370 Shares 9468 views

Kanał komunikacyjny, a jego struktura

kanał komunikacji – jest integralną częścią każdego systemu przekazywania informacji. Ogólnie rzecz biorąc, pod tym pojęciem leży wiele urządzeń, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić sygnał nadawany ze zdefiniowanych właściwościach z jednego punktu do drugiego.


Kanał komunikacyjny zawiera taką ważną pozycję, jako linię komunikacyjną, do której przekazywanie fal elektromagnetycznych kierowane z modułu nadawczego do urządzenia odbiorczego. Co to znaczy? Jeden kanał może ogólnie składać się z wielu linii. Można powiedzieć odwrotny punkt. Zazwyczaj jedna i ta sama linia komunikacyjna obejmuje zarówno część liczby kanałów. Ale to nie wszystko. Ponadto do linii tych kanałach obejmują w szczególności urządzenia, które jest montowane w pośrednich i końcowych punktów. W zależności od zadania, to samo urządzenie może odnosić się do różnych elementów.

Klasyfikacja kanałów łączności odbywa się według różnych kryteriów: natura sygnałów technicznych systemu celu użyta linii, jak również inne parametry.

Jest też inna różnica. Kanał komunikacyjny może być analogowe lub cyfrowe i może tworzyć zarówno w tym samym związku. Jednocześnie funkcjonują oddzielnie. Jest to realizowane za pomocą kilku możliwości. Nowe systemy są zastąpione przez aktywne kanały sygnału analogowego na cyfrowy. Ale to nie jest warunkiem koniecznym. W sieci dalekobieżnego, większość z nich na całej długości, zazwyczaj analogowych, ale istnieje również analogowo-cyfrowy. Dlatego też, sygnał będzie częściowo utrzymywane w jego analogu, a częściowo – w postaci cyfrowej.

Tworzenie różnych kanałów na parze sygnalistów drutów wykonanych od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Według jednego z przewód współosiowy może być przeniesiona do 10.800 kanałów głosowych lub sygnału cyfrowego , którego prędkość wynosi 565 megabitów na sekundę. Tu i należy mówić o głównych różnic między tymi pojęciami. Na linii nie możemy powiedzieć, że ma pewną szerokość pasma, tak długo, jak to będzie omówione wszystkie szczegóły jego budowy, długości i struktury przewodnika. I w tym przypadku, jeśli weźmiemy pod uwagę kanał komunikacyjny, zdefiniowane wszystkie cechy. Po tym wszystkim, są one zwykle znormalizowane i opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a typ absolutnie nic nie zależy od niczego. W pewnym stopniu, linia komunikacyjna jest podobne do szyny, a kanał jest w tym przypadku porównywalna z samochodu, który wyraźnie określonej pojemności.

Jest jeszcze inna koncepcja. Dedykowany kanał komunikacyjny jest elementem o stałym paśmie transmisji i szerokości pasma, które stale łączy parę abonentów. Abonentów pojedynczych urządzeń lub całych sieci może działać. Ten typ jest zazwyczaj wynajmowane od firm i wielkie korporacje mogą utorować własną rękę.

Kanał komunikacyjny mogą być analogowe lub cyfrowe, a to jest dobierana w zależności od tego, co musi przetestować abonenta. W przypadku „vydelenka” spółka skupia się na pewnym poziomie potrzeb. Różne linie są używane do organizowania kanałów.