety

Obecnie istnieje wiele urządzeń ortopedycznych dla kręgosłupa. Są wytrzymałe i sprężyste, w postaci taśm lub pasów, które pokrywają część pleców lub na cały kręgosłup. Istnieją specjalne korektory w celu zniwelowania postawy Stoop. Takie półsztywne gorsetów i reklinatory wykorzystywane na początkowym etapie krzywizny kręgosłupa. Są one niezbędne dla zapobiegania chorobom. Bandaże te same w leczeniu skoliozy późniejszych etapach, podzielone na dwie grupy:

 1. gorset nośna jest przepisywany głównie do osób dorosłych. Został on zaprojektowany, aby usunąć obciążenia z kręgosłupa i zmniejszenia bólu. Zapobiega również progresję choroby.
 2. Korygowanie gorset do korekcji skoliozy jest często stosowany w leczeniu dzieci. Gdy sobie to trzeba przestrzegać pewnych zasad, a odebrać takiego urządzenia jest ściśle indywidualne.

wspieranie gorsety

Całkowicie poprawne skrzywienie kręgosłupa z nich nie będzie działać. Dlatego te gorsety są stosowane w przypadkach, gdy wzrost kości został zatrzymany. Ich funkcja w tym przypadku – w celu zapobiegania progresji choroby i zdjąć obciążenie z kręgosłupa. Noszenie podtrzymujące gorset zmniejsza ból pleców, likwiduje skurcze mięśni i wspiera kręgosłup. Leczenie za pomocą przepisywane indywidualnie, ale zwykle przebieg 2-3 miesięcy i powinny być regularnie powtarzane. Mają taką klamrą od 6 godzin do jednego dnia (w zależności od stanu pacjenta kręgosłupa). Obsługuje kręgosłupa w prawidłowej pozycji i uniemożliwia jej dalszego krzywizny. Jedna odmiana takich gorsetów są korektory postawy. Ta elastyczna wstążka w postaci ośmiu, noszone na górnej części klatki piersiowej.

sprostowanie gorsety

U dzieci, mięśni pleców nadal słaby, dlatego skolioza często postęp choroby jest szybki. Ale to może jeszcze zostać skorygowane, nie działo się jeszcze kostnienia szkieletu. W początkowych stadiach jest łatwo zrobić za pomocą fizjoterapii, masażu i kontroli postawy. I z dużym stopniem krzywizny przepisane korygowania gorset. I robią to częściej na zlecenie poszczególnych działań. A ponieważ trzeba go nosić przez dłuższy czas, jak dziecko rośnie będzie musiał go zmienić. Korregiruyuschiyy gorset dla skoliozy nie tylko wychwytuje kręgosłup w prawidłowej pozycji, ale uniemożliwia przemieszczenie kręgów. Istnieje kilka typów z nich: Boston, model Chesnot, Lyonu, gorset Ramune i rozwój krajowej Valentin Dikul „Samuraja”. W leczeniu skolioz z wykorzystaniem korekcji gorset trzeba przestrzegać pewnych zasad:

 • Po raz pierwszy jest zużyta, strzelając tylko sporadycznie;
 • co trzy miesiące, trzeba monitorować stan kręgosłupa promieni rentgenowskich, a jeśli choroba nie postępuje, to jest możliwe, aby zmniejszyć czas noszenia gorsetu;
 • aby wzmocnić mięśnie grzbietu są obowiązkowe sporty: pływanie, ćwiczenia na siłowni, i fizjoterapii.

Tylko kompleksowe podejście i codzienne monitorowanie można wyleczyć w skoliozy dziecięcej.

gorset Chenot

Ten typ urządzeń korygujących do leczenia skoliozy jest najbardziej efektywna. On prostuje krzywy kręgosłup nie tylko w pionie ale również w poziomie. Gorset Chenault – płyta wykonana ze specjalnego materiału, lekkie i miękkie poduszki z pianki zapewniają nacisk na wypukłej stronie kręgosłupa. Ten układ wykonany tylko na zamówienie dla indywidualnych odlewów gipsowych. Dopiero wtedy będzie się wygodny i bezpłatny, a skrzywienie kręgosłupa, aby skutecznie poprawić. Skuteczna Chenault gorset na drugim, trzecim, a nawet czwartym etapem skoliozy. Przyzwyczaić się do tej konstrukcji, w pierwszych dniach jej noszone przez kilka godzin dziennie, stopniowo zwiększając czas noszenia. Musi być w stanie prawidłowo dokręcić gorset, więc nie mocno ściśnięte ciało. Nosić konieczne jest jak lekarz przepisał, ale zwykle cały dzień z krótką przerwą.

Warunki korzystania z takich urządzeń

Gorset dla kręgosłupa przez lekarza wybranego do skoliozy. Bierze pod uwagę stopień krzywizny, rodzaj choroby i innych czynników. Leczenie aby odnieść sukces, trzeba przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i wykonywać określone zasady:

 • mocno gorset przyzwyczaić się stopniowo, co tydzień zwiększając czas noszenia przez 1-2 godziny;
 • regularnie, co 3 miesiące, konieczne jest przeprowadzenie kontroli zmian i zrobić prześwietlenie;
 • gorset pod nosić cienką bawełnę lub len szatę bez szwów;
 • nosić musi być stale na schemacie zalecanej przez lekarza;
 • wynikające otarć skóry nie jest konieczne, rozmaz, jeśli skóra jest mocno wbity, a następnie odpowiednio wybrać gorset;
 • podczas korekty nie może podnosić ciężary;
 • podczas korzystania z tego leczenia dla dziecka powinien być zmieniany co roku gorset;
 • konieczne w związku z korsetirovaniem trzeba wykonywać specjalne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców;
 • nie może nagle przestać sobie gorset, po zbadaniu, lekarz może zalecić stopniowe zmniejszenie czasu spędzonego na nim.

skuteczność

Wielu pacjentów z powodzeniem stosowany gorset dla kręgosłupa skoliozy. Cena tego zamka, w zależności od stopnia zaawansowania choroby może wynosić od 500 do kilku tysięcy rubli. Specjalne gorsety korygujące, wykonane na zamówienie, istnieje 30-40 tysięcy rubli. Ale, zdaniem rodziców, takie urządzenia skutecznie złagodzić nawet poważne skrzywienie kręgosłupa. A jeśli się wszystkie porady lekarza, w ciągu kilku lat dziecko może wrócić do normalnego życia z płaską plecach.