256 Shares 1807 views

Kwiaty na garnki – stworzenie komfortu i dobrego nastroju w domu

Wiele gospodyni domowych stoi przed problemem braku miejsca na uprawę swoich ulubionych roślin. Wyjście z tej trudnej sytuacji to kwiaty w doniczkach. Jest to specjalny garnek, który może być skutecznie zawieszony na łańcuchu ozdobnym. Tak więc, nie zajmuje dużo przestrzeni życiowej i spodoba się oka. Wstrzymane garnki niedawno weszły w nasze życie i są dość pewnie zyskują popularność wśród kochanków domowych ogrodów zimowych. Na balkonach i werandach często widać jasną kompozycję kwiatów, jakby pochodzić z błyszczących stron magazynu mody.


Sadzenie technologii w Kashpo

  1. Zamknij otwór, aby odprowadzić wodę małym kawałkiem.
  2. Zrobić małą warstwę odwadniającą z gliny lub żwiru.
  3. Wypełnij doniczkę glebą żyzną i pochłaniającą wilgoć z dodatkiem próchnicy, nawozów mineralnych i torfu.
  4. Zbieraj rośliny tak, aby stanowiły piękną kompozycję.
  5. Wyciągnij roślinę ze starego garnka razem z ziemną bryłą, starając się nie uszkodzić korzeni. Pamiętaj, aby zalać przeszczepione kwiaty na donice. W tym przypadku rośliny ampelowe powinny być usytuowane bliżej krawędzi rośliny i postawione na środek.
  6. Podczas wysypywania gleby należy pozostawić niewielką krawędź do nawadniania. Jego wartość może wynosić kilka centymetrów.
  7. Po przeszczepieniu roślina powinna być dobrze napromieniowana.
  8. Zawiesz koszyk w wybranym miejscu.

Jak wybrać kwiaty do garnków

Niestety, jest bardzo niewiele gatunków roślin ampułek, które dobrze tolerują cień. Dlatego przy tworzeniu kompozycji kwiatowej koniecznie dodawane są rośliny odporne na odbarwienie, na przykład bluszcz lub chlorofytum. Fuscia Cascade jest również bardzo dobra w podwieszonych doniczkach, ale aby rozkwitnąć idealnie, ta roślina ampel wciąż potrzebuje słońca. Dotyczy to wszystkich innych roślin odpornych na działanie cieni. Wszystkie one rosną normalnie w cieniu, ale potrzebują światła dla kwitnienia. Poniżej znajdują się kwiaty do plantacji lekkich i cieniutkich.

Ahimenez

Ta roślina ampel posiada piękne duże kwiaty o kształcie lejkowatym. Mogą być białe, niebieskie lub czerwone. Dzięki temu, a także bardzo długi okres kwitnienia, achymenez jest bardzo popularny.

Balsam

Dziś zakład ten doświadcza gwałtownego wzrostu popularności. To niesłychanie piękne. Na tle motley eleganckich liści rozświetla ogromną liczbę jasnych pomarańczowych, czerwonych lub fioletowych kwiatów. Jego blossoming wygląd zachowuje przez całe lato.

Begonia

Jest to prawdopodobnie najbardziej idealny kwiat doniczki. Są bardzo lubiący balustradę, więc jest to oczywista opcja dla balkonów położonych na północnej stronie domu. Kolor tej pięknej rośliny zwykle łączy kilka kolorów, które można wybrać dowolnie, zmieniając odmianę. Do sadzenia w doniczce są również bulwiaste begonie, ale należy pamiętać o ich wyjątkowych właściwościach termofilnych i do ponownego sadzenia w doniczce tylko w przypadku ciepłej pogody.