159 Shares 2200 views

Co wybrać: cokół na suficie rozciąganiem lub taśmą maskującą?

Konstrukcja stropu typu stretch jest dość prosta, ale sam jest mało prawdopodobne, aby zamontować. Ale jeśli chodzi o ustalenie wymaga to dużo mniej pracy, w przeciwieństwie do płyty gipsowo-kartonowej konstrukcje, jako profil do mocowania malowidła sufitowe mają tylko całym pomieszczeniu. Jednak w konstrukcji, to jest małe szczegółowo – szczelina pomiędzy drzwiami a ścianą, który pozostał po montażu, a jeśli to nie zamyka strop nie uzyska estetyczny wygląd. Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu:


 • Specjalna taśma maskująca, która jest umieszczona w sieci profil rowka mocującego;
 • Listwy do sufitów, która jest przymocowana do kleju do ściany.

Z pierwszej opcji wszystko jest jasne: aby zamknąć lukę na tyle, by przeciąć taśmę do wielkości i, przy odrobinie wysiłku, włóż ją w rowku profilu. Chociaż istnieje wiele niuansów, które muszą być brane pod uwagę przy wyborze materiału:

 1. kolory sufit taśmy wizualnie poszerzyć swój obszar.
 2. Taśma w kolorze ścian, aby je optycznie większe.
 3. Taśma kontrast przeznaczyć pułap graniczny, ale jednocześnie podkreślają wszelkie nierówności ścian, więc powinny być idealne.

Ale do ustalenia cokół dla sufitów podwieszanych, trzeba najpierw ustalić, materiału i kształtu wystroju sufitu komórkowych.

Rodzaje kształtek do błyszczącego sufitu

Dziś w sklepach dla majsterkowiczów szeroka gama kształtów i kolorów tego materiału: plastik i poliuretanu, wąskimi i szerokimi, do malowania i kolorowania drewna i kamienia. Tak że nawet najbardziej wybredna kupujący będą mogli spróbować znaleźć cokół dla sufitów podwieszanych. Cokoły zdjęcia we wnętrzu pomogą ostatecznie zdecydować, ze względu na wybór, wydaje się mały szczegół pokój można nabyć zupełnie różnych odmianach. Jednak Listwy poliuretanowe ma przewagę nad plastiku, ponieważ jest łatwy do odświeżenia.

Instalacja cokołu dla rozpinanego sufitu

Podobnie jak w przypadku instalacji innego projektu, oto zasady:

 1. klejenie jakość można osiągnąć jedynie w przypadku, gdy ściana jest idealnie płaska i czysta.
 2. Cokoły sufitowe rozciągnięcia powinien być dogodnie połączone z płótnem koloru i stylu.
 3. Bez doświadczenia podobnych robót lepiej nie ryzykować sobie przykleić listwy, i powierzyć go do specjalisty.
 4. Lepiej pomalować listwy przed klejeniem do ściany.
 5. Klejone listwy na sufity do tapetowania.
 6. Zabrania się skleić cokołu do sufitu płótnie!
 7. Kąty cokół ciąć piłą i specjalnych narzędzi – stuslo.
 8. Pęknięcia na połączeniach uszczelnione masą szpachlową lub uszczelniacza.

Wybór taśmy maskującej lub cokół pod sufitem podwieszanym, musimy pamiętać, że jest to ważny element dekoracyjny, a to nie powinno „przeciążenie” ogólny obraz z pokoju, ale tylko podkreślić blask luksusowych wykończeń sufitów. Należy również zauważyć, że jakość klejone listwy może trwać przez dłuższy czas i przetrwać więcej niż jedną tapetę aktualizacji.