587 Shares 2677 views

9000 Saab, szwedzka arcydzieło samochód

Saab 9000 – szwedzka firma car „Saab” kategoria Biznes klasa, bardzo wysokich parametrach. Oparty na podwoziu typu Four, z którego jesteśmy zaznajomieni z Alfa Romeo 164. W ten sposób cała konstrukcja Saab 9000 została przeprowadzona we włoskim studiu Dzhordzhi Dzhudzharo. Samochód był produkowany od 1984 do 1998 roku, jak niezmiennie samochodów biznes klasy. Do roku 1988 Saab 9000 trafił do sprzedaży wyłącznie w pięciodrzwiowej wersji hatchback, z potężnym 175-KM, 16-tiklapannym, DOHC, czterocylindrowy silnik marki, a jednocześnie wyposażonej w 4-hstupenchatoy automatyczną skrzynią biegów.


W 1988 roku dodano do hatchback Saab 9000 sedan. Jednoczesne uwolnienie obu modyfikacjach trwała do 1992 roku. Samochód był komputer pokładowy, który niósł informacji funkcji, jak również urządzenie monitorujące. Paliwo i poziomu oleju, temperatura w układzie chłodzenia, przegrzanie hamulców, ciśnienia w oponach – te i wiele innych parametrów sterowanych przez kompaktowego urządzenia elektronicznego. Dane ze wszystkich czujników i wskaźników pojazdów są również przetwarzane w komputerze pokładowym i wydawane na wyświetlaczu. Producent Saab 9000 (odnośniki do których były tylko entuzjastycznie) nie skąpić na różnego rodzaju przydatnych opcji dla wygody kierowcy i pasażerów.

limuzyny zawierać maksymalną liczbę akcesoriów, urządzeń i urządzeń, które wspierają wystarczająco wysoki poziom komfortu. Klimatyzacja przechowywane oddzielnie laminowaną chłodzenia w każdym fotelu pasażerskim. Wygoda i komfort – te dwie pozycje zostały wprowadzone w czołówce w produkcji Saab 9000. Podwozie samochodu również brał udział w utrzymaniu prawidłowego poziomu komfortu dalej. Przednia dźwignia-resorach Saab 9000 – jest powszechnie znany dla niezawodność Pherson niezależne. Tylne zawieszenie maszyny MPE, na podwójnych belek dźwigni rózgami stabilizacji.

Szczególne znaczenie był system zapłonu Saab 9000. Do 1993 samochodu zamontowany był konwencjonalnym Bosch LH – Jetronic ze zwykłymi timera dystrybutora, a w tym samym czasie, aby wykorzystać eksperymentalny bezpośrednie działanie zapłonu bezpośredniego, oddzielną cewką indukcyjną dla każdego cylindra. System DI obsługiwany komputer pokładowy sprzętu był dostępny dla mały wkład jest zamontowany tylko na czele bloku cylindrów. W 1992 roku Saab 9000 CS modelu została utworzona z nowym projektem, w rzeczywistości, nowy przedni zderzak, stylowa kratka i znacząco zmieniły swoje kontury tylny sektor hatchback.

Była to już druga generacja samochodu. Silniki są zainstalowane na drugiej – z turbo o niskim ciśnieniu, 150 KM i wysokiego ciśnienia z turbodoładowaniem, 175 KM Pięć Użytkowników czterodrzwiowy sedan został wyposażony w mocniejszy silnik 200 KM, także z turbodoładowaniem. Maszyny później zostały zainstalowane na wszystkich sześciocylindrowy silnik z 3,0 litrowym układ w kształcie litery V cylindrów firmy GM. W 1993 roku został przedstawiony zaktualizowany strojenie Saab 9000 Aero C 225 tisilnym silnika. Samochód ten miał powstrzymać bo nieokiełznana moc była kontrolowana z trudem, komputer po prostu nie mógł poradzić sobie z zadaniem optymalizacji prędkości.