753 Shares 7988 views

System zasilania diesel – Serce silnika

Układ zasilania silnika wysokoprężnego zapewnia stały dopływ oleju napędowego do pompy i odmierzonej i czasowym wtryskiem paliwa do cylindrów. To musi być całkowicie szczelny, tak aby nie dopuścić do osób trzecich nieszczelności w układzie paliwowym silnika.


Urządzenie z układem paliwowym silnika napędowego jest względnie prosta i zawiera następujące główne elementy:

– zbiornik paliwa, który służy do przechowywania paliwa;

– filtr powietrza, w celu usunięcia ewentualnych cząstek, które znajdują się w powietrzu;

– pompa gruntujący do ręcznego pompowania paliwa;

– pompa wysokiego ciśnienia stosowane do dostarczania paliwa do wtryskiwaczy;

– dysze przeznaczone do bezpośredniego wtrysku paliwa w cylindrach;

– paliwa wysokie i niskie ciśnienie przewody paliwowe. Zasilanie Olej napędowy przenoszony przez zbiornika do cylindrów;

– rura spalinowa wyciszające, które są stosowane do usuwania gazów spalinowych i zmniejszyć hałas.

Naprawa układu zasilania silnika wysokoprężnego jest wyeliminowanie zakłóceń w dostawach paliwa, które mogą powstać w jak szczelność układu i gdy zatkane filtry lub rury. Jeśli istnieją nieszczelności w systemie można wizualnie zobaczyć wyciek paliwa. W tych obszarach, które są pod zmniejszonym ciśnieniem określić przeciek powietrza nie może całkowicie odkręcając korek, który jest na cienkiej filtr paliwa, a widząc mętnej strumień pęcherzyków powietrza. Jeżeli system zasilania silnika wysokoprężnego ma ukaznoy winy za ich usunięcie jest konieczne do przywrócenia integralności i prowadzenia pompowania paliwa niskiego ciśnienia w celu usunięcia powietrza uwięzionego tam.

Podczas wymiany filtru lub prowadzenia pompę paliwową jest używany do prania ręcznego pompowania, który przeprowadza się za pomocą odprowadzania powietrza z systemu. Aby to zrobić, należy odkręcić korek w kolejce, najpierw w pobliżu tyłu, a następnie przednią część paliwa, który znajduje się na górze pompy wysokiego ciśnienia. Po wyjęciu rurki powietrza szczelnie obróceniem.

Jeżeli pompa dostarcza paliwo jest zły, przyczyną może być naruszeniem zaworów rabotke lub zacięcia tłoka. Również często powodują pękanie pompy paliwa jest uszkodzony, lub osłabienie sprężyn. Części te są zmieniane na nowe, jedynym sposobem na wyeliminowanie tych wad.

Jeśli system jest uszkodzony silnik diesel przerwy energetyczne mogą wystąpić podczas korzystania z niektórych cylindrów może być także zwiększone krycie i znaczną utratę mocy silnika. Często wskaźnik niepowodzeń w tym systemie jest trudna i długa , aby uruchomić silnik. Wynika to z faktu, że pompa nie może utworzyć wymaganego ciśnienia paliwa, zmniejszając jej przepływ jest również możliwe, aby zmienić punkty zasilania paliwem. Najczęstszym usterka pompy jest wysokie zużycie tłoka. Do tego może spowodować wykorzystanie zanieczyszczonego paliwa i paliwo, które nie odpowiadają sezonu. Zastosowanie wysokiej jakości paliwa i wymiana filtrów paliwa znacząco zwiększa jego żywotność. Tłok jest zmieniana tylko w połączeniu z rękawa, zastępując jeden ze składników nie doprowadzi do poprawy w pompie.

Jeśli dysza zwolnienia sprężyny, zużywają się lub zatykania igłę przerywania dopływu paliwa do cylindrów. Oczyścić igłę, jeśli to nie pomoże, należy go wymienić.

Diesel moc silnika, mimo że jest stosunkowo prosty i niezawodny, ale, podobnie jak we wszystkich maszynach, wymaga starannego i właściwej opieki, to będzie służyć przez długi czas i nie stwarzać dodatkowych problemów. Przeprowadzenia rutynowej konserwacji układu paliwowego, a można uniknąć wielu jej winy.