85 Shares 7960 views

Jak rozpoznać i leczyć nadwzroczność u dzieci?

Dalekowzroczność lub w terminologii, dalekowzroczność jest widokiem z refrakcji oka. Kiedy dalekowzroczności ostrości optyki ludzkiego oka jest poza siatkówką. Oznacza to, że równoległe promienie pochodzące z obiektów w polu widzenia, zbiegają się za siatkówką. Przyczyną nadwzroczności jest słaba zdolność załamująca mediów optycznej oka. Może być również z powodu niewielkiej długości gałki ocznej.


Nadwzroczność u dzieci we wczesnym wieku – to całkiem normalne. niemowlęta rodzą się z gałek ocznych nadwzroczności. Dlatego dalekowzroczność u dzieci poniżej jednego roku 2-4 dioptrii nie jest naruszeniem i nie powinno powodować nadmiernych obaw.

Nadwzroczność u dzieci do trzech lat, według badania medyczne wykazały ponad 90% przypadków. Co do zasady, to pozostaje w młodym wieku, stopniowo zmniejsza się w kierunku normalnego oka załamania, do 1 dioptrii do wieku szkolnego. Zmiana ta występuje, ponieważ oko dziecko jabłko rośnie. Jednak są chwile, gdy dalekowzroczność u dzieci jest nadal widoczny, powodem tego może być opóźnienie wzrostu gałki ocznej. Dzieci z tej wady optyczne, musiał wysilać wzrok. Ponieważ aby dobrze widzieć i mieć wyraźny obraz obiektów, trzeba mieć stałe napięcie zakwaterowania. Początkowo oczy dziecka, ponieważ zostały skorygowane w celu zrekompensowania mający słaby stopień dalekowzroczności. Ale w przyszłości może to doprowadzić do rozwoju różnych chorób oczu, na przykład, dość często takie „kompensacja” okazuje skurcz noclegów (przedłużony przemęczenia mięśni ocznych). Ponadto, może to spowodować pojawienie się zeza u dzieci.

W zależności od stopnia odchylenia od normalnego stanu układu optycznego oka,

nadwzroczność u dzieci można podzielić na trzy rodzaje:

  • Słaby nadwzroczność, do 2 dioptrii
  • Średnia – do 5 dioptrii
  • I wysokiej nadwzroczności, ponad 5 dioptrii

Ujawnić zakres naruszenia i trzymać prawidłowa diagnoza jest możliwa tylko za pomocą specjalnych badań lekarskich. W celu zapobieżenia, nie należy zaniedbywać wizytę do okulisty co najmniej raz w roku. To pomoże Ci szybko zidentyfikować zaburzenia widzenia oraz opracowanie odpowiedniej metody leczenia. Dzieci nie mogą sami określić, że mają zaburzenia widzenia. Jest zatem bardzo ważne, aby mieć regularnych badań kontrolnych przez specjalistę. Ponieważ objawy, które mogą wskazać Ci, że Twoje dziecko może rozwijać dalekowzroczności, jest następująca. Dziecko po pracy wzrokowej może skarżyć się na ból oczu, ból głowy. Podczas czytania dziecko szybko się męczy, odczuwa dyskomfort dla oczu, a może nawet może stać się drażliwy, i, oczywiście, nie jest niewyraźne widzenie.

Jeśli Twoje dziecko zidentyfikował korekcji dalekowzroczności tego zaburzenia mogą mieć kilka opcji.

W wieku przedszkolnym, to zaleca stosowanie soczewek dodatnich skorygowania nawet małego stopnia dalekowzroczności. Dzieci starsze niż 7 lat, lekarz przepisze okulary z gromadzenia soczewki lub soczewek kontaktowych. Jeśli stopień dalekowzroczności jest słaby, a potem nosić okulary powinny być tylko przy długiej pracy wzrokowej, na przykład podczas czytania w klasie w szkole, pracy domowej. Jeśli oprócz rozwoju nadwzroczności, dziecko ma zeza, powołuje pełną korekcję optyczną układu wzrokowego. Oczywiście, tym szybciej będziesz w stanie zidentyfikować naruszenia urządzenia wizualnej swojego dziecka i rozpocząć odpowiednie leczenie, tym większe szanse, aby zapobiec powikłaniom.