768 Shares 9366 views

przynęta dziecko

Mleko matki, oczywiście użyteczne dla dziecka, ale prędzej czy później przychodzi czas, gdy jeden z jego stavnovitsya tyle. Dlatego konieczne jest wprowadzenie pokarmów stałych. I to, gdzie wiele pytań: Co mam wpisać? Jak wpisać? Jak dużo? Kiedy? I wiele innych.


Przynęta dziecka – jest to siła, która jest podana na dziecko w wieku 5-6 miesięcy. To nie powinno całkowicie zastąpi mleka matki, swój cel – jest dodanie mleka lub mieszanek matki, której już nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych. Ważne jest, aby zrozumieć, że w takim okresie jest stworzenie podstaw zdrowia, dlatego tak ważne jest, dzieci przynęty.

Dlaczego od 5 miesięcy do wprowadzenia pokarmów stałych? Wszystko bardzo proste. Wczesne stałe pokarmy mogą powodować reakcje alergiczne, a ponadto utworzenie pełnoprawnego odruchu połykania występuje tylko dla 5 miesiąca życia.

Tak więc, w celu uruchomienia stałych pokarmów dziecka, ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach:

  1. RSS potrzebę karmienia piersią. Należy zacząć od małej objętości (łyżeczką) i stopniowo zwiększać ilość pożywienia do normy w tym wieku.
  2. Aby wprowadzić nową przynętą jest konieczne po dziecko przyzwyczaić się do pierwszego rodzaju.
  3. W każdym razie, aby nie wprowadzać natychmiast dwa różne karmienia.
  4. Konsystencja żywności powinna być jednorodna, więc dziecko może je spożywać bez ograniczeń.
  5. Konieczne jest, aby stopniowo dywersyfikacji składu pokarmów uzupełniających i zwiększyć ich liczbę.
  6. Nie wprowadzać pokarmy stałe, gdy dziecko jest chore. Poczekaj na całkowite wyleczenie i spokojnie przyzwyczaić dziecko do nowej żywności.

Przynęta dziecka należy rozpocząć od wody i soków. Chłopak od pierwszego dnia swojego życia potrzebuje wody, szczególnie w okresie letnim. Dając wodę trzeba łyżeczkę pomiędzy głównym karmienia piersią, nie trzeba wiele. I nie martw się, jeśli nie chce się z wody, co oznacza, że brakuje płynu, który wypływa z mlekiem.

Juice – kolejne stałe pokarmy dla niemowląt. Najlepszym rozwiązaniem – jabłko. Aby dać im jedzenie i trzeba rozpocząć z łyżeczką. Zagęszczone soki lepiej rozcieńczone wodą w stosunku 1: 1. Potem jest już możliwe, aby wejść gruszki, porzeczki, a także soki owocowe na bazie.

Kolejny etap – owsianka. Lepiej zacząć ryż, płatki owsiane lub gryki. Aby to zrobić trzeba młynkiem do kawy. Kucharz owsianka powinna być na wodzie bez soli i cukru. Konsystencja powinna przypominać gotowego kremu zbożową. Należy zacząć z łyżką, stopniowo zwiększać głośność do normy – tak, aby zastąpić jeden karmienia.

Około 7 miesiąca życia jest to już możliwe wprowadzenie warzyw i owoców puree. To może być squash, marchew, brokuły (w którym, nawiasem mówiąc, dużo żelaza), ziemniaki. Owoców: jabłka, gruszki, później brzoskwini, moreli, banana. Początkowo puree powinien składać się z jednego elementu, a następnie, gdy zostaną wprowadzone wszelkie rodzaje – stopniowo warzyw mieszanych. Jeśli Twoje dziecko często cierpi zaparcia, wprowadź do diety buraki.

W ten sposób, przez 8 miesięcy wabik dla niemowląt obejmuje soki, warzywa i zboża.

Około 9 miesięcy do sera i jogurt podawany. Dobrze, jeśli na danym obszarze istnieje specjalna nabiał dla dzieci poniżej jednego roku. Mięso i ryby są wprowadzane, zwykle bliżej do roku, a nie w czystej postaci, wraz z warzywami, albo jako rosół i zupa. Aby ryby powinny być traktowane z ostrożnością, należy sprawdzić, czy dziecko ma alergię na niego. Mięso powinno być podane dwa lub trzy razy w tygodniu, a ryba – raz w tygodniu.

I kolejny ważny punkt – nie pozwól sól dzieci poniżej jednego roku. Po roku, można dodać trochę soli trochę mięsa i dania rybne.

W każdym razie nie jest to konieczne , aby nakarmić dziecko wędzone, smażone, pikantne, marynowane potrawy. Może to prowadzić do niestrawności lub nawet poważniejszych powikłań. To samo dotyczy słodki. Ciastka, słodycze i ciasta są zobowiązane do w diecie, ale później. W międzyczasie rozrastać i nie chorują!