782 Shares 6485 views

Solenie bakłażana na zimę: recepty

Pamiętając zimnych bezvitaminnyh miesięcy, oszczędna gospodyni w sezonie jest aktywnie zaangażowana w przygotowania do dywersyfikacji menu zimowy ponury. I solenie bakłażana, być może, jest drugim najbardziej popularnym miejscem, następujące bezpośrednio po dostaw ogórka. Tym bardziej, że zachowanie przepisów z małym niebieskim obfitości, coś jest nie nadaje się nawet dla najbardziej wymagających smaku. Zakres odmiana – ostry, pikantny, nadziewane bakłażany – będziesz zawsze zadowolić całą zimę.


suchy ambasador

Najprostsze solenie bakłażany w zimie mogą być wykonane tylko z solą. Ale gusta, o ile zostaną uzupełnione o zielonych. Idealny dla tego warzywa jest uważany koper i estragon. Im więcej brać zioła, tym bardziej pachnące dostać przekąskę. Jednak zbyt gorliwy nie potrzebują: zielona nie może być większa niż połowa masy oberżyny.

Każde warzywo jest cięty wzdłuż gdzieś w dwóch trzecich długości nacięcie jest posypane obficie solą. „Blue” są dodawane do zbiornika; każdy rząd ponownie, solone i przyprawione z posiekanymi ziołami. Kilka dni później, gdy sok warzywny niech wystarczy, obrabiany jest umieścić ucisk. W ciepłe pozostanie w tygodniu; po jego przeniósł na zimno, z którego jeść, ile potrzeba.

Sposób solanką

Bardziej przyzwyczajeni do solenia przepis bakłażan, który używa solanki. Może być stosowany, a całe warzywa, ale ząbkiem proces pójdzie szybciej. Estragon i koper może być uzupełniony z chrzanem i bazylia; przypraw osadzone w nacięcia, a warstwy są wylewane nieco goździki i solanką. Ostatni wskaźnik dwóch łyżek w litrze wody i wylewa na zimno. „Dojrzewają” warzywa są około miesiąca, i zachować je, po raz kolejny, to lepiej do ostygnięcia.

Solenie bakłażana z czosnkiem

Ten przepis jest najbardziej popularny wśród fanów ochrony. Szybko, tanio, ostre i bardzo smaczne. Po pierwsze, „niebieski”, bez łodyg są blanszowane, dla których siedem minut zanurzone we wrzącej osolonej wody. następnie przebił one w kilku miejscach widelcem, a nocą są pod presją, aby wycisnąć nadmiar płynu. Następnego dnia wrzenia solanki. Do niego na litr wody wlewa 2-2,5 łyżki grubej soli. Warzywa nacięte, tak aby utworzyć „kieszeń”. Jest umieścić posiekany czosnek. Cięte z boku „sinenkie” dodaje się do naczynia, wlano ciepły, ale nie gorącą solanką, i sprasowany ładunek. Dziesięć dni – i uczta gotowa. Jeśli solenie bakłażan jest zaplanowane na zimę w bankach, są one po tym okresie są pakowane w pojemniki, sterylizowane przez trzecią godzinę i Curl.

nadziewane bakłażany

Zwykły, że tak powiem, prymitywny solenie bakłażana, nie wszystkie interesujące. Ale z pikantnymi dodatkami takimi jak nimi wszystkimi. Pierwszy etap jest już opisano blanszowania z następnym obrocie. W tym czasie ciśnienie powinno być krótko mówiąc, dopóki nie są gotowe do reszty składników.

Drugim krokiem będzie cięcia cebuli półpierścieni i pripuskaniya. Tak szybko, jak to jest przezroczyste, jest wylana na cienkie paski marchwi (można natrzeć). Wiele dodać kolejny pierwiastek i pietruszka. Palona aż warzywa przetargowych przyprawione solą i posiekane warzywa pietruszki i wymieszać.

Trzeci etap – farsz. Procedura jest podobna do sposobu zostało to zrobione z czosnkiem, tak aby umieścić w kawałki potrzeba więcej dodatków. Więc to nie spada, bakłażany są związane z gwintem, a następnie ciasno ułożone w szklanych butelkach. Dwa dni później, wypełnione są suszone w piecu słona lekko ostuzhennym oleju roślinnego, – i osadza się w chłodzie.

Bakłażan w Gruzji

Na całym świecie popularne solenie bakłażan na zimę. Recepty to jest, być może, w kuchni każdego kraju, znanym z tego warzywa. Jednym z najbardziej ostrej gruzińskiego przekąski mogą być uznane przez prawo. Proces gotowania kilka problemów, ale w zimie ty i twoja rodzina będzie cieszyć się z faktu, że właściciel nie był zbyt leniwy. Umyte bakłażany przecięty na pół wzdłuż, dobrze prisalivaem i opuścił kilka godzin ściętych do płakać szkła.

Następnie połówki również smażone (oczywiście oleju roślinnego: Krem nie nadaje się do produkcji konserw). Natomiast drobne chłodnym przez maszynkę do mięsa lub procesora pominięte dwa grube słodka papryka, gorzki i jedną głowicę z czosnku. Masę miesza się z dodatkiem octu. Jest on podawany do smaku, w przybliżeniu wziąć 2-3 łyżki. Bakłażany równomiernie wzdłuż części powleka się mieszaninę i warstwy są utworzone w brzegu. Litrowa butelka sterylizuje się przez pół godziny, walcowanie i owinięte w ciepła do chłodzenia.

w Azerski

Z drugiej stronie gór, ich zdaniem o tym, co powinno być solenie bakłażana. Azerbejdżan wolą bardziej ostre i zbyt ostry opcję. Ten średniej wielkości owoc pozbyć ogony i nacięte niemal do punktu, w którym łodyga rośnie. Bakłażan gotować przez pięć minut, do miękkości, następnie schłodzić i push-upy są usuwane nasiona. Do napełniania drobno posiekanego kopru, kolendry, pietruszka, mięta – w dowolnym stosunku. Ponadto wcierać dużą marchew i wytłaczania głowy lub dwa czosnku. Ten sam wylewania drobno ciętych pękach spalania i papryki z selera. Wszystko to jest solony i pieprz, tłuszczu boczek w „łodzi”, które są wypełnione jeden i pół szklanki czerwonego octu winnego rozcieńczonego na pół z wodą. Trzy dni później, bakłażan prosolki umieszczone na brzegach i umieścić je w lodówce.

mołdawski propozycja

W Mołdawii tam sos, zwany „Muggia”. Jest to dość gorący sos, które jedzą ryby, warzywa i mięso. A nawet z sos jest solenie bakłażana, a od małego niebieskiego nabiera bardzo pysznego smaku. Warzywa wskazane jest, aby wybrać duże, ale nie grube nasiona wewnątrz.

Trzy funty bakłażan ciętych grube plastry i Blanch. Następnie drobno rozdrabniania dużych pęki kopru z pietruszki. Każda belka jest tak ogromny, że to było prawie niemożliwe, aby zapięcie palce. Przejdźmy teraz mudzheya: dwie głowy czosnku czyszczone i kruszone, hojnie solyatsya (dwie łyżki góry) i mieszane z niepełną oleju puchar warzyw (150 mililitrów).

Suche słoiki wypełnione warstwami: bakłażany – Muggia – zielonych. Szyjki przywiązany gazy i pojemniki są myte w ciemności i ciepła przez 2-3 dni. Kiedy filmowany próbki spełniały, naczynia z marynowanym bakłażanem sterylizować 20 minut, zakorkowany i zawinięta w odwróconym państwa. Korzystną cechą mołdawskiej sposób skrętu bakłażanem, że są one bez szkody dla smaku i jakości są przechowywane na półce w spiżarni.

Sinenkie żurawina +

Rosyjski gospodynie również wiedzieć, jak niezwykłe i znakomicie blisko do bakłażana zimowym. Solenie banków korzystających namoczone Cranberries – to przepis, który trafi do smaku wszystkie rekordy. Za kilogram bakłażany przejść 300-400 gramów jagód. Głównym składnikiem do czyszczenia, ale tym razem nie blanszowane. Należy pokroić na równe kwartały. Najważniejszą rzeczą do dobrego oka nie zawodzi: im większa będzie prosalivatsya już zepsuć ogólnego wrażenia.

Opakowania dla przyszłej przekąskę sterylizowanego, to rozplanowany plastry bakłażana są równomiernie wylewa i żurawiny. Solanka wygrzać pół litra wody. Rozpuszczać dwie łyżki soli; Po gotowaniu, wlać trzy łyżki posiekane koper i misa jest utrzymywana w niskiej temperaturze przez pięć minut. Kiedy solanka ostygnie trochę, są one wypełnione w pojemniku, natychmiast zamknięto i schować się pod kołdrą do góry nogami. Utrzymać obrabiany mieć do ostygnięcia. Ale po otwarciu słoika pierwszy, od razu znaleźć wolne miejsca w piwnicy w tym wspaniałym przekąskę.

Na koniec przypominamy, że gotowanie należy do bardziej sztuką niż rzemiosłem. Więc każdy przepis może być zmienione i uzupełnione przez coraz bardziej niezwykłe wynik niż obiecano oryginalnej receptury. Śmiało i fantazjować!

803 shares 6698 views
313 shares 8536 views
235 shares 4961 views