718 Shares 5455 views

Karta graficzna NVIDIA GeForce 9400 GT: opcje i opinie

NVidia GeForce 9400 GT – to akcelerator grafiki średniotonowy z dobrych specyfikacji. Przynajmniej taki był w momencie wycofania. Od początku jego sprzedaży był długi czas, a karta graficzna stała ultrabudgetary rozwiązanie spełnia wydajność zintegrowanego modelu. Jest taki adapter będą rozpatrywane w materiale.


Adapter nisza. Wykaz dostaw

Jak wspomniano wcześniej, akcelerator NVIDIA GeForce 9400 GT w ramach kart graficznych z serii 9000 firmy California należała do decyzji na poziomie średnim. Pod nią znajdowały się adaptery z indeksami 9200 GT i 9300 GT, które były uchwały gospodarka.

W jednej niszy z 9400 GT mieściła 9500 GT, który miał trochę więcej prędkości i wysoki koszt. Te karty graficzne pozwala rozwiązać większość problemów. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku – jest to niemożliwe do uruchomienia niektórych aplikacji gry plan z maksymalnych ustawieniach. Flagowe w tym przypadku były 9600, 9700 i 9800.

lista dostawa następnego rozwiązania mają Seria NVIDIA GeForce 9400 GT:

  1. akcelerator wideo.
  2. ROM na nim oprogramowania i dokumentacji.
  3. Podręcznik użytkownika dla instalacji, konfiguracji i eksploatacji.
  4. Karty z gwarancją od producenta.

Wszystko to wystarczy, aby zacząć korzystać z rozwiązania kwestii.

Główne parametry techniczne

Model G96 układ półprzewodnikowy była podstawą NVidia GeForce 9400 GT. Funkcje to oznaczać obecność 314 milionów tranzystorów. Częstotliwość zegara chipa w trybie nominalnych 550 MHz. Moduły procesie przetwarzania w tym przypadku 16 rasteryzacja – 8 i TMU – 8. Urządzenie moduł cieniujący pracuje przy częstotliwości 1350 MHz. typ pamięci bufora ramki – DDR2 którym urządzenie pracuje na częstotliwości 800 MHz. RAM w tym przypadku może być 256 MB, MB 512, lub nawet 1 Gb. Magistrali pamięci – 128 bitów. Wydajność podsystemu pamięci wideo 12,8 Gb / s.

Cena akcelerator. Plusy i minusy

W nowym stanie takiego adaptera nie jest już możliwe do kupienia. Ponieważ jego zapowiedź był długi czas, a gama produktów firma wielokrotnie aktualizowana. Były do korzystania z tych kart można kupić za 1000 – 1200 rubli. Jest to idealne rozwiązanie do naprawy komputerów biurowych, które nie pracują zintegrowanej grafiki.

Mocne strony tego rozwiązania są dopuszczalne energoeffiktivnost i wydajność. Główną wadą według dzisiejszych standardów – to jest stara architektura, która umożliwia adapter do rozwiązania jest to tylko najprostsze zadania. Wystarczy więc teraz scharakteryzować Właściciele takich akceleratorów.

Karta graficzna NVidia GeForce 9400 GT musi być zainstalowana w gnieździe PCI ekspansji moduły e audyt 16X. Port do podłączenia monitorów w tym przypadku tylko 2: cyfrowe DVI i, oczywiście, VGA analogowy.

wniosek

Jak na swoje czasy, to doskonały produkt mid-range jest NVidia GeForce 9400 GT. On jest naprawdę łatwe dla programistów do rozwiązania najpilniejszych zadań. Teraz karta jest nieaktualne zarówno fizycznie jak i moralnie. Dlatego może być stosowany tylko w przypadku remontu najmniej produktywny nowoczesnych komputerów.