661 Shares 3531 views

Jak wybrać rower?

Przy zakupie roweru, trudno myśleć o tym, że preferują pewien rodzaj napędu, który musi pochodzić właśnie model wybrany. Nie starać najdroższe i piękny rower, aby wybór sprzętu sportowego należy podchodzić bardzo poważnie. Ponadto, przed pójściem do sklepu specjalności trzeba zdecydować, w jaki sposób i gdzie pójdziesz – cross-country, w parku, tylko w mieście, a może pójdziesz na długą przejażdżkę rowerem. Dla wszystkich tych celów są różne rowery. Wszystkie te informacje są wymagane Sales Assistant, który pokaże Ci, jak wybrać odpowiedni rower.


Przed zakupem, odwiedzić kilka sklepów sportowych porównać ceny i przedstawiony skład. Uwaga ramkę, ale nie trzeba patrzeć na obecność jakichkolwiek latarek i skrzydeł. Wiedząc, jak wybrać rower, należy dokonać dobrego wyboru.

wybierz rozmiar

Częstym błędem jest niewłaściwy dobór ramy roweru. Jest to ułatwione przez fakt, że sklepy i rynki każdego modelu roweru jest zazwyczaj reprezentowany w jednym egzemplarzu, który nie pozwala kupującym, aby wybrać rozmiar ramki, która jest odpowiednia dla niego. Pamiętaj, że producent zawsze produkuje każdego modelu w kilku rozmiarach. Format ramki – odległość od osi wózka (oś systemu) do przecięcia rury podsiodłowej z zamknięcie gniazda stykowe. Zmierzone to wszystko w calach.

Jak wybrać rower do wzrostu? Uwaga siedzenie i pedały – w najniższej możliwej pozycji pedału nogi powinny być prawie prosto. Jeśli nie jest, a nogi były proste, trzeba wcisnąć szpilkę, która znajduje się pod siodłem, powyżej poziomu maksymalnego – po prostu trzeba więcej jednostkę Rostovka (rozmiar).

Jak wybrać rower? Jeszcze kilka wskazówek

Porozmawiajmy o ramce szczegółów. Dla każdej wybranej ramki oddzielnie z uwagi na funkcje poszczególnych elementów struktury osoby. Przy wyborze główne znaczenie ma długość nóg. Należy również pamiętać, że rama od różnych producentów mają różne rozmiary, więc za każdym razem jest wymagane, aby usiąść na rowerze i spróbować go na nogi. Główną zasadą rozmiaru ramki wyboru stand na płaskiej powierzchni wyrobu, pomiędzy nogami. W tym przypadku, należy mieć swobodę usiąść na szerokość dłoni (jest to około 10-12 cm). Jest to konieczne, aby móc uniknąć wypadków i zranień ostrymi zeskakuje z roweru. Jeśli jeździć bezpiecznie, można zapomnieć o tej regule. Zasada ta jest często ignorowana przez większość rodziców, kupując rower teen Agers. Oczywiście, można je zrozumieć, ponieważ każdego roku przeznacza się na zakup duża, aby dziecko jest bardzo drogie.

W celu określenia rozmiaru ramki ma jeszcze szczególną wzoru: długość noga pomnożonej przez 0,56. Otrzymana liczba jest podzielona przez 2,54, a na koniec wychodzi niezbędnej Rostovka! Jak widać, formuła jest prosta! Wiedząc, jak wybrać rower do wzrostu, nie może się nie udać i przeżyją tylko radość z jazdy na rowerze.

Zastanawiasz się, jak wybrać rower, nie zapomnij o gwarancji produktu. Pamiętaj, aby poprosić o tym od konsultanta w sklepie. Zakup towarów, należy uważać, że twoja karta gwarancyjna jasno i całkowicie wypełnione. podkreśla również, że rower sprawdzone w twojej obecności, jeśli to nie jest powołany, aby zrobić sprzedających. Nie tylko sprawdzić stopień napompowanej opony, ale także hamulce, dźwignię zmiany biegów, oraz brak „ósemki” na obręczach kół. Wiedząc, jak wybrać rower, dokonać właściwego wyboru.