872 Shares 2010 views

Rzadkie rasy psów

Obecnie istnieje wiele różnych ras psów na świecie. Można zobaczyć na ulicy kilka razy dziennie, podczas gdy inne są niezwykle rzadkie. Na co rzadkie rasy psów istnieją w dzisiejszym świecie, i będzie ten artykuł.


najrzadszych

Czasami określenie „rzadki pies” może być bardzo arbitralny. Na przykład w Europie, są uważane za rzadkie mutts, które mają bez liku. Jak dla rasowych psów, tu eksperci mają zróżnicowane poglądy co do tego, co jest najmniej wspólnego rasy. Mimo to, większość rzadkich ras może przydzielić.

Weźmy, na przykład, rasy, amerykański bezwłose terrier. Pierwszy z nich to cud natury pojawił się 40 lat temu, w 1972 roku, od terierów szczura. Teraz przedstawiciele tej rasy we wszystkich 70 osób na całym świecie. Rodzą się z futra, ale po 7-12 tygodniach, aby go stracić. Ze względu na brak sierści bezwłose teriery wymagają szczególnej opieki. Muszą być kąpane co tydzień, a skóra nie jest uszkodzona przez promienie słoneczne, smarować ochrony przeciwsłonecznej lub nosić specjalny kombinezon. Najzimniejszy czas takich psów zaleca się nie tylko do ogrzania do noszenia, ale także buty, żeby nie przeziębić stopę.

Mniej rzadkich ras psów – kruglouhie kau i Chinook. Kolebką pierwszych – Azory. Uszy mają, jak misie. Teraz kruglouhih kau istnieją tylko 72 osoby. Przez formę one niejasno przypominają Phil Braziliero. Co do Chinook, to rasa psa sań. Przyniósł im amerykańskie Arthur Walden na początku XX wieku. W 1963 roku nie było, a rasy zaczęły umierać. Począwszy od 1981 roku, Chinook był tylko 11, a tylko wysiłki entuzjastów nie pozwól im zniknąć na zawsze.

Psy na skraju legendy

Istnieją rzadkie rasy psów, które można nazwać pół-legendarny – tak niewiele wiadomo o ich liczbie. Obejmują one, na przykład, odnosi się biały mastiff tybetańskie. Zwierzęta te były wykorzystywane jako strażników podczas podróży wzdłuż Jedwabnego Szlaku. Teraz można je zobaczyć u podnóża gór Nyanshan w Azji. Białe Mastifów Tybetańskich widzieli rzadko, a więc z punktu widzenia większości ludzi, stały się one wspaniałe zwierzęta. Ale nadal są. W 2010 roku eksperci byli świadomi dwóch takich psów, które mieszkały poza Chinami. Można również powiedzieć, że jest to nie tylko rzadkie psy, ale również bardzo drogie – koszt szczeniaka Mastif tybetański biały jest około 1,2 miliona dolarów ..

Legenda może stać Otterhound lub jak to nazywa, Otterhound. Jego rodowód psy tej rasy pochodzą z XII wieku. Otterhound kochał angielsku i francuskich królów, zwłaszcza Henryka II i Elżbiety I. Rasa ta była popularna przez długi czas, ale na początku XX wieku Otterhound zaczął spadać. W 1978 roku ogłoszono umierającego rasy. Gdyby nie wysiłki entuzjastów, że te zwierzęta można było zobaczyć z wyjątkiem zdjęć.

skarb narodowy

Niektóre rzadkie rasy psów są znane tylko w ich własnym kraju. Weźmy, na przykład, elkhund szary. Z norweskim Nazwa rasy oznacza „łosia psa.” Oni są od dawna stosowane w polowaniu – i to nie tylko na łosia, ale również nosi. Dobry spacery Elkhound oraz w uprzęży. Ze względu na charakter tego psa jest przyjazny i wesoły, i można łatwo znaleźć wspólny język z dziećmi. Doskonała obudowa strażnik.

W Turcji, wielki myśliwy ras psów uwierzyć katalburun, co tłumaczy się jako „rozgałęzionego nosa.” Na Węgrzech dobrych psów serwisowych obejmuje Moody'ego. Są one wykorzystywane do różnych celów – jak pasterze, straży i myśliwych. Ale bardzo popularny, nie cieszyć. Mogą spotkać na terenach przygranicznych kraju.

Niektóre rzadkie zwierzaki zachowują swój wygląd niezmieniony od stuleci. Istnieją przypadki wśród psów. Na przykład, tajski ridgeback, jak naukowcy uważają, wywodzi się od tych odległych czasach, gdy ludzie po prostu zaczęli oswajać przodkowie współczesnych psów. Nawet wtedy, towarzyszył mu jego mistrzów w polowaniu, atakując tapiry, kuny, jelenie, dziki, mangusty i strzeżone przez obudowy węży. Później następuje tajskiej Ridgeback właścicieli wozów i pilnuje swoich rzeczy na drodze. Ze względu na izolację niektórych rejonach Tajlandii, psy te zachowały swój prymitywny wygląd.