342 Shares 2090 views

Jak gotować mydło w domu: uproszczona technologia

Aby zrobić mydło w domu, trzeba kilka składników, które są sprzedawane w sklepach lub w aptekach. Pierwszy z nich – podstawę mydła. Łatwiej kupować gotowe, ale może to być konwencjonalna i neutralny (dla niemowląt) mydło bez dodatków zapachowych oraz uprzednio wciera się na tarce. Jest doskonale nadaje się do tego celu, ponieważ praktycznie nie ma zapachu, tak że wybrany smak nie będzie „radzić”.


Baza mydła i mogą być wykonane niezależnie od siebie, Sposób „na gorąco” i „na zimno” (nie temperaturze wrzenia w łaźni wodnej). Jednak proces ten – dość skomplikowany i czasochłonny, a poza tym to nie jest bezpieczne, ponieważ potrzeba do czynienia z substancjami chemicznymi żrącymi (alkalicznych). Ponadto, podstawa mydła się od zera, będzie gotowy dopiero po miesiącu – czas dojrzewania musi (lub wytrzymać miesiąca przed zastosowaniem gotowej mydło ze wszystkich wypełniaczy). Dlatego, odpowiadając na pytanie, w jaki sposób gotować mydło w domu, wielu doświadczonych Mylovar polecić początkującym pominąć ten krok i zastosowanie do produkcji mydła od podstaw później, aby uzyskać pewne doświadczenie.

Drugi składnik, który jest potrzebny do produkcji mydła – olej bazowy. Powinien on być bez silnego zapachu: korzystne, na przykład, migdałów, rokitnika, moreli, brzoskwini, olej kokosowy, rycynowy lub oliwa zwykle. 100 g Mydlasty jego podstawy powinien 2 łyżek. l. Ponadto, musi glicerynę, aromatyczne (olejki eteryczne), dodatki i barwniki organiczne, wodę lub napary ziołowe (200 ml).

Przed jak gotować mydło w domu, zastanowić się, jak to będzie wyglądać i jaki będzie zapach. Wiele osób zakupić specjalne formy do mydła – jest to bardzo wygodne i piękne. Jednakże można wylać go w konwencjonalnych tackach z tworzywa sztucznego, a po ochłodzeniu cięcie na plastry. Szczególnie skuteczna w tego rodzaju konstrukcji jest mieć kilka warstw mydła.

Do wytwarzania mydła własny przepis należy najpierw ogrzać na bazie wodnej kąpieli z oliwek. Następnie stopniowo, w małych porcjach, przy czym podstawa mydła dodaje dokładne zmieszanie wszystkich, okresowo nalewania gorącej wody lub infuzji. Mieszanina nie może doprowadzić do wrzenia. Po chciałaby konsystencję kremu lub ciasto, jest on usuwany z ciepła i dodano łyżka gliceryny wybrany aromatycznych olejów i barwników. Wielowarstwowych mieszaniny mydła jest podzielona na kilka części i każdą z nich dodać różne składniki. Ostateczny skład wylano do form w kształcie małych lub dużych kształtu wcześniej leżał foliowego (można również użyć specjalnych formy „a”, cięcie proste lub w kształcie powierzchni). Jeśli mała kręcone formochka nie wykonane z silikonu, powinno być trochę smaru – będzie łatwiej usunąć z niej gotowego mydła. Mówiąc o tym, jak gotować w domu, mydło, mydło co kilka wentylatorów zaleca się posypać powierzchnię w postaci alkoholu, aby usunąć nieestetyczne bąbelki. Ta sama metoda jest zalecana do lepszych warstw adhezyjnych w wielobarwnego mydła.

Ci, którzy są zainteresowani jak zrobić mydło w domu, oryginalnego i niezwykłego, może być wskazane, aby dodać do swoich naturalnych składników – takich jak sok lub miazgę z różnych owoców. Bardzo interesujący jest mydło z płatków kwiatów i ziół. Aby oczyścić skórę oraz nadaje peeling z płatków owsianych ziemi mydła, makiem, solą morską i kawy naturalnej. W celu uzyskania różnych odcieniach, przy użyciu barwników – gotowy nabyć w sklepie lub domu sztucznych i naturalnych, na przykład, bulionu Hibiscus (czerwony), olej z rokitnika zwyczajnego lub soku z marchwi (pomarańczowy), szafran (żółty), sok z ogórków i pietruszki (zielony) i t .. W ogóle, odpowiadając na pytanie o tym, jak gotować w domu z gotowych baz mydlanych, możemy zwrócić uwagę na prostotę i dostępność metody dzięki którym mydło podejmowania stał się ulubionym hobby dla wielu.