409 Shares 8129 views

Co to jest cement i jak położyć nacisk na słowo?

Dziś trudno wyobrazić sobie przemysł budowlany, który nie potrzebuje cementu. Stosuje się go całkowicie na wszystkich etapach budowy i dekoracji wnętrz dowolnej strukturze. Pomimo postępu w technologii, to nadal nie został materiał, który mógłby pokazać lepsze niż cement znaleźć. W tym artykule dowiemy się więcej, że jest cement. Mimo wszystko, wiele osób wie, jak to wygląda i gdzie ma to zastosowanie, ale nie mają pojęcia, co kryje się za tym szarego proszku, który twardnieje po wyschnięciu. Również mamy do czynienia z pytaniem, jak położyć nacisk w cemencie słowo.


historia

Przed dowiedzieć się, co jest cement, spojrzeć na historię. Ten materiał jest znany ludzkości od czasów starożytnych, ale aby go otworzyć, ludzie pobudowali. Do klejenia bloków kamiennych stosuje się wapno, gips, glina, a nawet białka. Wszystkie te materiały są powoli utwardzane i nie były wystarczająco wiarygodne. Potem budowniczowie zaczęli mieszać składniki: wapno dodany do gliny, tłucznia i popiołu wulkanicznego. W połączeniu z wodą, po czym otrzymuje się pożądany efekt. Był on używany w starożytnym Rzymie.

W średniowieczu, budowniczych są również stosowane w mieszaninie z mułu wapiennego. Ale mieszanina zaczęła pre-piec. Był to pierwszy cement. Słowo tłumaczone z łaciny oznacza „kamień łamany”. W rzeczywistości, jest to, ponieważ zamrożone mieszanina jest naprawdę twarde jak skała. Prawidłowe akcent w cemencie słowo jest umieszczony na drugim literę „E”, i nic więcej. Eksperymenty z tego materiału trwała przez długi czas. W rezultacie, w 19 wieku, idealne proporcje składników stwierdzono, pozwalając na maksymalną niezawodność. zainstalowany optymalną temperaturę wypalania wapienia i glina, w którym tlenki związków wapienno otrzymany z najbardziej trwałe. Wyniosła 1450 stopni. Od cementu jest bardzo dobrze połączone w branży budowlanej.

Co to jest cement: skład

Nowoczesne klinkier cementowy jest proszkiem, który musi być wprowadzony wypełniacze i budowniczych. W postaci suchej, to jest jednolita granulowany szara masa. Po dodaniu wody uzyskuje się kompozycję cementową pastopodobny, który jest również stosowany do nierównych powierzchni. Po utwardzeniu mieszaniny otrzymanej trwały związek, który może być w porównaniu z gęstością z kamienia. Dlatego sztuczny kamień wykonany z cementu nim.

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo skład cementu. Gdy glina wapień ogrzewa się w temperaturze około 1450 stopni, zmiana ich struktury. Powstałe granulki są utworzone klinkieru. Dodają gips i zmielenie do stanu sypkiego. Z punktu widzenia chemii, gotowa kompozycja cementowa jest następujący: 67% CaO (tlenek wapnia); 22% SiO 2 (ditlenek krzemu); 5% AI 2O 3 (tlenek aluminium); 3% Fe 2O 3 (tlenek żelaza); i 3% substancji towarzyszących. Produkcja cementu jest bardzo złożonym i czasochłonnym procesem, który wymaga specjalnego wyposażenia i przestrzeganie szczególnych warunków procesowych.

znak

Wiemy już, co cement i jak położyć nacisk w słowie cementu, są teraz zapoznać się z głównymi cechami tego cudownego materiału. Główną cechą tego produktu jest jego marka. Jest on oznaczony literą „M”, a odpowiednie dane. Rysunek przedstawia maksymalne obciążenie (w kg), które są odporne na 1 cm 2 cementu. W prostych słowach oznacza to masę cementu, który może wytrzymać bez złamania. Na przykład, jeśli masa jest 400 kg materiału odbiera znacznik M400. Zbadajmy główne marki cementu.

M400. Jak widać, taka siła cementu wynosi 400 kg / cm2. Jest to najbardziej popularna i uniwersalna marka. Jest on stosowany we wszystkich rodzajach budownictwa i robót wykończeniowych. Może to być: budowa budynków, monolitycznej konstrukcji betonowych, płyt i bloków, a także produkcja drabin, kręgów betonowych i innych produktów.

M500. Cement ten ma wytrzymałość 500 kg / cm2. Charakteryzuje szybkiego krzepnięcia i dużej wytrzymałości. Znak ten jest stosowany w monolitycznej konstrukcji wysokich struktur, do wytwarzania elementów nośnych i innych zastosowaniach wymagających wytrzymałości wyższej wytrzymałości.

cementu na ściskanie jest nazywany również aktywność. Na podstawie jego wymiarów, materiał przypisany do odpowiedniego znaku. Aktywność cementu zależy od: wytrzymałość granulek klinkieru, stopień rozdrabniania i obecności dodatków.

Rodzaje dodatków i

Co to jest cement, który wyznacza to się dzieje, już wiemy, ale jak na razie jest klasyfikowany? Ponadto stopnie cementy podzielony na rodzajów, z których każdy charakteryzuje się specjalnej kombinacji oddzielnych składników (dodatki). Na przykład: szybkowiążąca, siarczanu, zasypki i tak dalej. Każdy typ jest przeznaczony do konkretnego zadania. Na przykład, dla budowy basenie nie nadaje się cement, który leżał na cegły.

Skład dodatków, umieszczone na opakowaniu wraz z sieci. Jest to oznaczone literą „D” następuje procent dodatków. Dla przykładu, jeżeli pakiet jest zapisywany „D10” oznacza, w postaci cementu zawierał 10% dodatków. Następnie są symbole, które przedstawiają właściwości tych dodatków. Ostatecznie cement znakowania wygląda następująco: „M400D10PTS”. W tym przypadku, „PC” odnosi się do zwykłego cementu portlandzkiego. Zastanowić się, jakie inne cechy spowodowały jakości cementu.

gęstość

Najmniejszej gęstości obserwuje się w świeżo przygotowanym cementu. Poszczególne cząstki odpychają się pod działaniem sił elektrostatycznych. Podczas transportu i składowania tych sił zmniejsza materiał zagęszcza się i zbrylania. Na gęstość wpływa również stopień mielenia klinkieru. W obliczeniach średnia gęstość materiału są zdefiniowane, która jest równa 1300 kg / m3. W praktyce jednak liczba ta zależy od warunków przechowywania cementu.

Szczególne i ciężar objętościowy

Udział (w praktyce budowlanej) – jest w istocie taka sama gęstość. Koncepcja ta jest wykorzystywana do produkcji zaczynu prawidłowych proporcjach. W zależności od stanu mieszaniny, proporcja może się zmieniać. Świeżego proszku cementowego ma gęstość około 1000 kg / m3, a gęstość sedymentacji może dochodzić do 1500 kg / m3.

Volumetric waga – kolejny identyczny pojęcie gęstości. Jest on używany do obliczenia ile cement aby dostać się z jednego kilograma. Na przykład w worku 50 kg zawierał 0,04 metr sześcienny materiału, jeżeli gęstość wynosi 1300 kg / m3.

okres trwałości

Pomimo faktu, że spoiwo stanowi materiał nieorganiczny, ma trwałości klarownego ramy. W normalnych warunkach nie-hermetycznej pakowania cementu przechowywane tylko dwa miesiące. Jeśli umieścisz je w szczelnie zamkniętym opakowaniu, możliwe jest przedłużenie tego środka do roku. Oczywiście, stary cement może być używany, ale jego właściwości wytrzymałościowe nie są już takie same.

Im wyższa klasa cementu, tym szybciej traci swoje właściwości. Na przykład, materiał gatunek M500, po miesięcznym przechowywaniu w warunkach wilgotnych, będzie miał właściwości oznaczenia M400, i tak dalej.

worki cementu powinny być przechowywane w szczelnych opakowaniach celofanu, wysokości nie mniejszej niż 0,3 m od podłogi. Specjalne worki materiał jest przechowywany przez znacznie dłuższy niż w postaci sypkiej.

czas wiązania

Odpowiednio przygotowane zestawy roztworu i utwardza w ciągu kilku godzin. W lecie, pełne utwardzenie cementu trwa zaledwie 2-3 godzin, a zimą znacznie dłużej. W temperaturze zera może trwać do 20 godzin krzepnięcia roztworu. Aby przyspieszyć lub spowolnić proces twardnienia w roztworze wprowadza się specjalne dodatki.

delikatność

Im wyższy stopień kruszenia cząstek, tym szybciej będzie rozwiązaniem utwardzania, a tym bardziej niezawodnie służyć będzie w przyszłości. Rozdrobnienia zależy od jakości i właściwości sprzętu wykorzystywanego w cementowniach. Optymalna wielkość cząstek 40-80 mikronów pod uwagę.

Klasa wytrzymałości

Regulacyjnych dokumentacja takie określenie jak „marki cementu” przekształcone „klasie wytrzymałości”. Badania materiałowe zgodnie z jego siły do konkretnej klasy posiadanych przez naszych laboratoriach fabrycznych. Wykorzystuje postępujące sprzętu medycznego i metod analizy.

W próbie laboratoryjnej zmierzono gęstość roztworu wodnego i czas wiązania cementu. Utwardzona próbki nawa określają również wytrzymałość na zginanie i ściskanie.

certyfikacja

Certyfikacja została przeprowadzona przed cementu wg GOST 10178085, 30515 97. Ostatnio jednak większość dużych firm już włączony GOST 31108-2003, który został przyjęty w 2004 roku. Dokument orkisz bardziej rygorystyczne wymagania dla jakości cementu i jego kryteriów testowych. Zasady te są w pełni zgodne z europejskimi normami jakości.

Cement i Beton

Rozważmy jeszcze jeden problem, który występuje często jako wyraz jako zły stres w cemencie. Jak nazwać rzeczy mamy już zorientowali się, i czym różni się od betonu? Wiele osób uważa, że jest on identyczny. W rzeczywistości, oczywiście, że nie. Zwany beton zestalony zaczynu. Składa się ona z cementu, wypełniaczy i wody. Piasek wypełniający jest stosowany częściej. Czasami używany również: piasek, żwir, żużel, keramzyt i tak dalej. Aż do zestalenia szlam cementowy jest ruchoma mieszanina. Aby nie spowodować zamieszanie i pokusę oszukać cię od sprzedawców sklepów budowlanych, pamiętam, co nacisk w cemencie słowo jest poprawne, a co ten materiał różni się od betonu.

wniosek

Tak, jesteśmy zrozumieć, co cement. Wartość tego materiału w nowoczesnym budownictwie jest trudna do przecenienia. Niemniej jednak, wielu ludzi, którzy są daleko od tej branży nie mają pojęcia o tym, co stanowi przydatny materiał, i zmieni kolor na czerwony, gdy ich dzieci poprosić ich o tym. Teraz wam wiedzieć, co to jest cement i jak położyć nacisk w cemencie słowo.