160 Shares 8274 views

Brązowe algi: krótki opis wydziału

algi brunatne są grupa liczbowy roślin, które żyją głównie w wodach morskich. Do tej pory tylko osiem znanych gatunków, które w toku ewolucji zostały przeniesione do środowisk słodkowodnych.

Departament Kelp: budowa ciała

Wszyscy członkowie tego działu są wielokomórkowych ciało – kolonialne i jednokomórkowe formy egzystencji nie są ujawniane. Jeśli chodzi o wielkość, mogą być bardzo różne – jak plechy mogą być mikroskopijne, i dotrzeć do kilku metrów długości. Wiadomo roślin jednorocznych morskich, ale są tacy, którzy żyją do 18 lat.

Jeśli mówimy o kształcie i strukturze plechy, istnieje również króluje różnorodność. Ciało wodorosty mogą składać się z włókien płyt, torby, strupy lub małych krzewów. Na podłoże stałe lub roślin za pomocą wyłącznie lub kłączami systemu.

Powłoka reprezentowane przez ściany komórek, który zazwyczaj składa się z dwóch warstw (trzy warstwy i ma przedstawicieli). Zewnętrzna warstwa wierzchnia składa się głównie z substancji pektynowych, a także zawiera siarczanowane polisacharydy. Wewnętrzna warstwa zawierała znaczną część włókien celulozowych.

Boraks glonów: struktura komórkowa

Ważną cechą systematycznych komórek jest obecność plastydów. Przedstawiciele tej grupy roślin, każda komórka zawiera dużą liczbę małych rozwiniętych chloroplastów. Plastydy mieć cztery membrany. Typowo, zewnętrzna błona membrany chloroplastów przechodzi do siateczki śródplazmatycznej lub jądra. Ponieważ dla chlorofilu, tutaj przedstawione formy A, C1 i C2.

Ponadto, plastydy glonów zawiera Fukoksantyna, wiolaksantyna, zeaksantyna i beta-karoten, który jest również ważną cechą charakterystyczną dla Taksonomii Roślin.

Jądro komórki jest tylko jeden, chociaż istnieją pewne wielogatunkowy. Głównym produktem jest hrizolaminarin zapasowe, które osadza się w specjalnych wakuoli lub cytoplazmy.

Brunatnic i reprodukcja

Przedstawiciele tego działu można rozmnażać wegetatywnie, płciowo i bezpłciowo. W większości gatunków klonowanie prowadzi się przez podzielenie plechę. Ale, na przykład, ficus na podeszwie ciała istnieje grupa wyspecjalizowanych komórek, które mogą przekształcić się w nowym rozmrożone, gdy są potrzebne.

Jeśli chodzi o proces bezpłciowego, najczęściej reakcję prowadzi się za pomocą zarodników. Tylko kilka gatunków odtworzyć za pomocą stałej mono lub tetraspor. Nawiasem mówiąc, zarodników i gamet – jedyną formą istnienia Wiciowce wodorosty.

Jeśli chodzi o proces seksualnego, może to być:

  • Isogamous (plemniki i jaja są tej samej wielkości).
  • Heterogamic (gamety męskie i żeńskie mają różne gamety).
  • Oogamnym (gamet męskich są małe i komórkowych, podczas gdy kobiety oogonia pozostaje nieruchomy, a rozmiar różnych wielkościach).

Około 80. 20. wieku zostały odkryte pewne związki chemiczne wydzielane przez organizm w trakcie rozwoju glonów seksualnej. To nic innego jak feromony, aktywne uczenie się, który trwa do dziś.

Wodorosty i najbardziej znanych przedstawicieli

Jednym z najbardziej znanych gatunków jest uważany wodorosty cukier lub wodorosty. Roślina ma dużą Wypreparowane rozmrożono, którego długość może wynosić od 1 do 14 metrów. Plechy buduje ogromną ilość laminarinu. Ponadto, wodorostów jest uważane za cenne źródło jodu. W niektórych krajach, roślina ta jest uprawiana i aktywnie wykorzystywane do sałatek i innych potraw. Tal również leki stosowane w leczeniu chorób tarczycy.

Rodzaj Sargassum jest również powszechnie znana, ponieważ jest to ze względu na uporczywe, długie plechy tych roślin wodnych Sargasso Sea w tym czasie były zbyt niebezpieczne do pływania.