124 Shares 8479 views

Co to koktajl pary?

Szisza palenie stało się ostatnio szczególnie modne i popularne. Ale życie nie stoi w miejscu, a nie tak dawno temu, nowy, rewolucyjny opcję – koktajl pary. Czym różni się od znanych już procesów i dlaczego niektórzy uważają go najlepszym dzisiaj? Jest to konieczne do zrozumienia.


koktajl dla palących

Fakt, że palenie papierosów jest szkodliwe, ludzie zrozumieli, przez długi czas. To, co doprowadziło wiele z nich zwrócić się do alternatywnych metod, takich jak shisha. Ale ta opcja nie jest doskonały. Po tym wszystkim, to jest nadal w użyciu tytoniu, a to oznacza, że pozostaje potencjalnym zagrożeniem. Może być dowolnie długa dyskusja o poziomie tego ryzyka, ale fakt, że jego obecność jest niemożliwa do odparcia. To, co skłoniło producenta do wynalezienia nowej wersji, zwanej koktajl parowej. On stworzył furora wśród zwolenników bezpiecznego palenia. Co jest tak ciekawy i dlaczego wielu kąpiących się, opierając się na swojej stronie? W rzeczywistości para koktajl – to samo Szisza, tylko bez zwykłym tytoniem.

Zamiast tego wykorzystuje specjalne porowate skały nasączone syropem o smaku owocowym. Po podgrzaniu, wilgoć odparowuje z nich, a duża ilość pary wodnej, który jest wdychany przez ludzi w trakcie palenia. Eksperci twierdzą, że jest całkowicie nieszkodliwe.

magiczne kamienie

Teraz para może zamówić koktajl w dowolnym fajki lub gotować w domu sam. Aby to zrobić, sklep musi zakupić specjalne kamienie. Są one sprzedawane bezpośrednio w wypełnieniu syropów owocowych. Same kamienie są wykonane ze specjalnych skałach i mają porowatą strukturę. Pozwala to na dobrze absorbują wilgoć, która jest następnie uwalniana przez podgrzewanie w obfitości, tworząc dużą chmurę pary. Syrop jest taka sama, jak w przypadku tytoniu fajki wodnej. Składa się ona z melasy, gliceryna i nadzień owocowych. Każdy z tych elementów odgrywa rolę. Melasa zapewnia przyjemną słodycz, dodatki – Smak owoców i glicerol jest dokładnie Par głównym składnikiem. A kamienie gromadzi się na tyle, aby uzyskać dobry gęstą parę. Zwiększone stężenie pozwala wzmocnić istniejący smak. Palenie jest bardzo miły koktajl. Tak, i otaczających ludzi, będąc blisko, nie będzie przeciwko niemu.

Ciekawą nowością

Niektóre wyspecjalizowane instytucje zaczęły oferować swoim gościom koktajle parowe. Co to jest i jak gotować je poprawnie?

Konstrukcja jest konwencjonalna rura wody, przy czym naturalny owoc stosowany zamiast kubka. Ułatwiają. Procedura wytwarzania można uznać na przykładzie wykonania z wykorzystaniem grejpfruta:

  1. Najpierw trzeba przygotować samego owocu. W tym celu powinien on być cięte w poprzek na 2 części. Jedna z nich będzie stosowany w pracy, a drugi może zostać uchylony. Po tym, część skórki konieczne jest specjalny nóż wykonane przez okrągły otwór. Następnie ostrożnie z małym nożem wyciąć część ciała. Miska gotowy. Przed rozpoczęciem korzystania z witryny cięcia powinny być dobrze namoczyć ręcznik papierowy.
  2. Robię miskę. Weź pudełko z kamieni i ostrożnie umieścić je w grejpfruta. Można użyć łyżeczki. Weź kamienie powinny być powoli, trzymając je z łyżką na krawędzi brzegów stosu syrop. Następnie, pokrywa miskę folią mocno nacisnąć i dodatkową krawędź cięcia. Na powierzchni wykałaczką lub igłą zrobić kilka małych otworów.
  3. Ustaw miskę gotowy na górze kopalni.
  4. Oparła ogrzewany węgle.

Teraz pozostaje tylko dobry przeciągnij i bawić.

Alternatywnym rozwiązaniem

Coraz częściej w ostatnich latach ludzie zaczynają wybierać koktajle pary zamiast fajki wodnej tytoniu.

Jest to zupełnie naturalne i zrozumiałe. Ale nie każdy wie, że te napoje mogą być przygotowane na różne sposoby:

1. Użyj owoce jak filiżanka i kamieni – do odparowania. Oba te elementy zapewnienia pożądanego smaku i aromatu. W tym przypadku skrzynki mogą po prostu wlewać do czystej wody z lodem.

2. Użyj zwykła miska kamienie i pachnące, a dla zwiększenia efektu żarówki jest wypełniona kawałkami owoców.

Druga opcja jest najłatwiejsze do przygotowania. Nie jest konieczne majstrowanie detali z produktów. Szisza przygotowuje się do zwykłego standardowy sposób. Pozostaje tylko podnieść owoców, aby osiągnąć pożądany smak. Połączenie może być najbardziej niezwykłe. Najważniejsze, że to było przyjemne do kąpiących się. Jest to kolejny bardzo ważny punkt. Druga metoda jest interesujący, ponieważ okazuje podwójny efekt, jak smaki mieszanka owoców i naturalnych kamieni.

Korzyści lub szkody

Eksperci wciąż nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy nie tak nieszkodliwy fajki. koktajl parowa, oczywiście, znacznie wygrywa w tej konkurencji. Należy zauważyć, że ma dużo więcej pozytywnych aspektów. Po pierwsze, do odparowania podjęte syrop nasączone skały i nie rozdrobnionych liści tytoniu.

Otrzymany produkt jest całkowicie wolny od nikotyny, dymu i gorących gazów, które powstają podczas spalania w arkuszu. Jest to bardzo ważne, ponieważ takie składniki zatyka płuca i może powodować poważne choroby, począwszy od złych dróg oddechowych i problemy z sercem na raka. Po drugie, takie urządzenia są wolno palić w miejscach publicznych. Jest to również – ważnym czynnikiem, szczególnie dla tych, którzy są uzależnieni i próbuje pozbyć się uzależnienia od różnego rodzaju bezpiecznych metod. Po trzecie, jest absolutnie nie upajać głową. Po czwarte, koktajle na skałach zajmuje połowę czasu niż zwykle tankowania fajki. Wniosek z powyższych nasuwa się samo.