292 Shares 5347 views

jak wykonać Namaz

Ponieważ modlitwa jest filarem religii, każdy muzułmanin jest zobowiązany wykonać go prawidłowo. Przed przystąpieniem do badania, jak wykonać Namaz, konieczne jest, aby właściwie przygotować się do niego. Aby to zrobić, trzeba stać prosto, a oczy powinny być ustalone na miejscu pokłonu. Nie jest zalecane, aby pochylić szyi broda dotknęła jego piersi i przechylił się w pierś, stać się bezwzględnie prosto. Stopy powinny być skierowane do miejsca pokłonu, każde odchylenie w kierunku ich przekonań sprzecznych, odległość między nimi nie powinna przekraczać czterech kciuk.


Przy rozważaniu sposobu wykonywania modlitw zbiorowych, należy zauważyć, że wszyscy uczestnicy powinni być w linii prostej. Często umieszcza się wszystkie obecne na końcach linii pięty znajduje się na końcu dywanu modlitewnej (zwykle oddziela dwie części). Ręce powinny być w kontakcie z rąk stojących w pobliżu ludzi podczas zabronione bliskie kostki odzież i rąk.

Zatem uważamy szczegółowo jak wykonać Namaz.

Przede wszystkim konieczne jest, aby podnieść ręce do uszu na końcach z kciuki dotykania ich małżowinę, a pozostałe palce były gładkie i powiedzieć: „Allahu Akbar”. Ponadto, prawo mały palec i kciuk uchwyt lewego nadgarstka, a pozostałe palce są umieszczone tak, że mają one kierunek do lewego łokcia.

Dalsze wymawiane Du'a Sana, "Al-Fatih", a nawet szereg suras. Dlatego konieczne jest, aby stać nieruchomo, spokojny i cichy, nie wolno przenosić ciężar ciała z nogi na nogę i ziewanie. Opinia powinna być skierowana tylko w miejscu pokłonu, nie jest możliwe, aby się rozejrzeć.

Dokonywanie łuk, trzeba mieć plecy i szyję na tym samym poziomie, podczas gdy stopy są ułożone prosto, a oczy powinny wyglądać na nich. Następnie połóż dłonie na kolanach tak, że przestrzeń pozostawiona pomiędzy palcami. Jest w łuk powinien być tak długo, jak to konieczne do wymawiania trzykrotnie „Subhan-Rabbiyal Azym”.

Prostując się, trzeba monitorować postawę, ciało powinno być wyprostowany, oczy jednocześnie nadal być kierowane do miejsca pokłonu.

Ponadto, znając właściwą drogę, aby się modlić, chcesz zrobić jeszcze jeden łuk. Aby to zrobić, zginać kolana i dostać je na dywaniku modlitewnym, klatki piersiowej podczas gdy przechylił tylko kolana i dłonie dotknąć podłogi, czubek nosa i czoła również trzeba go dotknąć. Połóż dłonie w taki sposób, że są one dociskane do siebie, łokcie nie mogą stykać się z podłogą. W tej pozycji, wymawiane trzykrotnie "Subhan-Rabbiyal Azym". Wzrośnie z maty bez wsparcia, a potem mówią: „Bismillah” – i czytać sury.

Następnie zastanowić się, jak wykonać Namaz kobietę.

Ciało kobiety muszą być objęte odzieży, z wyjątkiem twarzy, rąk i stóp. Ręce podniesione do poziomu barków, nie wyjmując koce. Na łuku nie ma potrzeby, aby wyrównać swoje plecy i schylać wystarczająco niska. Nogi znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, przy czym powinna być praktycznie kolana połączony.

Wykonywanie drugiego łuku, kobieta może oprzeć się natychmiast, bez czekania na kolana do dotykać podłogi i całe ramię, w tym kolanka, powinien znajdować się na podłodze.

Należy zauważyć, że kobiety nie są dopuszczone do modlitwy w zespole, ale jeśli członkowie ich męskiej rodziny, to nie będzie uważane za grzech. Konieczne jest jedynie, że kobieta stoi za mężczyznami.

Tak więc nie jest to zbyt trudne, aby dowiedzieć się, jak to zrobić Namaz. Najważniejsze tutaj – do przestrzegania wszystkich zasad i przepisów, a następnie modlitwa będzie uznane za ważne. I chociaż modlitwa dla kobiet jest nieco różni się od samca, istota pozostaje wciąż ten sam, a każdy muzułmanin jest odpowiedzialny, aby to prawo.