654 Shares 3183 views

Jakie rodzaje tańców: główne typy

Taniec zacierają granice między człowiekiem a siłami natury. Oni przezwyciężyć wszelkie konwencje i bariery. Jest to proces, w którym każdy człowiek może być wolny i realizować swoje sekretne pragnienia.


We współczesnym świecie nauki tańca jest to możliwe dla każdego. Pochodzenie, stan, wiek i płeć nie mają znaczenia. To trwa tylko dwa lub trzy ruchy taneczne, fantazja krople, zapalania melodii – i pozytywną energię, są gwarantowane w 100%.

Na początek przyjrzyjmy się, jakie są tańce, należy rozważyć swoje poglądy. Można, oczywiście, zagłębić się w historię i zacząć z rytualnych tańców Indian kontynentu, ale jest lepiej zacząć bliżej nas czas.

Przez klasycznej choreografii m.in. tańca towarzyskiego. Są one podzielone na tradycji Europy i Ameryki Łacińskiej. Do ich wykonania potrzebne 2 osoby. Zastanawiam się, jakie są tańce z tej grupy? Ten walc, walc wiedeński, Quickstep, Foxtrot, argentyńskie tango, rumba i cha-cha-cha. Tańce europejskie wyróżnia elegancja, piękno, elegancję i umiar. Choreografię z krajów południowoamerykańskich cechuje dynamizm, radość życia i zapalające.

Bardzo ważne miejsce zajmowane przez tańców ludowych. Są syntezą świętych tradycji historycznej i samostanowienia narodów. Taniec ludowy powstał pod wpływem folkloru, kostiumów i konkretnych obszarach muzycznych. Dziś nie straciła nic ze swej aktualności. Nie muszę myśleć długo, aby odpowiedzieć na pytanie, jakie są tańce. Ich nazwiska są dobrze znane. Najbardziej znanym – Hopak, dance kwadratowy, giga, Tarantella, mazurek, bolerko, polka i inni. Jednak najbardziej popularne są tańca brzucha i hiszpańskie flamenco.

Wszystkie z nich mogą być odtwarzane przez jedną osobę lub grupę dwóch osób. W tych tańców są jasno wyrażone mentalność narodu, jego charakteru i postawy.

Teraz nadszedł czas, aby mówić o współczesnej choreografii. Ale żeby zacząć rozumieć, jakie są tańce, pamiętam ich historii.

Pierwsze oznaki tańca współczesnego zaczęły pojawiać się na początku 20 wieku, a są one połączone z imieniem legendarnego tancerza Aysedory Dunkan, żoną Sergeya Esenina. To właśnie wtedy zaczęły pojawiać się w swobodnym stylu tańca, który wszedł do improwizacji dziobowej. Ubiegłego wieku przyniósł wiele nowych stylów tanecznych. Najbardziej znanym z nich – .. Boogie-woogie, taniec jazz, rock and roll, krok, Lambada, itd. Pod koniec stulecia pojawił się na scenie disco, breakdance, hip hop, Tecktonik, Crump i listwy z tworzywa sztucznego.

Jakie są taniec nowoczesny i jakie mogą być przypisane do ogromnej liczby miejsc docelowych? W dzisiejszym tańca skupia się na plastiku i żywe emocje. W dzisiejszych czasach, przy pomocy ruchów ciała może powiedzieć dużo więcej niż słowa. Ten demokratyczny, wolny od uprzedzeń kroków tanecznych. Mają pełne prawo do wyrażania siebie. Motto tej sztuki – codziennie tańczyć w nowy sposób. Najważniejsze – aby wykorzystać ten moment bycia tutaj i teraz, a następnie wyrazić w tańcu.