785 Shares 5110 views

"Mercedes W220": specyfikacje techniczne, wyposażenie, zdjęcia

„Mercedes W220” jest obecnie znany na całym świecie, mimo że został wydany w 1998 roku. To jest wielki potężny samochód, który ma doskonałe parametry. Nawet dzisiaj, stary „Mercedes” są jeszcze lepsze niż w niektórych nowych samochodów.

Historia

„Mercedes W220” zastąpił inne modele W140. Nowy zmieniła zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz – jego długość jest zmniejszona o 12 centymetrów, co nie jest bardzo pozytywne najpierw została oszacowana przez fanów marki. Jednak po pewnym czasie (a dokładniej – w 2001 roku), samochód zaczął cieszyć się niezwykłą popularnością. Na nim nastąpił stały popyt. Razem przez ponad siedem lat, był w stanie zebrać około 485.000 sedanów klasy executive. W 2005 roku produkcja została zatrzymana. A w 2001 roku, na świecie pojawił dvenadtsatitsilindrovy „Mercedes W220” – „sześć setnych” Być może jednym z najbardziej znanych modeli producenta, który jest na ustach wszystkich dzięki swoim nickiem

Przydatne funkcje

Interesujące jest to, że można siedzieć w salonie, nie bij nawet na breloku sygnalizacji. I start silnika może być również bez użycia klucza. A wszystko dzięki specjalnej karcie Elcode – jest to jedna z głównych cech, które odróżniają W220. „Mercedes” tego modelu może się pochwalić, że jego kierownica i fotele są wyposażone w pamięć, i jest to bardzo miły dodatek. Po tym wszystkim, jak tylko kierowca wstawia stacyjki kluczyk (jeśli nie chcesz korzystać z wcześniej wspomnianą kartę), koło natychmiast przyjmuje pozycję, która została nagrana po raz ostatni. Kierowca po hamuje silnik, to zostanie przeniesiony do panelu – to znacznie ułatwia proces lądowania. Nawiasem mówiąc, kierownica jest pod serwomechanizmów sterujących. I pod fotelem kierowcy posiada przycisk zatytułowany „Dynamic”, które mogą być spowodowane pompowania poduszki boczne zakrętach. I odbywa się to automatycznie – konieczne jest jedynie, aby uaktywnić przycisk.

Warto również zauważyć, uwagę obecność gniazda elektrycznego klucze, rejs i kontroli klimatu, a także jako system o nazwie Pre Safe – to napina pasy bezpieczeństwa, jeśli po kilku sekundach doszło do awarii, a blokuje okno z luku. W bazie znajduje się więcej Ogrzewanie i na bardziej zaawansowanych jest również funkcją masażu i wentylacji. W ogóle, jak można zauważyć – na 220th masę korzyści, a to jeszcze nie wszystko, co jest różnica.

Komfort i wygoda

Oczywiście, wszystko, co zostało opisane powyżej, został stworzony przez programistów i inżynierów wyłącznie na komfort, wygodę i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Z tego urządzenia można naprawdę poczuć się swobodnie. Ale jest również takie dodatki, które pozwalają poczuć prawdziwą przyjemność z pobytu w samochodzie. Na przykład, nie jest funkcją pochylania zagłówka (Jak dla tylnych siedzeń). I jeszcze kieliszek wyposażony właściwości zatrzymywania ciepła. Ponadto mogą chronić pasażerów przed narażeniem na działanie promieniowania ultrafioletowego. Wewnątrz nadal bardzo na miejscu – tak bardzo, że ludzie siedzący z powrotem, spokojnie może rzucać nogę na drugą.

I, oczywiście, miękkie wygodne krzesła – jest to obowiązkowe. Plus – klasyczny „mersedesovsky” projekt, który nie może pozostawić obojętnym żadnego wentylatora producenta Stuttgart.

zalety techniczne

Oczywiście, teraz nie można nazwać nowość, ale w tym czasie zawieszenie pneumatyczne Airmatic to nazwa niego. W220 „Mercedes” stał się pierwszym samochodem, na którym zainstalowany. To zmienia stopień komfortu, podwozia, w tym samym wpływ na zmianę wysokości jazdy. Gdy wskaźnik prędkościomierz dostaje się do 140 km / h, a następnie „Mercedes” staje się niższa od 1,5 cm – co ma korzystny wpływ na trwałość.

Więcej producentów zaproponował inną zawieszenie, Active Body Control. I okazało się być bardziej wiarygodne niż poprzedni. Ale nominalnie ustawiony jest tylko „sześć setnych”. Jednak we wszystkich podstawowych wersjach dostępnych Stability Program i Brake Assist, dzięki czemu zwiększa skuteczność hamulców.

Nawiasem mówiąc, w 2002 roku, „Mercedes W220”, parametry techniczne, które są rzeczywiście godne szacunku, napędu dostał koła, która to nazwa dzisiejszej rozprawie wielu – 4 Matic. Tak więc, ten samochód był pierwszy samochód napęd na wszystkie koła od producenta klasy reprezentacja Stuttgart.

bezpieczeństwo

O bezpieczeństwo jest mówić trochę dłużej. Po tym wszystkim, to jest naprawdę ważne – jak pewni czułby jazdy kierowca. Cóż, w „Mercedes” to specjalny system, nazywa Distronic. To automatycznie zachowuje pewien dystans do samochodu, który jedzie do przodu. A jeśli spada, to jest od razu do stanu pracy układu hamulcowego. Więcej ten sam system utrzymuje ustawioną prędkość.

Jednocześnie system przetwarza sygnały pochodzące z radaru, umieszczone za osłoną chłodnicy. Działa to w następujący sposób: – impulsy są przesyłane od pojazdu jadącego z przodu, przetwarza je i wysyła radar do komputera. Przez tego samego systemu daje sygnały o konieczności awaryjnego hamowania. W ogóle, Distronic – to prawdziwy pomocnik na drodze, to hołd dla programistów – udało im się stworzyć coś wyjątkowego i doskonałe.

Silniki i modele

Najsłabszym modelu (jeśli można powiedzieć o tym poziomie samochodem) – jest „Mercedes W220 S280”. Jest on zamontowany M112 moment obrotowy silnika wynosi 270 Nm. Ale ilość koni mechanicznych jej stałym – 204. Zapotrzebowanie na tego samochodu nie był wielki. To z tego powodu, że trudno jest znaleźć na tyle dzisiaj.

Był bardziej popularny W220 „Mercedes” Długi S320. Samochód ten miał V6-TH silnikowi 224 KM i moment obrotowy 315. Cztery lata modelem był popularny, a potem zgasło światło w S350 z poprawą wydajności: silnik o pojemności 3,7 litra i 245 KM. a.

Uważany porządny samochód S430, silnik V8-th która produkuje ani więcej ani mniej – 279 koni mechanicznych. Sto kilometrów od tej „bestii” w mniej niż osiem sekund. I najpoważniejszym on jednak istnieje ogranicznik elektroniczny, który zatrzymuje strzałka prędkościomierza do 250 km / h.

Legendy niemieckiego przemysłu samochodowego

„Pięćset” i „600-te” – to naprawdę legendy maszyny. W220 S500 – „Mercedes”, który zna wszystkich fanów przemyśle samochodowym (nie tylko po niemiecku), a także kontynuacji, 600-tego modelu. W „pięć setnych” pod maską ukrywa się potężny silnik V8-th, którego moc wynosi 306 KM. c.! Do stu kilometrów od niego wymaga trochę więcej niż sześć sekund.

Co to jest „setna sześć”? Nawet jego bardzo Pierwsza wersja ma 367 litrów. a. A w 2002 roku, kiedy samochód przeszedł pewną ilość prac mających na celu jej poprawy, zespół wydał nowy „Mercedes” – 500-konny twin-turbo. Ale to niemieccy producenci nie zdecydowała się zatrzymać. AMG – trzy litery mówić tomów. Nie ma bardziej wydajne, niezawodne, ciężkie, solidne i szybkie samochody niż te na masce, która zawiera skrót.

W 2004 roku zespół wydał „Mercedes S65 M275” – i ten został poprawiony do 600 minut. Jego moc wzrosła do 612 KM. s., plus wszystko nabył bi-turbo. Nic więc dziwnego, że dziś ten samochód jest jednym z najlepszych w swoim segmencie, pomimo stosunkowo zaawansowanym wieku.

zużycie paliwa

Wielu ludzi myśli przy zakupie pojazdu, a więcej o tym, jak to jest ekonomiczne. A ilość pieniędzy pozostawiając w samochodzie zależy nie tylko od jego wartości początkowej konserwacji i uszkodzenia (jeśli występują). Ważniejsze jest benzyna. Albo raczej, ile jest to konieczne, aby „nakarmić” swój „żelazny koń”. Cóż, najbardziej ekonomiczny w tym wariancie szacunkiem – S 320 jest „Mercedes W220”. Zużycie paliwa 7,7 litra na 100 km. Nawiasem mówiąc, taka mała ilość paliwa ma wpływ na popularność samochodu – Wspominaliśmy już, że model ten jest bardzo popularny. Oto S350 i S500. Tak, w sprawiedliwości należy zauważyć, że „pięć setną” bardzo niskie zużycie paliwa, a nie mały – około 11,4 litra. Najdroższe w tym względzie jest „Mercedes S600 Long” – jest to niezbędne do nieco mniej niż 15 litrów. Zaskakujące jest to, że nawet w wersji AMG wymaga mniej niż jeden i pół litra.

komentarze właścicieli

„Mercedes S W220”, opinie są pisane wyłącznie w sposób pozytywny, jest naprawdę świetny samochód. Reprezentacyjny, szacunku, poważny, przystojny, niezawodny, szybki i mocny. Wiele można powiedzieć o nim. Właściciele tego samochodu powiedzieć, że więcej niż komfortowy samochód za cenę nie można znaleźć. Nawiasem mówiąc, stosuje się „Mercedes” w dobrym stanie, można kupić trochę mniej niż pół miliona rubli. To, nawiasem mówiąc, właściciele również zwrócić uwagę, twierdząc, że lepiej jest kupić b / samochód od słynnego światowego producenta Stuttgart niż nowy samochód, ale mniej dobrej jakości. Wiele z absolutną pewnością nazywa W220-th „Mercedes” majstersztyk motoryzacyjnej.