710 Shares 6994 views

Jak wybrać rower?


Wybór motocykla – ważny krok w życiu tych ludzi, którzy postanowili przyłączyć się do wspaniałego świata „konie żelaza” i wszystko z nimi. Jak wybrać pierwszy motocykl w życiu? Jak uniknąć błędów przy wyborze rodzaju i marki? Spróbujmy odpowiedzieć na te i inne pytania.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie tego pojazdu jest, aby wybrać dla siebie nie tylko żelaza na kołach i sensu życia, sen, filozofii i legendy. W krajach rozwiniętych już dawno zrozumiał, że główną cechą rekreacji motocykli – bez nałożenia. Zakup motocykla – dobrowolne sprawę, dokładnie tak, jak decyzja o powiązać swoje życie z nim. Najważniejsze – aby dokonać właściwego wyboru.

Jak wybrać motocykl w zależności od rodzaju i wyglądu? W zasadzie nie jest to bardzo trudne, zwłaszcza dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Istnieje kilka rodzajów motocykli: śmigłowce, sport, tourer, droga, motard i enduro. Rozważmy każdy z nich oddzielnie.

Śmigłowce. Takie motocykle są wyposażone w silnik o niskiej prędkości, która ma wysoki moment obrotowy. Ta cecha jest ich funkcja. Choppers – liderami w kategoriach piękna i estetyki. przyciągają one podziwu spojrzenia ludzi przechodzi z powodu obfitości chromu i jego formach. Wśród innych cech wyróżniających – pionowa nisko zawieszone, przedni widelec, komfortowe siedzisko. Na tym motocyklu można jeździć tak wolno i szybko (w stanie dość dużą prędkością). Zanim wybierzesz motocykl tego typu, musimy pamiętać, że jest to bardzo ciężkie. Najbardziej "imponujące" przedstawiciel waży 400 kg (Kawasaki VN2000). Zwykle nie jest silnikiem typu przerywacza dwóch kształt litery V, wyposażone w wałki równowagi, co zmniejsza drgania i zdolne do utrzymania dróg, nawet w wysokich kolein. W kontekście zajęty kontroli ruchu miejskim jest to dość trudne. Opcja ta jest idealna dla osób o dobrej kondycji fizycznej i wagi.

motocykle sportowe. Nawet początkujący w tej branży, którzy zastanawiają się, jak wybrać rower, wiedzą, że sport jest najbardziej popularny. Są one niskie koła, poziomej lądowania kształtu, pojemności, wysokiej silnik obrotowe. Motocykle tego typu, istnieje wiele, a jednocześnie wszystkie modele są bardzo różne. Główną zaletą tego sportowego motocykla w stosunku do innych typów – prędkość. Wady – lądowanie niedogodności drogiego sprzętu (co jest koniecznością), wysoki wskaźnik wypadków. Ten ostatni jest szczególnie wysoka wśród przybyszów, tak jak pierwszego zakupu nie jest warta rozważenia. Te motocykle są następujące: Aprilia RS 50, Suzuki GSX-1300, Hayabusa innych.

Tourer. Są trzy rodzaje: a Tourer, sportu i off-road. Wszystkie one mają swoje zalety i wady. Większość z tych rowery nadają się do długich podróży ze względu na jego zdolność do zapewnienia korzystnych warunków dla podróży. Głównym Plus – uniwersalność. Tourer różnią się także niezawodny silnik, który nie „zabić”, nawet nadużyciom. W odniesieniu do szkolenia kierowców tourer jest dobrze nadaje się do roli pierwszego motocykla, jednak jest to, aby dowiedzieć się nieco bardziej skomplikowana, niż, na przykład, na rowery. Wśród wybitnych przedstawicieli – Kawasaki GTR 1400, Yamaha FJR 1300 ABS, Honda VFR1200 paneuropejski i inne.

motocykli drogowych. Ta grupa jest najbardziej duże i powszechne. Obejmuje ona zarówno klasyczne i ulicznych wersji i pojazdów z przyczepą. Cechy, które je łączą – praktyczność, wygoda i prostota. Takie rowery dla początkujących ważą niewiele. Są one szeroko rozpowszechnione w działalności gospodarczej. Bardzo dobrze nadaje się do szkolenia Dzięki niskiej wadze. Istnieje kilka modeli budżetowych, które są łatwe w obsłudze i naprawy.

Enduro i motard. Zaprojektowany, aby podbić złych dróg, a nawet off-road. Te motocykle są wyposażone w światła i działa na wszystkich drogach. Są one wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia skrzyni korbowej i ochrony bocznej. Enduro i motard – lekki i krótki. Nie jest złym rozwiązaniem dla pierwszego zakupu, jednak jazda na nich nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak widać, istnieje wiele do wyboru. Prowadzenia motocykla, osoba zyskuje więcej doświadczenia, zmienia się i uczenia się nowych rzeczy. Motocykl pomaga poprawić i podejmować ważne decyzje. Jeśli zdecydujesz się na zakup, mieć pewność, twoje życie się zmieni. Teraz Twoje zadanie – aby zdecydować, jak wybrać rower, zatrzymują się na jakiej wersji. Powodzenia!