871 Shares 7197 views

Jaka jest normalna temperatura u psów?

Wszystkie ciepłokrwistych istoty mają temperaturę ciała. Jeśli zdrowy człowiek jest uważany za normalny wskaźnik 36,6 stopni Celsjusza, psy w tym zakresie dużo „cieplejsze”. Pomimo faktu, że lekarze weterynarii uważają normalny zakres na poziomie 37,9- 39,3 stopni, liczba ta nie jest ostateczna prawda.


Normalna temperatura u psów zawsze zależy od tego ile waga jest pochodzenia zwierzęcego, jak również wzrostu, rasy i wieku. Tak więc, w średnich ras szczeniąt są zawsze organizm znacznie cieplejszy niż duże. Dorosłych małych ras cieplejsze niż przedstawicieli dużych skał. Wskaźnik temperatury ciała u psów i zmienia się w zależności od tego, czy zwierzę jest w którym państwie. Zwierzęta w ciąży mogą mieć wskaźnik, który jest niższy od normalnego stopnia. Noworodka samego osobnika na początku ma temperaturę około 34-35 ° C. Dlatego bardzo ważne jest, aby chronić młodych zwierząt z hipotermią.

Ponadto, po długim spacerze w ciepłej suchej pogody normalna temperatura u psów nie jest przestrzegana. Zawsze będzie wyższy niż normalnie. Dopuszczalne odchylenia od normy – o jeden stopień. Wszystko powyżej – pierwszy dzwon iść do weterynarza na egzamin. Normalna temperatura u psów – wskaźnik zdrowia zwierząt, a zatem brak zakażeń wewnętrznych. Ponadto, wiele zwierząt są bardzo silnie reagować na zmiany pogody, które nie mogą jednak wpłynąć na ich stan zdrowia i temperatury. Jest zatem bardzo ważne, aby monitorować ten wskaźnik uważnie.

Pomiar powinien zawsze odbywać się regularnie (na przykład raz lub dwa razy w tygodniu). Aby dowiedzieć się, jaka jest temperatura jest u psów, jest to niezbędne do korzystania z odbytnicy termometr elektroniczny. Drugi sposób – sprawdzanie temperatury w uszach – nie jest to najbardziej wiarygodne, ponieważ nie daje dokładny wynik. Metoda daje odbytnicy
100% zagwarantować prawidłowy indeks. pomiaru temperatury w ten sposób może być tylko w zwykłej sytuacji dla zwierzęcia, a nie po spacerze lub aktywnych gier. Idealnym wariantem jest sprawdzenie przed snem.

Warto też wiedzieć, że normalna temperatura u psów jest uszkodzony w
z powodu chorób, które mają specyficzne objawy. Obfity oddzielanie wody na dziobie lub jego braku, utraty apetytu, wymioty powinny zaalarmować właściciela. Często zdarza się, że zwierzę nie chce jeść na korzyść obfitej napoju. Jest to również niepokojący znak, który mówi, że trzeba odwiedzić weterynarza.

Po wizycie w klinice weterynaryjnej jest konieczne podawanie zwierzęciu uspokoić w celu prawidłowego pomiaru temperatury ponownie. Normalna temperatura ciała u psów z powodu stresu może być osłabiona. To nie jest typowy dla psów, ale również wiele innych zwierząt i ludzi. Stan spoczynku do pomiaru temperatury – gwarancja, że wynik będzie prawdą.

Jeśli temperaturze wyższej niż 41 stopni, a następnie lekarz powinien zadzwonić do domu, zapewniając spokój zwierząt i napój. nawet lekko można złagodzić cierpienie psa, moczenie włosy. Po zbadaniu przez lekarza należy zawsze wykonywać jego polecenia co do joty. Wysokie temperatury w zwierzęciu mogą wykazywać poważne, nawet śmiertelne choroby, jeśli nie rozpoznaje w czasie i nie leczyć.