683 Shares 2541 views

Labrador herbaty w domu. niezwykły cud

Labrador herbata w domu – jest to niezwykły cud. Pomimo faktu, że stał się bohaterem pieśni i wierszy, kwiat ten nie jest często spotykane w działkach.


Nazwa „Labrador tea” pochodzi ze Starego słowiańskiego słowa „Baguley” lub „zatruciem”. Termin ten jest podobny tej rośliny z powodu ich toksycznych właściwości. Jednak ten kwiat jest powszechnie wykorzystywane do celów leczniczych. Tak wielu ludzi chce rosnąć rozmaryn w domu. Ale lepiej jest unikać wygląd rozmaryn w domu ze względu na jego odurzający zapach.

ogólny opis

Rozmaryn to roślina wiecznie zielone krzewy. Należy ona do rodziny wrzosu i ma około 11 gatunków roślin, powszechne w naszej strefie klimatycznej. Na terytorium Federacji Rosyjskiej są tylko cztery gatunki tego kwiatu: Grenlandia, bagno, i pełzające krupnolisty. Idealnym miejscem dla tej rośliny – lasów iglastych z mokradeł. Rośnie również w torfowiskach, wzgórza i tundrę.

Chociaż krzaki tej rośliny są niskie, Labrador herbaty w domu nie rosną wszystkie plantatorów. Powodem tego jest nie tylko jego niezwykłe właściwości, ale również rozgałęzione krzewy, oraz liczne gałęzie z grubej liści. Jednak nie jest to konieczne, aby rosnąć rozmaryn w domu. Tyle mówią eksperci. Chociaż rozmaryn – kwiat jest bardzo efektowny, ale Roślina kwitnie wspaniale. Kwiaty z długich pręcików mają piękny, bogaty kolor biały. Ale w małym pomieszczeniu Ledum będzie dystrybuować odurzający i mocny zapach, który może zachorować i zawroty głowy.

Unikalne właściwości rozmarynu

Małe gruczoły rośliny zawierają podstawowe cząstki oleju, który jest rzadko zapach i palący smak. Ponadto, niezbędne cząstki oleju są bogate ledolom – substancja zawiera truciznę, ma negatywny wpływ na układ nerwowy. Jednak infuzji, podtrzymywanego z Ledum palustre, dzięki jej lecznicze właściwości lecznicze i może być stosowany w zapaleniu oskrzeli, krztuścowi jako dobry wykrztuśny.

Również olejki eteryczne z roślin są szeroko wykorzystywane w przemyśle perfumeryjnym.

sadzenie rozmaryn

Wszystkie z powyższych rodzajów roślin są dobrze zaaklimatyzować sadzone w otwartym terenie w ogrodzie. Najlepszym okresem do sadzenia jest uważany za wiosną. Chociaż, jeśli zakład zamknięty system korzeniowy, to można sadzić w dowolnym momencie.

Otwory sadzenia powinny mieć głębokość 35-38 centymetrów. Można posadzić kilka krzewów w odległości 65 centymetrów, aby nie trzeba było czekać wiele lat narośli z jednym egzemplarzu.

Gleba do uprawy

Rośliny te są bardzo dobrze się korzenie w glebie, która ma kwaśne środowisko. Dlatego wypełnić dziurę z mieszaniną torfu, piasku i ziemi sosnowego. Niektóre odmiany kwiatów mogą rosnąć na piaszczystej ziemi. Glebę wypełnić część złożonych nawozów mineralnych, a następnie wysiano nasiona.

podlewanie

Jeśli dziki rozmaryn rosnące na brzegu zbiornika, w tym przypadku, może to być rzadziej podlewać. Ale w gorącym i suchym latem, rośliny należy podlewać. To powinno być wykonane z prędkością 4-7 litrów wody na rośliny. Po tym, gleba może być dokładnie podryhlit ponieważ system korzeniowy jest blisko niego.

Powielanie i pielęgnacji roślin

Jak opisano powyżej, rozmaryn mróz i wymagająca preferuje się rozwijać w wilgotnych i zacienionych miejscach. Świeże liście rośliny mogą hibernacji, ale bliżej upadku liści nabyć czerwony kolor i opadają.

To mnoży to nasiona roślin i sadzonek.

W okresie jesiennym na krzaki dzikiej rozmarynu skrzynek wiszących, które wyglądają jak miniaturowe żyrandole. Fałdy te pola zawierają nasiona, a ona otwiera okno od dołu do góry.

Nie zapominaj także, aby rośliny opatrunek z nawozów chemicznych. To nie może być odcięty. Choroby i szkodniki ominąć Ledum partię ze względu na jego ogłupiającej zapachu. Dlatego też, na podstawie powyższych informacji, Labrador herbaty w domu nie powinny być uprawiane. Pomimo faktu, że jej kwiaty są delikatne i ciekawe.