856 Shares 913 views

Ksenonowa lampa H27 – jak go umieścić?

Kierowcy są różne. Niektóre szczególności przyjemność zagłębić się w wewnętrzne silnika, zmieniając wszystko w takim stopniu, że specyfikacje rosną i pół razy. Inni, na przykład, bardziej zaniepokojony kabinie – skórzane fotele, markowe czapki i klamek itp Są też tacy, którzy kochają „czysty”, niemodyfikowane samochody … Wszystko powinno być dokładnie tak, jak to się robi przez producenta. Ale większość nadal zazwyczaj dobry czas, zmieniając wygląd swojego znajomego czterokołowego. W tym celu, absolutnie nic. W toku są spoilery, boczne progi, zderzaki i inne. Niektórzy decydują się na bardziej funkcjonalne zmiany. Na przykład, w celu wymiany lampy w świateł przeciwmgielnych, na przykład, w zestawie H27 ksenonowej. Takie zmiany są w pełni uzasadnione, i to o nich będzie przedmiotem dyskusji.


Co ogólnie jest Xenon?

Jest to dość proste pytanie. Ksenonowa lampa H27, jak inne, za pomocą tej samej techniki – w szklanej kolbie, pod wysokim ciśnieniem w mieszaninie gazów. Podstawą całej konstrukcji jest używany jak sama nazwa wskazuje, jest to ksenon.

Ponadto, w wytwarzaniu żądanej zasady i łączy pojemnik. Faktycznie, na tym i kończy się ich wytwarzania. Ale różnią się one od siebie, jak, na przykład, xenon kit H27 4300K, to jest jasne określenie, co dokładnie się kupuje.

Zasada działania

Cała konstrukcja działa na podstawie łuku elektrycznego. To wyładowanie o wysokim napięciu, które włącza się mieszaninę gazową, która już wcześniej wspomniano. Tak więc wszystko działa na rynku tego modelu klasy. Tak więc w przeciwieństwie do lamp (Xenon H27) z drugiej strony nie ma. Przynajmniej w tej konkretnej dziedzinie. W pozostałych kategoriach porównania, wszystko może być inaczej.

Korzyści z takich lamp

Główną wartością, dla której nabył tych użytecznych urządzeń, ta temperatura blask. Cecha ta jest bliższa rzeczywistej promieni słonecznych, dzięki czemu lampa ksenonowa H27 dość okazja. Rzeczywiście, takie światło jest bardziej miłe dla oka, a jednocześnie nie oślepiając, choć wystarczająco jasny.

Jako kolejny czynnik, to jest możliwe, aby przeznaczyć wystarczająco wysoką wydajność. Wypełnione gazem żarówki zwykle umiera z powodu rozdzierane gwintem. Nie będzie takiego problemu w ogóle. W rezultacie, żywotność jest znacznie zwiększona. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że zużycie energii przez cały porównywalny z tym samym halogen – w lampy ksenonowej H27, jak w każdy inny, jest znacznie niższa.

Różnice w stosunku do atomu fluorowca ksenonowej

Na zalet wymienionych w poprzednim akapicie, ale nadal powinien prowadzić do pewnych danych liczbowych, że nawet najbardziej zagorzali sceptycy te zostały zrealizowane wszystkie zalety. Faktem jest, że moc, która jest zużywana przy stałej pracy, czasami zmniejszona o połowę. Lampy są bardzo zróżnicowane, ale ogólnie rzecz biorąc, ksenon jest w zakresie od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu watów, podczas gdy żarówki zużywają do setki.

Strumień światła, co daje H27 lampy lub innych, takich jak, ponad dwukrotnie. Odpowiednio, od 800 do tysiąca i 3200 lumenów ksenon.

Podobnie temperatura koloru, które zostały wymienione. Jeżeli zbieżność światła potrzebne rekordów z czterech tysięcy, lampa halogenowa z urządzenia zapewniają wszystkie trzy. W rzeczywistości, zestaw xenon H27 4300K – prawie najsłabszy z wszystkich zgłoszonych pozycji na rynku. Niektórzy nawet iść do siedmiu tysięcy, ale to odpowiednio wartości.

Żywotność jest również znacznie wzrosły, w niektórych przypadkach nawet do dziesięciu razy. Wystarczy, jeśli porównać twierdził 300-400 godzin dla lamp żarowych z ksenonem trzy tysiące żadnej różnicy cen opłaca sowicie.

Dlaczego są tak popularne dzisiaj?

To pytanie jest całkiem naturalne. Cała w podstawie. Gniazdo ksenon H27 należy do klasy H, co widać z oznakowań w tytule. Najważniejsze jest to, że światło głowy na maszynie zamknięty specjalnie dla tej klasy – przynajmniej w większości samochodów. Wcześniej, czapki, które zostały wyemitowane w dużych ilościach, mają D2R size lub D2S.

Te ostatnie były typowe wyłącznie dla pojazdów kategorii VIP, co oznacza, że dla laika pozostały niedostępne. Teraz na rynku roi się od standardowych lamp. Tak wszystko jedno ksenonowa żarówka H27 jest bardzo nadaje się do praktycznie każdego pojazdu.

Oferowane temperatury barwowej

Większość lamp są nadal zainstalowane fabrycznie. Dla samochodów krajowych nie jest tak powszechne, ale postęp w tym kierunku są dostępne.

W każdym razie, wskaźniki fabryczne są rzadko różnią się od zestawu do 4300K. Jeśli są wyższe, to nie jest dużo. Najważniejsze jest to, że jeśli temperatura barwowa jest ponad pięć tysięcy, strumień świetlny strata będzie wartość krytyczna. Ten ostatni będzie decydującym czynnikiem, czy nie ma wystarczającej żarówki nadac, a zatem w rzeczywistości może spowodować zatrzymanie, a nawet karę.

można znaleźć na rynku są jeszcze inne opcje. Na przykład, sześć lub nawet siedem tysięcy K. Ale nie ma sensu, bo ich używać jako sąsiada lub światła przeciwmgielne nie można. Ponadto instalacja jest dość skomplikowana, a warsztaty prostu odmówić zrobić.

Jak umieścić Xenon H27?

Poniższy schemat – tylko opis procesu jeden z kierowców, ponieważ bez zastrzeżeń do bezwzględnej dokładności. Ponadto, niektóre zmiany trzeba wykonać zgodnie z projektem pojazdu.

Tak więc, pierwszym krokiem jest usunięcie kratki. Aby to zrobić, należy odkręcić odpowiednie śruby i zdjąć blokadę. Dopiero po wszystkie procedury mogą rzeczywiście strzelać.

Kolejne shoot światła – zazwyczaj są one zamontowane kilka śrub. Potem trzeba trzymać lampę. Demontaż i montaż konwencjonalny zestaw ksenonowych kupił H27.

Jest to tylko najprostszy część pracy – to trzeba zainstalować moduł zapłonowy. Ciało powinno być kilka otworów w pełnym wymiarze czasu pracy, gdzie jest całkiem w stanie dopasować. Naturalnie, urządzenie musi być zamocowany na tyle mocno, korzystnie w dwóch lub trzech punktach śruby – niej otworu być wykonane przez producenta.

Ostatnim krokiem jest podłączenie niezbędne kable i ich mocowanie. Tutaj H27 / 2 Xenon pochodzi ze specjalnym zestawem kabli. Dokładniej mówiąc, to nie jest ostatni krok. Trzeba jeszcze ustawić światła tak, aby nie oślepiać kierowców nadjeżdżających pojazdów na, a następnie montujemy wszystko z powrotem jak było. To zajmuje dużo czasu i wysiłku.

Co trzeba wiedzieć, aby prawidłowo zainstalować?

Pierwszym jest to, że samo urządzenie może być niebezpieczne i / lub niezgodne z prawem. Faktem jest, że różnice pomiędzy ksenonowe i halogenowe źródła światła są wystarczająco duże. Zostało to opisane powyżej. Ale tu trudności z wymianą nie jest to słowo zostało powiedziane.

Warto, aby ostrzec, że jest to absolutnie bezpieczne i legalne używanie tylko te światła, które są zainstalowane fabrycznie. Chodzi o to, że technologia produkcji jest użycie jako specjalnych reflektorów przeznaczonych do takich lamp, a także w specjalnym gnieździe. Zespół fabrycznie zazwyczaj obejmuje tę ostatnią jako D2S i D2R. Inne, takie jak w tym przypadku, H27 lampa ksenonowa, są rzadkie.

Również olśniewającego innych kierowców – takich dolegliwości często można usłyszeć na forach samochodowych. Światła docierającego wszędzie, ale nie na jezdni. Oczywiście, z winy nieprawidłowego montażu.

Kochankowie-mechanika zwykle ignorują dostrojenie reflektorów. Eksperci również ustanowienie specjalnego automatycznego korektora, który może zmienić kierunek wiązki światła w zależności od położenia nadwozia.

Jeszcze trzeba wiedzieć coś o interakcję ze standardowymi reflektorami ksenonowymi. Nie dlatego, że oni naprawdę do siebie pasują. Standardowe lampy, lampy halogenowe, mające na celu szybko ciemnieją jeśli umieścisz ksenon. Chodzi tu w widmie ultrafioletowe, które emitują takich urządzeń.

Dlatego ustawione specjalnie linzovannaya szkło rozprasza światło. Są także zmywarka. Nie są złe, ponieważ każdy obcy materiał na lampie staje się czynnikiem rozpraszanie, a tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo oślepiania innych kierowców. Ten ostatni, po raz kolejny, aby grzywien i trwałego zatrzymania.

zamiast wniosku

Jak widać z powyższego, oddzielna wymiana lampy do popularnego Xenon – wystarczy kłopotliwe. Oczywiście, korzyści są oczywiste, bo sam czytałem o nich. Ale do podjęcia takiej pracy powinny być specjalistami – zwłaszcza, gdy samochód nie jest przystosowany do takich mechanizmów.

Korzystamy z najlepszych całych lamp reflektorów z pre – znaleźć coś, co pasuje do Twojego „przełknięcia”, jest całkiem realne. Dzisiejszy rynek jest bardzo bogaty w szczegóły do wyboru.

Zastanów się również fakt, że prawidłowa instalacja jest dość kosztowne. Tak, z biegiem czasu będzie się opłacać, ale nie stanie się to szybko, ale będzie musiał wydać pieniądze teraz. Więc zainstalować tę optykę z rękami na samochodzie, czy nie, decydują.

Tak, zorientowaliśmy się, który posiada cechy światła H27.