316 Shares 8722 views

Egzotyczne maniok. Co to jest i gdzie jest stosowany?

Wielu wierzy, słysząc nazwę „maniok”, że jest to nieznane zjawisko naturalne, czy może każdy temat. Aby właściwie zrozumieć to pytanie, musimy spojrzeć na historię i wrócić kilka wieków temu.


szczegółowy opis

W dzisiejszych czasach niewiele osób słyszało o maniok. Niektórzy nadal nie wiem nawet o jego istnieniu. Pierwsze oficjalne dane na temat tego produktu pojawiły się w 16 wieku. Jednak tylko wtedy wiadomo o maniok, jest to drzewo, którego korzenie są jadalne.

Teraz informacja o niej znacznie więcej. Eksperci badali nie tylko miejsca jego dystrybucji, ale także strukturę, skład chemiczny, właściwości i zastosowań. Okazało się wiele ciekawych rzeczy. Co biolodzy mówią o maniok? Co to jest naprawdę? Okazuje się, że tzw dość niezwykłe roślin tropikalnych. Należy do rodziny Euphorbiaceae i reprezentuje wiecznie zielony krzew. Interesujące jest to, że rozwija się bardzo szybko i może osiągnąć wysokość trzech metrów. Najważniejszą częścią tej kultury jest korzeniem. Z reguły jest to dość silny i czasami może osiągnąć średnicę 8 cm. Jest on stosowany w żywności po specjalnej obróbce. Ponadto roślina ma uderzające właściwości. Ktoś nawet powiedział, mówiąc o maniok, jest to lek, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu i normalizują funkcjonowanie serca. On również poprawia pracę żołądka, jelit i układu nerwowego. A ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego pozwala w ciąży w celu zapewnienia braku wad wrodzonych u dzieci.

zastosowanie kulinarne

Co można przygotować potrawy z manioku? Najprostszym rozwiązaniem – jest naleśniki. Uczynić je zatrzasnąć. To zajmie tylko kilka roślin funtów korneklubney, łyżkę cukru, 60 gram mleka, kawałek masła, 5 gramów soli i szczyptę nasion anyżu 2.

Sam proces gotowania przypomina placki cukinii i ziemniaków.

  1. Po pierwsze, trzeba szlifować maniok tarce.
  2. Dodać resztę składników preparatu i zagnieść jednolite ciasto.
  3. Łyżka rozłożyć ciężar miski i gorącego oleju do smażenia.

Takie mini-różowe naleśniki mogą być spożywane jako kompletne danie niezależnym lub używane jako ozdoba. Ponieważ początkowy produkt zawiera dużo skrobi, jest on często wykorzystywany do produkcji mąki. A ponieważ już wtedy można upiec coś. Mieszkańcy Afryki, Azji i Ameryce Łacińskiej, od dawna przyzwyczajeni robić różne ciasta manioku i dodając mąkę, nawet piec chlebowy.

wygląd

Tylko mieszkańcy regionów tropikalnych może pochwalić się, że widzieli na własne oczy jak rosną maniok. Zdjęcia pomagać innym uzyskać jasny obraz i zrozumieć, jakiego rodzaju rośliny.

Młode rośliny – kilka łodyg, zjednoczeni przez tego samego systemu korzeniowego. Nie są one bardzo dużo, więc to krzew nie można nazwać szczególnie liściastych. Z biegiem czasu, trzpień znajduje się w centrum, zamknięte, a jej struktura zaczyna przypominać typową drewna. Na gałęziach całej długości znacznego pogrubienia, które pojawiają się później liście. Są wentylator płyt 3-7. Ta struktura tworzy wspaniały koronki korony. Od strony drzew wyglądają bardzo ładnie. Z biegiem czasu, gałęzie pojawiają się białe kwiaty o lekko żółtawym odcieniem. W przeciwieństwie do innych zakładów w maniok nie uczestniczą w procesie hodowlanym. Z tych jasnych bukietów tylko można ustalić, czy korzenie są gotowe do zbioru. Oznacza to, że są one zwykle stosowane w żywności. Zazwyczaj system korzeniowy tych krzewów jest dobrze rozwinięta. Długość pojedynczego kręgosłupa może osiągnąć jeden metr.

nietypowe recepty

Co jeszcze nadaje maniok? Przepisy mogą być bardzo różne. To wszystko zależy od kuchni narodowej. Jest często stosowany w recepturach ugotować kaszę, gotowane z surowym korzeniu, który jest nazywany „tapioka”. Na przykład w Brazylii jest bardzo popularny drożdżówka z serem.

Do ich przygotowania potrzebne są: 380 gramów tapioki, 2 jajka, 250 g masła i świeżego mleka, odrobiną soli i skrobi z tapioki. Zrobili bardzo prosty.

  1. Mleko i masło umieścić w rondlu i postawić na ogniu.
  2. Po gotowaniu, należy go usunąć z płytki i napełnić gorącą mieszaninę tapioka. Trzeba dać jej trochę stanąć do mąki mógłby pęcznieć.
  3. Dodaj roztrzepane jajka, tarty ser i zagnieść ciasto. Podczas ubijania trzeba dodać trochę skrobi.
  4. Z otrzymanej masy tworząc granulki.
  5. Ułożyć je na blasze wyłożonej pergaminem i lekko posypać resztki sera.
  6. Półprodukty wysyłane do piekarnika na 25 minut. Temperatura jest lepiej, aby przywołać do 180 stopni.

Jeść takie pachnące bułeczki lepiej jeszcze ciepłe.