645 Shares 9297 views

Większość edytorów graficznych. porównanie

Prawie każdy użytkownik komputera będzie kiedykolwiek grać wirtualnych pędzli, rogów dorisovyvaya na przyjaciołach zdjęć. Ktoś osiągnął umiejętność, która pozwala na edycję obrazu, zmianę wydajności kontrast, jasność, ostrość, balans bieli. Jednostka może korzystać z komputera jako farba artysty – tworzyć arcydzieła od podstaw. W każdym z tych przypadków stosuje edytorów graficznych, które zostaną omówione.


Montaż farby

Pochodzi z Windows i jest jej integralną częścią. Program ten był jednym z pierwszych, który umożliwia edycję i tworzenie obrazów. Ten produkt jest łatwo poradzić sobie z prostymi zadaniami, które okresowo pojawiają się każdego użytkownika komputera. Są to:

  • Zmniejszenie rozdzielczości (wielkość) obrazu;
  • szkielet (alokacja zdefiniowanym obszarze z usuwania zbędnych części);
  • ruchomych części obrazu;
  • dodać podpis;
  • zapisać wynik w kilku skompresowanych formatach.

oprogramowanie do edycji farby zapewnia użytkownikowi i możliwości rysowania, ale są tak prymitywne w porównaniu z innymi „graczami” w dniu, który jest używany przez kogoś niezwykle rzadkie. Oto najważniejsze z nich:

  • operacje rysowania (prostokąty, koła, owalu, strzałki), linie krzywe dowolnych szczotek lub ołówek pasma;
  • wybór szerokości pędzla i koloru;
  • Wypełnij ograniczoną powierzchnię;
  • airbrush;
  • całkowite wymazywanie obrazu.

Montaż GIMP

Program GIMP jest na licencji oprogramowania open source, ale w rozwoju profesjonalnych programistów zaangażowanych – to jest główną zaletą edytora. Może być za darmo pobrać i zainstalować na dowolnej liczbie komputerów.

GIMP nadaje się dla tych, którzy zawodowo zaangażowanych w przetwarzanie zdjęć, a także dla początkujących w tym biznesie. Jest to idealne miejsce nie tylko do edycji, ale także do tworzenia wysokiej jakości grafiki.

Funkcje edycji GIMP nie są najbardziej znane i przyjazny interfejs użytkownika, ale mogą być w pełni dostrojone „do siebie”. Oprogramowanie często pokrywają się z programem Photoshop, choć nie zawsze na tym samym poziomie jakości.

Rozwiązanie Oprogramowanie umożliwia jednoczesne przetwarzanie wielu obrazów. Twórcy pracowali na zużycie pamięci rozkładu, tak, że GIMP nie jest nadmiernie przeciążony komputer. Jednak takie podejście negatywnie wpływa na szybkość tutaj.

Funkcjonalność GIMP

Podobnie jak w innych najlepszych redaktorzy graficznych Gimp dla obrazów wykorzystuje warstwy (bezbarwnych płytek, które mogą być nałożone na siebie). Technologia ta jest wykorzystywana we wszystkie nowoczesne projektantów, dzięki czemu całość części. Błędne działania podejmowane w GIMP, można prawie zawsze wyeliminować.

Jedną z głównych zalet produktu jest rozszerzeniem. Możliwości oferowane przez redaktora, blokowania potrzeby większości użytkowników, ale najbardziej wymagający będą mogli instalować dodatkowych wtyczek. Te rozszerzenia dodać nowe funkcje w GIMP lub łatwiej pracować z istniejącymi.

Należy zauważyć, GIMP posiada ogromną liczbę oficjalnych stron. Że taka jest edycja. W języku rosyjskim można pobrać z oficjalnej strony.

Porównanie z „wagi ciężkiej”

Photoshop – „Monster” edytorów graficznych, ale cena 700 $ sprawia, że jest dostępny tylko dla firm i specjalistów na najwyższym poziomie. Czy wolne oprogramowanie w imię GIMP zastąpić produkt komercyjny?

W swej istocie redaktorów funkcje są podobne: prawie wszystkie narzędzia Photoshop można zastąpić funkcje GIMP, ale czasami są realizowane w różny sposób lub z własnych cech. Brakuje narzędzi GIMP wymaganych w przygotowaniu projektów dla drukowanego produktu. GIMP dostarcza narzędzi dla słabych warstw tekstowych przetwarzanie. Wpisany tekst nie może być deformowane bez wstępnego rasteryzacji.

Szybkość przetwarzania obrazu z tych najlepszych edytorów graficznych znacznie odbiegają. W przypadku napełniania płótna z kolorem lub gradientem wolnego oprogramowania komercyjnego produktu traci tylko dwa razy, a następnie Gaussian blur zrobić w Photoshopie szybciej po raz szósty.

rozciągliwość

Przedstawił najlepszą edytorów graficznych zastosowanie w ich uzupełnienie prac. Jeśli ich funkcja może być podobna, realizacja różni się wszystkiego. Na rzecz Photoshop Wtyczki działają dobrze znanych firm, takich jak Kodak, Phase One. Ale trzeba powiedzieć, add-ons możliwości rozwoju w GIMP szerszy.

Zapewnia konsolę poleceń, języki skryptowe Perl, Scheme, możliwe jest utworzenie dodatkowych programów C. I wszystkie te cechy są niezależni twórcy, ponieważ dodatki gotowa baza jest ogromna.

Specjalne mechanizmy interakcji modułów pozwalają natychmiast po instalacji, aby korzystać ze wszystkich zasobów uzupełnień razem z już istniejących funkcji. Tak więc, aby stworzyć ciekawy moduł, czasem jest to konieczne, aby napisać nie więcej niż dziesięć linijek kodu.

Logiczną konsekwencją

Porównując najlepsze edytory graficzne, rozumiemy – GIMP Adobe traci niemal każdym względem. Ale drugi jest przeznaczony do użytku profesjonalnego i jest produktem najwyższej, średnia z tych programów. Jednakże, jeśli praca polega na amatorską lub pół-profesjonalne podejście, absolutnie wolny użytkownik będzie mógł otrzymać produkt wysokiej jakości – GIMP.

Tworzenie edytor grafiki open source nie może wpłynąć na jego funkcjonalność. Z jednej strony, aby dogonić bardziej znanym konkurentem okazuje nie we wszystkich aspektach, z drugiej – potężne narzędzia rozwojowe, nie są chronione przez licencje, przyciągają wielu entuzjastów.