222 Shares 8948 views

Kurczaki foxy-chic: opis rasy, zdjęcie

Wszystkie rasy kurcząt podzielone są na dwa główne kierunki: mięso (brojlery) i jajo (warstwy). Jakiego ptaka zacząć zależy od życzenia właściciela gospodarstwa. Brojlery wymagają większej ostrożności, ale także dla zapewnienia większej ich rentowności. Nesushki skromne i nie dostarczają właścicielom absolutnie żadnych problemów. Hodowla kurczaka foxy-chic łączyła najlepsze cechy obu rodzajów drobiu. Odnosi się to do brojlerów. Jednak w tym samym czasie można uzyskać do 300 jaj na rok z każdej warstwy focaccia. O tym, jak dokładnie wyglądają kurczaki, a także o osobliwości ich zawartości i będziemy rozmawiać dalej.


Kurczaki: opis rasy

Nazwa ta została nadana temu ptakowi pod względem koloru jego piór, o wyraźnym odcieniu czerwieni. "Foxy-chic" jest tłumaczony z angielskiego jako "kurczak lis". Kurczęta zostały przywiezione na Ukrainę z Węgier. Stąd ich druga nazwa to "węgierski gigant". Są to naprawdę bardzo duże kurczaki. Właściciele zagród często nazywają je "czerwonymi brojlerami". Cechy zewnętrzne rasy obejmują:

  • Duży rozmiar i niektóre squat. Zewnętrznie, chick-chick piskląt jest bardzo podobny do ptaka znanej rasy szarej szarości, ale ma nieco krótsze nogi.
  • Puszysty, gęsty upierzenie, którego odcień może różnić się od ognistej czerwieni do brązowawo-czerwonej.
  • Żółte, potężne nogi.
  • Szeroka klatka piersiowa.
  • Jasnozielony liść podobny do grzebienia i kolczyki tego samego koloru.

Wygląd rasy chick-chick jest naprawdę spektakularny piękny. Właściciele, którzy zdecydowali się uzyskać tę rasę, na pewno będą zazdrosna o wszystkich sąsiadów, drobiu rolników.

Cechy rasy

Kurczęta foxy-chic (opis wyżej podanej rasy wykazuje atrakcyjny i charakterystyczny wygląd kotłów), są między innymi bardzo nieprecyzyjne. Zawiera ten ptak nie jest wcale trudniejszy niż zwykłe kur nioski. Kurczęta te rosną wolniej niż brojlery, ale ich przeżywalność jest dużo wyższa. Ten wskaźnik może osiągać 100% płodów. Ze względu na charakterystykę zachowań kurcząt tej rasy można przypisać przede wszystkim tęsknotość. Rolnicy, którzy mieli już dość czasu na zapoznanie się z fińczykami, nie radzą pozostawić więcej niż jednej kobiecie płciowej w stadzie. Często walcząc z tymi ptakami. Istnieją konflikty między kurczętami. Jest to cecha charakterystyczna. Dlatego martwić się, na przykład, że ptak nie ma wystarczającej ilości jedzenia, a to powoduje agresję, nie warto tego.

Inną cechą kurcząt tej rasy jest hałaśliwość. Jeśli zwierzę lub nieznajomy zbliża się do osłony, właściciele zostaną natychmiast powiadomieni o tym przez głośny krzyk mężczyzny i nerwowe ugryzienie kurcząt.

Cechy wzrostu

Foxy-chik to kury, które rosną naprawdę duże. Petuszki osiągają wagę 5-7 kg. Kurczak w tej rasie jest znacznie mniej. Ich masa może wynosić 3,5-4 kg. Ale gonią bardzo dobrze. W gospodarstwie domowym z odpowiednią opieką nad 200 jajami rocznie, aby uzyskać bardzo proste. Dzięki tej funkcji, kupowanie kurcząt z tej rasy jest w rzeczywistości bardzo korzystne. Pietuszki można później wymieszać z mięsem i pozostawić kurczaki na jaja przez kilka lat.

Wzrost masy ciała tego ptaka jest następujący:

  • W 20-dniowym ptaku waży około 500 gramów;
  • W okresie 30 dni – 700 gramów;
  • Około tygodnia przeciętna waga ptaku wynosi już około kilograma;
  • W wieku półtora miesiąca kurczaki foxy-chic ważą około 1300 gramów.

Co powinieneś wiedzieć

Osobliwością tych kurcząt jest również to, że po raz pierwszy nastoletnie kurczaki wyglądają bardzo cienkie i długie. Z tego powodu wielu właścicieli gospodarstwa rolnego czasami nawet zaczyna podejrzewać sprzedawców piskląt w fałszerstwie rasy. Jednak po pewnym czasie photo-toksykum zaczyna gwałtownie dodawać wagę, co ma bezpośredni wpływ na ich wygląd. Ptak rośnie do typowego brojlera o szerokiej klatce piersiowej i potężnych łapach.

Ziemniak

Kurczęta te są przenoszone, jak już wspomniano, bardzo dobrze. Między innymi odnoszą się one również do bardzo wczesnych dojrzewających ras. W celu ułożenia jaj, kurczątko-kurczątko zaczyna się od 4 miesiąca życia lub trochę później. Puszczaj ptaki, pomimo dużej wagi, nie gorszej niż warstwy. Gniazda dla nich można umieścić na poziomie roostów (około 80 cm nad ziemią). Jaja w foxy-piskląt są wystarczająco duże (65-70 gr), a powłoka jest przyjemnie kremowy.

Cechy karmienia

Kurczaki Foxy-chik, odpowiednie do hodowli w gospodarstwach domowych, są w porządku. Możesz trzymać je w klatkach i tylko w szopie. Główna część ich diety składa się z ziaren i roślin strączkowych. Może to być na przykład pszenica, kukurydza, jęczmień lub groch. Oczywiście musisz dać kurczaki i drób. Są przygotowane z tartych ziemniaków, marchwi, buraków, jabłek, itp. Pamiętaj, aby dodać do tego pasza witaminowego i świeżego posiekanego zioła. W pokrzywy, liściach kapusty, łabędziach, marchewkach, burakach i rzodkwikach itp. Znajdują się dużo substancji użytecznych dla ciała ptaka.

Oczywiście, w diecie kurcząt powinna znaleźć się zbilansowana karma, a także różne rodzaje dodatków wzmacniających witaminę i zwiększające wydajność dla brojlerów. Ponadto ziarno powinno być mieszane z kredą i solą w małych ilościach. Nie spowoduje uszkodzenia kurcząt i takiego dodatku jak ryba i mączka mięsno-kostna. Ogólnie dieta tego ptaka nie różni się znacznie od "menu" innych brojlerów. Hodowlę kurcząt należy podawać dostatecznie dużą liczbę białek.

Cechy zawartości

Wolna dla kurcząt tej rasy może być mała. Ponieważ ich upierzenie jest wspaniałe, czują się świetnie nawet w bardzo ostrym klimacie kontynentalnym. Ogrzewanie zimowego domu w środku Rosji nie jest konieczne. Jednak, aby położyć podłogę grubą warstwą słomy, oczywiście, jest tego warta. W takim miocie zaczną się pojawiać różne procesy biologiczne z uwalnianiem ciepła. W rezultacie zimą warstwa zaczyna funkcjonować jako naturalny "grzejnik". Podłogi z prostelitem nie tylko słomy, ale na przykład trocin lub siana. Nie jest czas, aby zatrzymać kurczęta foxy-piskląt w zimnym sezonie.

W lecie stodoła nie powinna być zbyt gorąca. W każdym przypadku należy układać wentylację w postaci co najmniej jednego okna otwierającego. Nasty i karmniki są rozmieszczone w zwykły sposób. Pierwszy wykonany jest z biegunów o przekroju około 4 cm i jest instalowany na wysokości około 80 cm nad powierzchnią podłogi. Podajniki są odkręcane tak, aby kurczęta nie mogły wspinać się w ich nogach lub zostawić śmieci.

Wolność zbudowana jest od strony południowej. Z kurczaka w niej pasuje oczywiście. Przed domem drobiowym jest stół do przygotowywania worków ściegowych i mieszanych pasz.

Troska o małe kurczaki

Ponieważ kurczaki są foxy-chic (zdjęcia można zobaczyć na stronie) – rasa jest bardzo produktywna, pisklęta są dość drogie. Sprzedający powinien być bardzo starannie dobrany. Na rynku, w przebraniu lisiąt-piskląt, inne rasy są często sprzedawane. I za tą samą cenę. Lepiej byłoby kupić kurczęta w jakiejś oficjalnej stacji inkubacyjnej. Szczególnie ostrożnym powinny być mieszkańcy Rosji. Na forach internetowych (2015) właściciele działek domowych narzekają na ogromną liczbę nieuczciwych reklam w sprzedaży jaj tego gatunku, zamieszczonych na różnych stronach internetowych. W Rosji pho-chiks są nadal bardzo, bardzo rzadkie.

Kupione brood karmią w zwykły sposób. Najpierw kurczęta otrzymują początkową mieszaninę brojlerów. Później stopniowo zaczynają mieszać paszę zbożową. Ponieważ żywność jest sucha, kurczęta powinny mieć stały dostęp do świeżej wody. Przy dobrej pogodzie pisklęta mogą chodzić w wolierze w wieku trzech tygodni. Z dużą ostrożnością kurczęta z kurczaka lizawkowego, których opis podano powyżej, szybko zyskają na wadze i zaczynają układać jaja wcześnie.

Hodowla "sama w sobie"

Spróbuj uzyskać potomstwo z tych kurczaków, w tym w domu. Hodowla tego ptaka "sama w sobie" – procedura nie jest szczególnie trudna. Zwykle kurczak z kurczaka foxy-chick sprowadza się z kogutami czerwonego orpingtona lub rodzaju wyspy. W tym przypadku potomstwo drugiego pokolenia pod względem wydajności, praktycznie nic rodzicielskiego ptaka, nie przyniesie. Przy używaniu samców pisklęta orpington będą rosły niemal tak samo jak pisklęta phoksyczne. Przekraczanie z rodzaju Aylend pozwala uzyskać kurczęta o bardzo wysokich dawkach produkcji jaj.

Kurczaki foxy-chic (zdjęcie jest potwierdzone w całości) – rasa jest rzeczywiście bardzo produktywna i bezpretensjonalna. Aby utrzymać tego ptaka w domu jest z pewnością korzystne. Koguty rosną bardzo duże, a warstwy układają wiele jaj. Jednocześnie cechy smakowe tego ostatniego, podobnie jak mięso tego ptaka, są po prostu doskonałe.