842 Shares 1010 views

Badaną próbkę Shuvarskogo. Procedura Przegląd

Obecnie istnieją przypadki, gdy para planuje mieć dzieci, ale nie pójść na długi czas. Czynniki, dlaczego tak jest, nie może być kilka. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie badania organizmu do zdrowia.

Być może jeden z partnerów są jakieś schorzenia, które zapobiegają powstawaniu pożądanej ciąży. Ale zdarza się, że wyniki badań sugerują, że pary kobiety i mężczyźni są w porządku ze zdrowiem i koncepcji nie występuje. W tym przypadku istnieje możliwość, że partnerzy nie są kompatybilne. W celu zidentyfikowania tego faktu lub wykluczyć lekarz przypisuje partnerów dostarczyć analizę Shuvarskogo. Ten test pomoże zidentyfikować zgodnością mężczyźni i kobiety są biologicznie i immunologicznie.

Istotą badania jest znalezienie dziewczynie produkcję białek, które są w stanie zniszczyć męską spermę lub je zablokować i niezdolne do zapłodnienia.

Jak przystąpić do egzaminu?

Badanie to polega na prawidłowe przygotowanie przed analizą dostawy. Ważne jest, aby analizować ogrodzenie w pewnym momencie cyklu miesiączkowego. I właśnie w tym momencie, kiedy kobieta owulacja występuje połowie. Pacjent jest wyjęte z śluzu szyjkowego. Człowiek musi przeprowadzić sześć-dniowej abstynencji. Ponadto, badanie laboratoryjne wykonywane podjęte ogrodzenia. Na szkiełku umieszczony żeński śluzu, a badanie jest wykonywane. W przypadku stwierdzenia podczas badania, że męskie plemniki są narażone na zniszczenie, oznacza to, że para nie może mieć dzieci.

czas testu wynosi 2 godziny. na wynikach widać po tym czasie. Podczas testu, możliwe jest, że ma to wpływ tylko połowę plemników, a druga połowa jest wciąż żywa. W tym przypadku wynik badania jest uważany za pozytywny, ale parą są również zachęcani do przejść ponownie test na dokładniejsze badania.

Prawidłowe obliczenie dzień owulacji

Ważnym aspektem w celu uzyskania dokładnych wyników jest właściwy moment spotkania. Aby to zrobić, trzeba znać datę owulacji, kobiet i wcześniej zrezygnować z seksu.

Jeśli odpowiednio zaprojektowane termin owulacji, próbka Shuvarskogo zostaną uznane za nieważne. W celu dla wyników badań były dokładne, zaleca się, aby przetestować kilka razy.

Aby Shuvarskogo próba się powiedzie, to nie powinien popełnić błąd w wyborze terminu badania, to lepiej uciekać się do opieki medycznej. Mianowicie, za pomocą ultradźwięków, aby określić dzień owulacji. W tym medycznym zainteresowany kobietą, to w tym czasie jej ciała na co dzień cyklu. Następnie przeprowadzono badanie USG i wyznaczył dzień próby. Faktem jest, że kobieta śluz, nie podjęte w okresie owulacji, będzie blokować pracę spermy i określenia zgodności z pary nie powiedzie.

Leki i Shuvarskogo próbka

Powinieneś wiedzieć, że przyjmujący niektóre leki mogą wpływać na wyniki badania. Dlatego też, przed badaniem należy zgłosić się do lekarza, jakie leki są podejmowane w tej chwili. Oczywiście, lekarz ma obowiązek się zadać to pytanie dla pacjentów. Ale na wszelki wypadek każdy powinien wiedzieć, że leki mogą wpływać na wynik testu. Dlatego przed upływem chcesz wykluczyć spożycie leków, zwłaszcza tych, które zawierają hormony. W każdym przypadku należy poinformować lekarza o wszelkich leków obecnie podjęte, a on zdecydować, czy je wykluczyć. Faktem jest, że przyjmowanie leków może powodować, że kobiety śluz niszczą plemniki. A jeśli badana próbka Shuvarskogo pokazać, że plemniki są zabijane, a kobieta nie odbiera żadnych leków, to mówi, że partnerzy nie są ze sobą kompatybilne. Ale wynik może być fałszywy.

wyniki badania

Zwykle po plemniki dostania się do kobiecego ciała, umierają po 4 godz. Kiedy dziecko jest poczęte w sposób naturalny, a niektóre z plemników do macicy osiągnie w tym czasie. Ponadto, ich ilość wzrasta, a po 2 godzinach, liczby plemników staje się maksymalna. Potem ich liczba nie zmienia się przez co najmniej 24 godziny. Istnieje szereg aktywności plemników. W tej skali, są mierzone od A do G.

  1. A – szybka mobilność.
  2. B – powolne.
  3. B – dla zwiększona ruchliwość.
  4. G – unieruchomienie.

Przeprowadzając test musi ruchliwość jest klasyfikowany jako A lub B. Następnie, określ liczbę jednostek mobilnych plemników. Jeśli chodzi o 25, to wynik badania jest uważany za dobry. Numer 10 mówi zadowalającego rezultatu. Jednostki plemników jest mniejsza niż 5, w odniesieniu do kategorii B – jest to zły wynik badania.

Próbka Shuvarskogo. pozytywna dynamika

Test uważa się za pozytywny, jeżeli spermy nie jest mniejsza niż 10; aktywność powinna być klasyfikowane jako A i B.

Wskazania do badania

Próbka Shuvarskogo ankietę, która pomoże zidentyfikować zgodność partnerów. Test ten jest podawany, gdy obaj partnerzy są zdrowi i fizjologicznie gotowi zostać rodzicami. Jednak przez długi czas nie może począć dziecka. W tym przypadku muszą być zdiagnozowane w sprawie zgodności i zrobić ankietę zatytułowaną Shuvarskogo próbki. Negatywny stosunek do tego testu nie jest konieczne. Ponieważ jest to doskonały sposób na wykrycie niepłodności szyjki macicy.

Postcoital próbka Shuvarskogo określić, czy parę szans na posiadanie dziecka w sposób naturalny, czy też nie.

właściwe przygotowanie

Ważne jest, aby właściwie przygotować się do egzaminu. Jest to konieczne, aby poprawić wynik pokazał Shuvarskogo próbkę. Jak przystąpić do egzaminu, o którym mowa powyżej, ale czas przygotowania to wielkie znaczenie. Uprzednio wyłączone leków. Istotne jest, że ich obecność nie była w organizmie. Następnie oblicza się co dzień powinny wystąpić jajeczkowanie. Następne 6 dni przed dniem, człowiek powstrzymuje się od aktywności seksualnej. W odpowiednim dniu, przed snem, to dokonał aktu seksualnego. Ważne jest podczas stosunku płciowego nie stosować żadnych środków smarujących. Kobieta powinna leżeć na 15-20 minut po seks na plecach i nie kąpać. Następnego dnia, trzeba jechać do placówki medycznej pozytywnego wyniku badania.

Po prawidłowym wykonaniu wszystkich zaleceń testu pozwolą zobaczyć zachowanie śluzu pobranego z kobietą, a wynik testu będzie poprawna.

Gdzie mogę przystąpić do egzaminu? Jak dużo?

Dziś Shuvarskogo próbka jest jedynym sposobem, aby określić zgodność pary. W związku z tym, zaleca się do wszystkich par, które planują poczęcia dziecka. Szczególnie tych, którzy nie osiągnęli pożądany rezultat uzyskuje się przez długi czas. Również przed badaniem zaleca, aby wykluczyć inne choroby, które mogą kolidować z poczęciem dziecka w sposób naturalny.

W tym celu ankietę, proszę skontaktować się z kliniką, która zapewnia takie usługi. W celu przeprowadzenia testów ceny są różne. Ponieważ koszty usług obejmuje różne składniki. Kiedy skontaktować się z instytucją medyczną być uznane, test, czy kosztów konsultacji lekarskiej i ultradźwięków. Może niektóre pary przeprowadzić badanie ponownie. W związku z tym, że nie potrzebują wizytę u lekarza.

Również na koszt usługi może mieć wpływ na badanie. Są laboratoria, które składają się na szybką analizę, ale za to za dodatkową opłatą. Laboratoria, które wykonują te badania, całkiem sporo. Na przykład, w próbie jest Shuvarskogo „InVitro” i „błękit”. Koszt waha się od 400 do 2000 rubli, w zależności od laboratorium, czas i ilość usług zawartych w tej procedurze.

wniosek

Ludzie, którzy zdali tego egzaminu, należy wiedzieć, że jeśli wyniki testu otrzymali wynik negatywny, co sugeruje, że nie można wyobrazić sobie naturalnie, nie martw się zawczasu. Od Shuvarskogo próbka jest bardzo kapryśna. Na jego wynik ma wpływ wiele czynników. Dlatego potrzebna jest precyzyjna do badania, aby ta analiza więcej niż jeden raz. Eksperci twierdzą, że do rzetelnej diagnozy niepłodności szyjnego trzeba zdać test 3 razy. Zaleca się także, aby dodatkowe badanie testem mapę, która pokaże ludzkich zaburzeń immunologicznych.