639 Shares 9312 views

Wędkowanie na leszku w szczegółach

Wędkowanie na leszczyku jest jednym z najbardziej fascynujących typów połowów. W końcu, jeśli duże indywidualne ukąszenia, można uzyskać ogromny pośladek adrenaliny! Bream – bardzo ostrożna ryba, trzyma się praktycznie całego życia jednej, ulubionej lokalizacji zawierającej żywność. W przypadku braku jedzenia, leszczyk opuszcza parking przez długi czas. Jeśli rybak uda się prawidłowo odebrać przynętę, będzie można nie tylko trzymać stado leszcza we właściwym miejscu, ale także przyciągnąć go bliżej brzegu.


Optymalny czas i miejsce łowienia

Rybacy od dawna ustalili, że leszcz ma 3 najbardziej aktywne okresy zhory. Pierwszy jest od połowy kwietnia do fazy tarłowej, drugi jest obserwowany po tarła (od połowy maja do połowy lipca), trzeci od sierpnia do września. Odnosząc się do tego, możemy powiedzieć, że około 2 miesięcy leszcz nie jest w ogóle złapany, ale czy tak naprawdę jest? Jak mówią, z każdej reguły istnieje kilka wyjątków. W naszym przypadku dokonamy niewielkiej korekty: faktem jest, że do połowy lata zbiorniki zaczynają się zagęszczać, co staje się "pastwiskiem" dla drapieżnych i białych ryb. Nie myśl, że leszczyk w tej chwili nie gryzie w ogóle: tylko efekt nasycenia jest szybszy ze względu na obfitość żywności. Możesz iść połowu przez kilka godzin o świcie i dalej – bez sensu. Istnieje wiele czynników wpływających na gryzienie ryb, a nie tylko leszczyna. Ważne jest, aby przestrzegać milczenia, nieustannie karmienia i cierpliwości – wszystko to wymaga połowy. Złapamy leszcz tak starannie, jak to tylko możliwe, ponieważ tylko jedno złe posunięcie może odepchnąć ostrożne leszczyki na zawsze. Wędkowanie na leszczyku jest interesujące, ponieważ utrzymuje wciągającego w ciągłym napięciu, a przewidywanie przetrwania dużej osoby powoduje szalone podniecenie.

Bite. Poprawne cięcie i wycięcie

Wybór momentu cięcia warto dyskutować, ponieważ jest tak wielu miłośników rybołówstwa, tyle opinii na ten temat. Zaproponuj najskuteczniejsze zamiatanie jest po prostu niemożliwe. Rybacy stwierdzili, że ten leszczyk zawsze się szykuje na różne sposoby. Wybierz standard nie działa. To wszystko zależy od aktywności ryb w danym momencie i przy wykorzystywanej przynęty. Zdarza się, że podczas łowienia skrybów antena pływaka podnosi się lekko w górę, a następnie gładko opuszcza ją w bok, a następnie cięcie należy wykonać natychmiast. Bądź zawsze na straży, a następnie masz gwarancję najbardziej udanych połowów! Złapanie lodu jest zupełnie inne niż złapanie małych ryb: przynęta musi czekać bardzo, bardzo długo. Musisz wyciąć od razu, w przeciwnym razie będziesz musiał ugryźć łokcie i czekać na następną godzinę. Jeśli połknięcie leszcza występuje w bardzo głębokim stawie, to często takie ugryzienie zostanie zauważone: antena pływająca po niskim trzepnięciu zaczyna tonąć na dnie. Po pomyślnym kroju zaleca się, aby linia biegła trochę, trzymając ją w zatrzask. Ostre szarpanie na dnie leszcza nie jest, ale lepiej być trochę ubezpieczony. Trzeba spróbować wyłowić się z wylądowanego miejsca, w przeciwnym razie może zakończyć się połowa leszcza – stado trzciny po prostu zacznie biegać we wszystkich kierunkach. Powodzenia!