587 Shares 3392 views

Rey Bredberi: Cytaty wielkich mistrzów

Pewnego dnia w odległej młodości Rey Bredberi spalił wszystkie swoje niepowodzenia, jego zdaniem, historie. Ogromne ognisko na podwórku: spektakl był wielki. Tak, dwa miliony słowa były łatwo spalony – tak powiedział ze smutkiem po. Być może jest to łatwe, ale nie na próżno, bo w przyszłości to właśnie ten incydent stał się podstawą do jego debiutanckiej powieści „Fahrenheit 451”. A dziś, nic dziwnego, pamiętamy o tym wspaniałym pisarzem, ponieważ mówimy wyłącznie o nim – „Rey Bredberi: cytaty wielkiego mistrza.”

Kim on jest?

Trudno jest w tym świecie jest, aby znaleźć kogoś, kto by nie wiedzieć, kto Rey Bredberi, który nie czyta żadnej z jego książek. Jeśli nadal myśleć o jednym z nich – natychmiast udać się do najbliższej księgarni i zapytać, czy nawet wymagać książkę tego wielkiego amerykańskiego pisarza. Co dokładnie – nie ma znaczenia, wszystkie były niesamowite. Jednak wybrać najjaśniejszy „dziesięć” jest zawsze możliwe. Tak więc, jeśli mówimy o „The Rey Bredberi: książki, lista najlepszych”, zaleca się przede wszystkim do zapoznania się z wspomnianą już powieść „Fahrenheit 451”, a „Dandelion Wine”, „Kroniki marsjańskie”, „letni poranek, nocy letniej „” Śmierć – to samotny «» A Sound gromu «» Złote jabłka słońca „” The Machineries radości „” Zielone cienie, białego wieloryba «» kraj październik”.

o książkach

Pisarz Ray Bradbury zacytować, że jeśli wziąć i umieścić w pojemniku, a następnie dokładnie wymieszać, można dostać kilka kolorowe koktajle. Smak mają jeden w ogóle – „akwarela” język i niesamowita głębia. Ale istnieją różnice, by tak rzec, rodzynki. Na przykład, pierwszy drink jest pełna myśli o książkach oraz o sztuce w ogóle, o ich roli w życiu człowieka. Na przykład, mówi, że „spalić książkę – jest straszna zbrodnia, ale ich nie czytać. – o wiele gorzej” Albo oto kolejny: „Jesteśmy przyzwyczajeni do starannie chronić, przechowywać, co boją się zapomnieć, a książka – jest to jeden z niewielu zbiorników tych wartości.” I nie będzie zbędne wspominając o stwierdzenie, że nie należy oceniać książki po okładce tylko. Jednak samo można powiedzieć nie tylko o książce, a wszystko inne. Co kryje się wewnątrz, co leży pod słupa wody nie może być porównywana z zewnątrz, z czubkiem góry lodowej.

o miłości

W dalszym ciągu mówić na temat „Rey Bredberi: cytaty z książek”. Jednym z głównych problemów w pracy każdego pisarza i poety jest miłość. Rey Bredberi nie jest wyjątkiem. Na nim, myśli dużo. Czasami można łatwo złamać historię, zapomnieć o głównych bohaterów, pozostawiając je w momencie ostrych namiętności tylko powiedzieć czytelnikowi o jego myśli o miłości. Na przykład, Rey Bredberi (cytaty śledzić są) przekonani, że „prawdziwa miłość definiuje tylko ducha. A powód w tym przypadku – po prostu uciążliwe. Gdybyśmy słuchali jeden z jego, który miał nikogo nie byłoby związek lub przyjaźń, miłość. Wszystko po prostu przypomnieć sobie przeszłość rozczarowanie, spadłyby do beznadziejnej cynizmu i budować swoje skrzydła, ale nie do lotu i nie spaść w przepaść. " I prosi wszystkich, aby nie zatrzymać „zaskoczony”. Stanowi on integralną część wzoru życia. Jeśli dana osoba jest „nie zaskoczył, to znaczy – nie lubi, a jeśli ci się nie podoba, nie żyją, a jeśli nie żyją. – będzie wkrótce w grobie” Ale osobiste refleksje autora na temat miłości, słowa, które nie należą do żadnej z bohaterów: „Sześćdziesiąt lat temu pobraliśmy moją żonę, Maggie. Nie ma nic innego niż osiem dolarów w banku. Nawet pierwsze dwa lata życia bez telefonu i usunięte maleńkim mieszkaniu. A to, nie wspominając o samochód. Ale najważniejsze jest to, że mieliśmy. – Miłość "

Sens życia

Jak bez niego – bez znaczenia. Powinien być we wszystkim, inaczej życie staje się bezsensowne, bezcelowe i puste. Ale to jest naprawdę? Spełnia Rey Bredberi. Cytaty z jego wspaniałych dzieł pomoże zrozumieć to lepiej.

I mówi w tym względzie jest to: „Aby żyć pełnią życia – nie oznacza, że co minutę Spróbuj dowiedzieć się, jaki jest jego sens. Nie jest to raczej samo życie jest głównym punktem. Życie za życie. " Ogólnie rzecz biorąc, jego zdaniem, „Życie i tak jest poważna sprawa, aby nawet myśleć o tym poważnie.” Co więc powinniśmy zrobić? Przepis jest, i składa się z kilku elementów. Pierwszy – to sam Rey Bredberi. Jego książki – to drugie. I „szeroko otwarte oczy, żyć łapczywie, jakby śmierć puka do drzwi w ciągu dziesięciu sekund. Starając się zobaczyć cały świat – najpiękniejsza rzecz, a nie szukają spokoju, nie proś o gwarancji. nie ma takich zwierząt po prostu w naturze. "

czas

istnieje tylko na ziemi. A tam, na górze to nikt nigdy nie słyszał. Co to jest, czas, wiek? I to pytanie zna odpowiedź Rey Bredberi. Jego książki – żywy dowód.

Najbardziej zaskakujące jego cytat – o wieku organizmu, który nie ma nic wspólnego z wiekiem duszy: „Kiedy człowiek odwraca siedemnaście lat, a on mówi, że wie wszystko – to jedno. Ale gdyby miał dwadzieścia siedem lat, a on, jak zawsze, jestem pewien, że wie wszystko. – więc jeszcze siedemnaście " I wreszcie na „Rey Bredberi: cytaty wielkiego mistrza”: „bardzo dziwne rzeczy tym razem … Jeśli nagle coś złego lub zębów koła okazało, wynik jest oczywisty – życie ludzi przeplatają się zbyt wcześnie lub zbyt późno”